Soubojový laser pro vojáky



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#16 » pát 10. črc 2020, 10:56

S ohledem na to ze zasah snimaji senzory bud urcity rozptyl paprsku v radu jednotek centimetru vice nez zadouci.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#17 » pát 10. črc 2020, 10:59

Predpokladam taky ze senzoru je vetsi mnozstvi rozmistenych po tele, nejvetsi problem toho co pouzivame na hrani my je ze vidis pulku chlapa ale nic s tim nezmuzes protoze hlava se snimaci je zakryta.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#18 » pát 10. črc 2020, 11:41

Anebo se chlap schová za lopuch :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#19 » pát 10. črc 2020, 11:46

Fakt si myslíte, ze to vyrobce pro armady pulky sveta nema zmaknuty, aby to fungovalo co nejrealneji je mozny. Takze zapomente na rozptyl metr krat metr. Asi se nedozvime presny specifikace, ale kolem 1-2 mrad bych to videl docela cajk. Má to nejakou UI, aby to rozhodlo, kam ten zasah sel. Minimalne to bude umet rozlisit hlava-trup-ruce-nohy, podle toho co bylo v tom videu.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#20 » pát 10. črc 2020, 11:56

Ale jo, myslíme si, že to má zmáknutý (teda aspoň já jo). Ale fyziku prostě neosereš. To, že bude průměr svazku na 400 m jiný než na 50 m je prostě fakt (nechci se pouštět do debaty, kolik přesně to je) a že to "neprostřelí" listí taky.

Nicméně to ale nebrání tomu, aby se to nejvíc blížilo reálnému boji. Za mě je fajn, že to naši kluci mají.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#21 » pát 10. črc 2020, 12:39

Jak je to o optik k laserům s ohniskovou vzdáleností? Není možné že se rozptyl dynamicky mění? Ale to by vyžadovalo nejspíše spárování s optikou zbraně. Pak by šla teoreticky pomocí GPS času dopočítávat i ta balistika, u vzdáleností kde už hraje podstatnější roli.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#22 » pát 10. črc 2020, 12:48

Já bych viděl jako klíčový parametr pokrytí těla snímači. Od toho se podle mě odvíjí jak parametry laseru, tak i metodika cvičení s tím systémem.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#23 » pát 10. črc 2020, 12:57

"Já bych viděl jako klíčový parametr pokrytí těla snímači." - to každopádně. Zajímají mě rozšířené možnosti.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#24 » pát 10. črc 2020, 14:14

https://saab.com/land/training-and-simulation/live-training/infantry-training/

Tohle bude ono. Fakt by mě docela zajímalo, jak to třeba detekuje ten zásah do ruky nebo do nohy.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#25 » pát 10. črc 2020, 15:36

Sud: v tech pdf na konci stranky je videt helma a takticke popruhy osazene snimaci. Urcite lze detekovat zasah konkretni oblasti trupu a hlavy. Na zasah koncetin bych cekal pridavne senzory. A nebo detekci zalozenou na tom ktere a kolik senzoru precte zpravu o vystrelu...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#26 » pát 10. črc 2020, 15:42

No právě, taky bych čekal senzory. Ale z těch fotek jsou vidět jen "kšandy" a helma. "Hodinky" asi jako senzor neslouží.

Pak už asi jen zbývá nějaký signal processing příchozího paprsku.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#27 » sob 11. črc 2020, 07:41

Senzory jsou na kšandách a helmě. Čtyři dopředu, čtyři dozadu a všesměrový na hlavě. Doplněné o přesnou GPS a konpas. Asi to nefunguje jako samostatné zařízení ale v koordinaci všech součástí systému. Více senzorů také poskytuje možnost fázové detekce úhlu.
Hezká, komplexní a drahá hračka. To si doma na koleni neubastlime.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Daleko, kolombo, paza a 31 hostů