Petice za zachování střelnice Hliník



Perifokus
Příspěvky: 11

Příspěvek#31 » pát 10. črc 2020, 00:53

LukynZ píše:"Celou situaci jsem nechal prověřit odborem bezpečnostních rizik a prevence kriminality, aby doporučili další postup. Jejich návrh zněl jasně. Střelnici zavřít."

To zni, jakoby zjistili nejaka rizika? Nebo jen kecy?


Poslal do okolí pár bývalých policajtů, kteří mu jdou na ruku. Ti přinesli pár starých nábojnic, z čehož vyhodnotili, že se jedná o bezpečnostní riziko. Bez ohledu na zprávy balistiků :-)



Perifokus
Příspěvky: 11

Příspěvek#32 » pát 10. črc 2020, 00:54

permonikostrava píše:Mluvil jsem z pár lidmi co tam bydlí nejblíže střelnici . Na střelnici jsou starousedlíci zvyklí , ale i jim vadí střelba odpoledne a hlavně o víkendech s pušek . Bohužel pušky jsou zavírači střelnic obecně .


Střílí se 17 hodin týdně pro veřejnost, 2 dny pro PČR. Z těch 17ti hodin je sobota od 9 do 17, v neděli se nestřílí.



Perifokus
Příspěvky: 11

Příspěvek#33 » pát 10. črc 2020, 00:55

kolemjdoucí píše:
permonikostrava píše:Bohužel pušky jsou zavírači střelnic obecně .


Souhlas, největším problémem jsou "vojenské" zbraně: osmapadesátky kvůli levnému střelivu (to už pomalu končí) a pak ar-15 kraťasy.


Omyl, podle hlukovky má největší hlasitost klasická brokovnice :-)



Perifokus
Příspěvky: 11

Příspěvek#34 » pát 10. črc 2020, 01:12

Děkuji všem, kdo se podepsali. No tak to shrneme. V pondělí máme schůzku s primátorem (snad) a uvidíme co vymyslíme. Trošku mě zklamalo, že máme 300 000 držitelů zbrojních průkazů a pod peticí se sešlo aktuálně asi 1000 podpisů. Jako ono je to hezké číslo, to ano, jen si prostě říkám, že jsme všichni odsouzeni k záhubě. ;-) Tím nemyslím lidstvo, tam je to jasné, myslím střelce. Kupodivu i tady se našly argumenty stylu "ono to bouchá" což je i pro mě celkem překvapení, ale tak co už.

Ve finále je v Česku LEX, který ustupuje kde může, Zbrojnice.com která informuje parádně, ale taky tak nějak spíše one-man-show a ostatní si jen stěžují, ale nic nedělají. V USA výborně funguje NRA a proto mají tak silné slovo, protože NRA za střelce kope. Tady není organizace, která by uměla vystrčit rohy a asi pro něco takového ani není nálada ve společnosti. U nás se nedokážeme spojit a něco udělat tak, abychom byli vidět. Navíc tohle co se tu děje jen prohlubuje propast mezi střelci a ostatními, my jsme pořád nasraní že nám něco berou, tak se k nim chováme hnusně, tím pádem jsou taky hnusní. My jsme to prostě zkusili změnit a chováme se slušně a přátelsky.

Pokud jim ale budeme pořád ustupovat, tak nakonec ustoupíme úplně. Omezit víkendy? Zrušit pušky? Tak aby nám zbylo aspoň něco? Potom co? Pistole dělají hluk, zrušíme lugry a pak, ona i ta malorážka dělá bum bum, tak už jen vzduchovky? Já už jim nechci ustupovat. Tady nejde o Hliník, čert ho pal, problémy jsou tam odjakživa, je tam pár lidí co prudí neustále, jde o ten celek. My postavíme střelnici jinde, větší, lepší a nikdo si stěžovat nebude, ale my prostě nechceme aby se to dělo a budeme za tu střelnici kopat, dokud to nějak půjde. Prostě proto.

Hrábněte si trochu do svědomí a uvidíte že mám pravdu, všichni jste ustoupili aby vám zůstalo aspoň něco na hraní, ale to vám nakonec vezmou taky. My nejsme nějací vyvrhelové z pekel s ohnivými holemi. Jsme slušní lidé a podle toho by se s námi mělo zacházet.

Tu petici beru jako pokus a demonstraci toho, jakou máme sílu. Jenže máme houby a ne sílu.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#35 » pát 10. črc 2020, 02:14

No a kde jsi všude petici prezentoval? Sem asi stovky lidí pravidelně nechodí a určitě nejsem sám který ti to podepsal a neměl potřebu to oznamovat ve fóru :)
Máš nějakou představu jak to po zveřejnění tady poskočilo? Jestli jsi náhodou nevyčerpal možnosti tohoto serveru.
Jinak kus pravdy máš, zkoušel jsem tu nadhodit že by stálo za to prověřit možnost napadnout implementaci směrnice soudně a byl jsem odkázán na LEX. Jenže LEX je stylizován ve své pozici toho "hodného" poradce a o konfrontace nestojí (je to jeho oficiální stanovisko). Co je ale platný když seriózně radí odvádí spoustu práce s návrhy a připomínkami když si s tím ve finále většinou každý vytře pr...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#36 » pát 10. črc 2020, 04:48

Gogan, výstižné a přesné (sám jsem v tom jednom příspěvku zmiňoval obě skupiny, aby se nemohl někdo cítit dotčen a reakci jsi jistě četl). Ostatně na dotaz v zákazu olova, zda někdo psal někam je ticho po pěšině...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#37 » pát 10. črc 2020, 06:23

gogan píše:No a kde jsi všude petici prezentoval? Sem asi stovky lidí pravidelně nechodí a určitě nejsem sám který ti to podepsal a neměl potřebu to oznamovat ve fóru :)
Máš nějakou představu jak to po zveřejnění tady poskočilo? Jestli jsi náhodou nevyčerpal možnosti tohoto serveru.
Jinak kus pravdy máš, zkoušel jsem tu nadhodit že by stálo za to prověřit možnost napadnout implementaci směrnice soudně a byl jsem odkázán na LEX. Jenže LEX je stylizován ve své pozici toho "hodného" poradce a o konfrontace nestojí (je to jeho oficiální stanovisko). Co je ale platný když seriózně radí odvádí spoustu práce s návrhy a připomínkami když si s tím ve finále většinou každý vytře pr...

Presne tak. Ja si pamatuju, ze pri zalozeni vlakna tam bylo tech podpisu nejak 200-300...a jestli je to za 10 dni na 1000, neni to uplne zly. Nevim, kde vsude dal byla petice prezentovana...ocekaval bych na dalsich forech, obratit se na zbrojnice.com, dat to na huntingbazar, nejake letaky k prodejcum zbrani a streliva v regionu. Co z toho probehlo, nevim...

A co se LEXu tyka, nad tim jsem uz davno zlomil hul, bohuzel:-(

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#38 » pát 10. črc 2020, 07:28

Jako dokud bude mezi poslanci hromada držitelů zbrojáku, tak bych to v ČR tak hrozně neviděl. Ale až je nahradí mladí sluníčkáři, tak to bude konec :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů