Pocit, kdyz vyjimecne nenosite



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#16 » čtv 16. črc 2020, 07:34

Spis kdyz vidim nejaky divny typy nebo neco, tak jsem v tu chvili rad, ze mam u sebe. Ale obecne ne. Spis proste zvyk, takze pocit, ze jsem na neco zapomnel.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#17 » čtv 16. črc 2020, 09:12

Pocit bezpeci? No ani ne tak bezpeci, ale proste lepsi pocit, stejne jako kdyz ma clovek po ruce lekarnicku nebo hasicak apod. citi se bezpecneji kdyby zaclo horet nebo se porezal treba apod. Podle meho je to normalni tak.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#18 » čtv 16. črc 2020, 12:08

Asi ako píše bitkar. Pre mňa... Pocit bezpečia extra zbraň neprináša, ani jej absencia neprináša pocit nebezpečia. Až kým nestretnem v podchode troch feťákov, vtedy je ... moje srdce o niečo ľahšie keď je môj opasok o niečo ťažší, ale je to malý rozdiel. Veľký rozdiel to spravilo pre mňa napríklad keď mi dvaja urastení mládenci kopali do dverí od bytu a kričali nech otvorím (omyl, vymáhači dlhu chceli ísť o poschodie vyššie ale na počítanie do 3 už treba aspoň základné vzdelanie). Rozdiel v morálke to spraví až keď je to treba, žijeme v bezpečnej krajine.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#19 » čtv 16. črc 2020, 12:56

Arc: tak jsem to i myslel, nejaky velky pocit bezpeci nebo nebezpeci to, alespon me, nedava, jen clovek je v urcitych situacich "klidnejsi" kdyz vi, ze nema jen prazdne ruce.
Vzdycky se to muze zrvtnout ikdyz to clovek ma u sebe, ale aspon to dava vetsi sanci. A o tom to je. Stejne jako vozim hasicak v aute ikdyz neni povinny, jsem klidnejsi, kdyby neco tak mam alespon sanci se pokusit o haseni, nez stat a koukat s prazdnyma rukama.

Pri cestach do zahranici proste zbran sebou nemam, a nemam nejaky jiny pocit, mimo to ze clovek je takovej "lehci", jen nekdy si rikam, ze by bylo lepsi to mit u sebe i tam. Idioti se totiz najdou vsude po svete nejen u nas.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » úte 28. črc 2020, 09:21

S tou cestou do zahranici si mi pripomnel jak jsem se "omylem" dostal do raichu i s pistolí :D To jsem mel celkem dost blbej pocit :D



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#21 » úte 28. črc 2020, 09:38

:D to verim

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#22 » úte 28. črc 2020, 09:50

kk: No pocit bezpečí, pocitově je člověk klidnější, nemá prázdné ruce - ono to je tak na mezi, možná, že je člověk klidnější a cítí se bezpečnější, současně se cítí jednou nohou v krimilálu, protože použití zbraně u nás je v každém případě začátek nového života, života s výslechy na Policii (ne vždy objektivní jednání, proto ty rady "ani slovo bez právníka"), u soudů, života s právníky/obhájci v zádech, možná i života za mřížemi...
Nejsme v USA, nejsme v zemi, kde by použití zbraně v krizové situaci bylo bráno tak, že někdo hned v zárodku řekne OK a tím to končí.

Mám dva sousedy a znám další lidi, kteří to odpískali a zbraně se zbavili, protože názor mají: "Nenechám se zavřít"...



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » úte 28. črc 2020, 10:06

V base můžeš skončit i když se budeš bránit židlí. Takže třeba tohle jako argument neberu...



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#24 » úte 28. črc 2020, 10:14

paza: "nenecham se zavrit" no ja to zas beru tak: lepsi v kriminale a zivy jak 6 stop pod zemi a tuhej
Jinak jak pise pekoz, do kriminalu muzes jit za cokoliv. A jestli se nekdo pokusi ublizit me nebo rodine, nechci tam stat s holyma rukama.
A o tom to cele je.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#25 » úte 28. črc 2020, 10:52

Jo, proto také občas nosím, ale rozhodně z toho dobrý pocit nemám a rozhodně nemám pocit špatný, když nenosím...



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#26 » úte 28. črc 2020, 11:43

paza píše:... ale rozhodně z toho dobrý pocit nemám

prave preto nosim denne. aby som z toho nosenia nemal pocit ziadny. aby som si na to navykol, takze ak by prisla situacia ze nosit budem potrebovat, nebol som paranoidny z toho, ze to kazdy vidi a bat sa ze stejne nebude stihat tasit a ze je to nieco spatne. Zaroven s tym ale obcas pride ten miniinfarkt, ked to so sebou nemam



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#27 » úte 28. črc 2020, 12:20

... se zbrani nechavam v trezoru i pocity ...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#28 » úte 28. črc 2020, 13:31

ondrush: to jsi špatně pochopil, já právě nemám žádný pocit vyšší bezpečnosti, když nosím, protože si uvědomuji potenciální problémy při použití, ani nemám špatný pocit, když nenosím, protože mám klid, že zbraň nepoužiji a problémy nebudou. Je mi v podstatě jedno, zda nosím nebo nenosím...
Jediné, co někdy, když je třeba vedro pociťuji když nosím, je to, že si nemohu dát ani malé pivečko...



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#29 » úte 28. črc 2020, 13:34

jasne, uz chapem. na tu poslednu vetu mozem nadviazat priamou odpovedou na nadpis vlakna: pocitujem super pocit, ked vynimocne nenosim a objavim sa v lete na zahradke hospody, ze si mozem dat pivo :)



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#30 » úte 28. črc 2020, 17:35

Pred lety jsem jel s rodinou do Francie s obytnakem. Cestou jsme prespali na dalnici na parkovisti a... voila... po pulnoci, v aute hrklo, ve dverich cvaklo a... objevil se v nich... imigrant. A nebo aspon nejaka jina cerna huba, ve Francii je jich vagon a neda se poznat, jak dlouho tam jsou. Nastesti prave proto, ze jsem nebyl doma, tak jsem mel lehky spani. Typek vesele vlezl dovnitr a sel ke stolu, kterej je u vsech obytnaku tak nejak plus minus naproti dverim a kam si vetsina lidi na noc odlozi kdeco cennyho. Adrenalin zafungoval, sahl jsem pod polstar, vytahl a hlasite natahl (pro ty, co to tady ctou jako napln svoji prace - ale ano, samozrejme, ze to byla kulickova pistole). Typek se na mne otocil, pak se otocil ke dverim, v klidu odesel, zavrel za sebou a jen jsem uslysel kvileni gum a odjezd auta.

- evidentne na nej nekdo cekal v aute vzadu, cert vi, co mohl mit za "vybaveni" pro zachranu kumpana
- zlodej mel v ruce pakl klicu, takze zrejme obytnaky zase tak moc variant vlozek nemaji
- mit holy ruce, tak mam neskutecne blbej pocit. A ten mam vzdy, kdyz chodim (zejmena po Francii) bez strelne palne.
- nevim, co by se delo, kdyby ten hajzlik udelal cokoli jinyho. Nastesti to nevedel ani on a evidentne nechtel nic riskovat, radeji za par minut vykradal nejake jine auto nekde jinde.

V Cesku jde v zasade o prd. Clovek ma beze zbrane trosku pitomej pocit a mozna za kdejakym stromem vidi bubaka. Jenze napriklad na jihu, tam ti bubaci za temi stromy opravdu byvaji a tam je ten blbej pocit neskutecne realnej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, Kava a 17 hostů