Kočky vs psi

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#46 » pon 6. led 2020, 13:45

JJ jak sem už psal. Žádná korelace mezitím není. .) hiihhi

Ad.bitkar: JJ něktrerý "množirny" delaj strasny mixy. Ta porucha je HCM a je bohuzel dedicna a nektery ty mnozirny to sirej dal. Jinak je to ale ok.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#47 » pon 6. led 2020, 13:57

Na Subaru foru se kdysi taky kdysi vedla debata a taky si kdosi myslel, že Subaristi budou spíš na čokly, ale vyhrály to spíš kočky.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#48 » pon 6. led 2020, 14:49

Ono to bude tím, že někým může být pes považován za známku mužnosti a kočka změkčilosti. Že to s tím nemá nic společného je nabíledni.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#49 » pon 6. led 2020, 16:24

kočky ...mají svojí osobnost



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#50 » stř 15. led 2020, 22:59

Bavi vas opravovat, poridte si kocku. 10x vleze na stul a po 10 sundani to udela po jedenacty. Mate radi probdele noci mnoukanim? Duvodu je k tomu nekonecno.. Neradi vstavate? Poridte si kocku a znacete krmit v 5h rano. Na beton si to zapamatuje a bude vas budit hysterickym mnoukanim o konci sveta...je 5:05h a jidlo nikde. Buh chran kdyz zacnete chodit do prace na 9h :D Ano a skakani s police vedle postele cca pres metr na spiciho "nekrmice" na bricho je tresnicka na dortu...
Odmenou, je to "osobnost" :D
Ano smetak na povel lehni to fakt neni.

Jak je to s kockou a zbranema nevim. Ale je pr9kazano ze oblibenejsi je kocka jako domaci mazel u seriovych vrahu...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#51 » čtv 16. led 2020, 06:34

Serioví vrazi? Dobře jim tak. Kdyby si ty kočky dali včas vykastrovat, nemuselo to být.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#52 » čtv 16. led 2020, 09:34

@expres, nevím, jestli to byla kritika nebo stížnost na domácího miláčka, ale pes má taky svou hlavu, to si buď jistý ;) .

A jako třešničku jsem se nedávno dozvědlě, že kočky jsou poslintaný a smradlavý a zvíře do domu nepatří. (zhodnotil človek bez ZP :D )

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#53 » čtv 16. led 2020, 09:56

Kočka je ludra která tě zkouší, nebo si z tebe dokáže dělat srandu. Mám dvě :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#54 » čtv 16. led 2020, 10:05

Důležité je uvědomit si, že pes k pánovi vzhlíží a kočka na pána shlíží. Kočky světu rozumí tak, že vlastně její majitel podle ní bydlí v jejím domě (bytě) a ona ho tam milostivě trpí.
Musím ale dodat, že i kočku lze vychovat. Měli jsme kocoura, o kterého jsme se starali od věku asi 2 týdnů a učili ho i pít z misky. A x-krát mi stihl načůrat do dlaně, když jsem ho viděl jak se nakrčil a chtěl jsem stihnout ho přenést, aby "to" udělal do své krabice s kočkolitem. A vyplatilo se. NIKDY nám nic nenadělal mimo svůj záchodek a pokud náhodou měl záchodek někde plný nebo nedostupný, tak mňoukal tak dlouho než ho někdo pustil ven. A když se poloha záchodku v domě změnila, našel si spolehlivě. Nikdy taky doma neznačkoval (nebyl kastrovaný). Zvíře Vám jen vrátí to, jak si ho vychováte a jak se o něj staráte. Pes i kočka poznají vaši náladu. A když se k nim chováte nevrle, ani oni nebudou dobře naladění.
Ověřeno životem.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#55 » čtv 16. led 2020, 10:20

Indian ma pravdu. Vychova je zaklad i u kocky. Pokud uz od mala vstavate 5 aby to zvire neumrelo do 8h hlady, upletli jste si na sebe bic.

Ps ono ten stekajici pes v noci u sousedu nademnou taky nic moc. Kdyz jsem bydlel s kockama, tak ty celou noc chrapaly nebo cumely z okna.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#56 » pát 17. led 2020, 08:17

Byla to nadsazka. Psu jsem mel nekolik. Pes kdyz je clovek dusledny v noci nesteka :) Pouze na perimetru domu/zahrady.
V pripade povelu se nauci vetsinu a taky na 90% poslechne. Otazka treba skakani na stul je resitelna hned. Staci duslednost.
U kocky leda zbozne prani. Kdy ji sice naucim na siceni ze nesmi, ale stejne to bude zkouset. De o tvora co ma v pazi vase pozadavky....Je vlastni osobnost. Nerekl bych ze na me vzhlizi a toleruje mou pritomnost, ale spis vi, ze kdyz su kolem nesmi neco. Problem je ze u psa de vychovat 90% veci a u kocky je to 50/50 zda se ji zrovna chce.Nebo jen pocka az se clovek otoci.

Psal jsem to pro ukazku pejskarum co netusi at vi do ceho dou pripadne. A tim navazal ze "rozumim" proc tento tvor pritahuje seriove vrahy. Ten chaos o proti psu je na palici.
Samozrejme maji spousty kladu a na tak male zvire je ukazkovej predator. O proti psu mnohem vetsi ac se to nemusi zdat.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#57 » pát 17. led 2020, 08:38

Kočka je jeden z nejaktivnějších predátorů vůbec. Lev nebo tygr jsou proti ní břídilové (ve srovnatelném měřítku velikosti kořisti), protože kočka loví pořád, i když nemá hlad. Jen pro zábavu. Sám jsem viděl našeho kocoura, když měl asi rok a kousek, jak ze vzduchu skokem "stáhl" na zem vrabce, který se snažil uletět mu. Pak si s ním chvíli hrál a protože neměl hlad, tak ho nakonec nechal. Ale ulovit ho musel už asi jen z principu. U koček pozor ještě na jednu věc - když se "přepnou" do loveckého rozpoložení, vystartují na téměř cokoliv co se šustne. Takhle se mi kdysi omotal okolo nohy a zakousl ji. Docela to bolelo :-)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#58 » pát 17. led 2020, 18:51

Kamosuv kocour rad provokoval ostatni kocoury a pak zbabele utikal
Vzdy kolem boudy kamosova psa

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#59 » pát 17. led 2020, 20:26

No co? Měl psa a neváhal ho použít :D

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#60 » pát 17. led 2020, 20:40

No a dal předtím varovné mňouknutí?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů