Petice za zachování střelnice Hliník



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#16 » čtv 2. črc 2020, 06:16

Našel jsem si nějakou tiskovou zprávu - viz. zde: https://www.frydekmistek.cz/cz/o-meste/ ... iniku.html - v té je zmíněno, že "Největší obavy ze střelnice měli obyvatelé Pavlíkovy ulice a zahrádkáři z přilehlé kolonie."
Jelikož se mezi touto oblastí a střelnicí staví silniční obchvat - tento pak fyzicky oddělí tyto lokality - počítám, že tento obchvat bude mít i své protihlukové stěny..
Kalkuluje se vůbec s tímto..?

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#17 » čtv 2. črc 2020, 06:36

"Celou situaci jsem nechal prověřit odborem bezpečnostních rizik a prevence kriminality, aby doporučili další postup. Jejich návrh zněl jasně. Střelnici zavřít."

To zni, jakoby zjistili nejaka rizika? Nebo jen kecy?



permonikostrava
Příspěvky: 241

Příspěvek#18 » čtv 2. črc 2020, 07:14

Mluvil jsem z pár lidmi co tam bydlí nejblíže střelnici . Na střelnici jsou starousedlíci zvyklí , ale i jim vadí střelba odpoledne a hlavně o víkendech s pušek . Bohužel pušky jsou zavírači střelnic obecně .



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#19 » čtv 2. črc 2020, 07:31

Podepsáno, i když si nemyslím, že to pomůže. Jen v mém nejbližším okolí vím o několika střelnicích, které skončily na stejných důvodech.
Na naší klubové střelnici jsme omezili preventivně dlouhé klubové zbraně o víkendech (mimo závodu, ale to je párkrát do roka, zatím si nestěžoval nikdo). Nicméně, už byly snahy rozšířit výstavbu do bezprostřední blízkosti střelnice (aktuálně v polích), zatím to sice neprošlo, ale asi se tomu časem nevyhneme.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#20 » čtv 2. črc 2020, 07:46

permonikostrava píše:Bohužel pušky jsou zavírači střelnic obecně .


Souhlas, největším problémem jsou "vojenské" zbraně: osmapadesátky kvůli levnému střelivu (to už pomalu končí) a pak ar-15 kraťasy.



permonikostrava
Příspěvky: 241

Příspěvek#21 » čtv 2. črc 2020, 08:30

Pokud tam doopravdy nejde jen o pozemky , tak odhlučnit stavy a skončit pušku . My jsme odhlučnili stavy a dostali se s lugrem z cca 300 povolených na 3000 . Což je už defacto neměřitelné . Buď bude střelnice jen pro něco a nebo vůbec žádná .

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#22 » čtv 2. črc 2020, 09:16

Souhlas, víkendy a pušky, vrcholem je pak produkce v neděli odpoledne (jiné místo), to je vrchol bezohlednosti, to mám chuť začít organizovat petici za zrušení střelnice sám.



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#23 » čtv 2. črc 2020, 10:53

Ty víkendy jsou hlavně o nějaké ohleduplnosti k okolí. V našem případě jsme se v rámci klubu prostě dohodli, že to omezíme, i když, jak jsem psal, na nás stížnosti nikdy zatím nebyly. Párkrát do roka je tedy v zásadě v sobotu závod, ale to smad lidi přežijí. A ta ohleduplnost rozhodně neplatí jen o střelnicích, někdy mám chuť psát petici o proti sousedovi, který každý vikend nebo svátek cca od 8 ráno buď seká svou zahrádku 30x20m a když ne, tak vapkou čistí kacličky v chodníku nebo vapkou umývá jedno ze svých 3 aut ( fakt každý víkend/svátek + pokaždé pokračuje zpravidla ještě po obědě v tom, co ráno z uvedených činností nestihl, loni v létě půlku prázdnin každý volný den hobloval jednu desku, do noci, asi ji chtěl vyhoblovat to ztracena, nevím, jestli se mu to povedlo :) ) a říct si nedá. Všechno je o lidech a debil se prostě najde na obou stranách sporu.



petrLH
Příspěvky: 12

Příspěvek#24 » čtv 2. črc 2020, 21:24

podepsáno. Chodím k Vám pravidelně a vzhledem k tomu, že zde chvíli kolem pofičí dálnice tak argumentace na hluk je více než úsměvná. Vadí mi, že v této zemi začínají vyhrávat ti, co si nejhlasitěji vykřičí své požadavky-bez ohledu na okolí. A ti slušní často ostrouhají nebo jsou prostě vytlačeni. Nedejme se!

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#25 » čtv 2. črc 2020, 21:29

K víkendům. Je zajímavé, že starousedlíkům to v 99% nevadí. Většinou to jsou ti, co se čerstvě nastěhují a najednou zjistí, že ta extra výhodná nabídka, kdy prohlídka byla úplnou náhodou v době kdy se nestřílí, tak mají se střelnici problém. A potom s ní mají problém ti, kteří chtějí něco "výhodného" provést s pozemkem....
A další paradox, že cirkule od 8 do 10, od 10 do 12 motorovka, od 14- do 17 kroviňak a od 20:00 do 02:00 party je o víkendu ok. To patří k místu....
Podepsal jsem protože, že každá zachovalá střelnice zvyšuje atraktivitu lokality :)



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#26 » čtv 2. črc 2020, 22:04

Presne tak-postavej si barak/chatu u strelnice, ktera je tam desitky let a za par mesicu zacnou pindat na to, ze se na strelnici strili...to fakt nevymyslis, takovou nejapnost a drzost. No ale moc dobre vedi, ze dneska se vyplati drzkovat, protoze populismus je v kurzu...a strelci v nemilosti.
Cirkularka, flexa, sekacka, krovinorez, turovani motorek a aut, pripadne oziracka vohnoutu na zahrade do rana, takze clovek musi spat se zavrenyn oknem, to samorejme nevadi...
Jinak souhlasim-kazda zachovana strelnice je dulezita!



expres
Příspěvky: 616

Příspěvek#27 » čtv 2. črc 2020, 23:09

Podepsano. Je to stejny jako kdyz se mestaci nastehuji na vesnici za mestem. Zacnou stiznosti na kohouta rano, smrad ze hhnoje, hluk cirkularek....
Svet se v prdel obraci.
A kdyz uz se stehuji ke strelnici (je tam levnejsi pozemek diky hluku), maji mit soudnost...



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#28 » pát 3. črc 2020, 14:32

Shirako píše:KA potom s ní mají problém ti, kteří chtějí něco "výhodného" provést s pozemkem....
A další paradox, že cirkule od 8 do 10, od 10 do 12 motorovka, od 14- do 17 kroviňak a od 20:00 do 02:00 party je o víkendu ok.


Bydlím na okraji bývalého okresního města a mnohem dýl než soused, pokud jsi narážel na mě. Cirkulárky a slepice (někteří sousedi je pořád mají) mi vůbec nevadí, jen mi vadí když dělá rámus pořád od rána, těsně po poledni apod., že člověk nemá pomalu klid. ;)

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#29 » pát 3. črc 2020, 21:25

Vůbec ne. Nenarážel jsem na nikoho zde. Jenom znám pár takových lidí ve svém okolí. Máme chalupu cca 500m od střelnice, tak vím co říkají sousedí a co říkají lidé a co správci.



Perifokus
Příspěvky: 11

Příspěvek#30 » pát 10. črc 2020, 00:52

mischanek píše:Našel jsem si nějakou tiskovou zprávu - viz. zde: https://www.frydekmistek.cz/cz/o-meste/ ... iniku.html - v té je zmíněno, že "Největší obavy ze střelnice měli obyvatelé Pavlíkovy ulice a zahrádkáři z přilehlé kolonie."
Jelikož se mezi touto oblastí a střelnicí staví silniční obchvat - tento pak fyzicky oddělí tyto lokality - počítám, že tento obchvat bude mít i své protihlukové stěny..
Kalkuluje se vůbec s tímto..?


Kalkuluje se s tím. Teda oni moc nechtějí, ale sešli jsme se se zástupci některých stran (ti co se s námi byli vůbec ochotni bavit) a vyžádali si nějakou studii ohledně odhlučnění dálnice atp. zatím nemáme nic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů