Pocit, kdyz vyjimecne nenosite

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#76 » ned 10. led 2021, 17:17

Nosím náhradní zásobník do G48 k obleku a k P30 k džínům a triku... :angel:



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#77 » ned 10. led 2021, 18:44

Jo, nosil jsem druhej zasobnik na druhe strane podpazaku. Pred ctvrt stoletim. Pak jsem prestal sledovat filmy s Belmondem, dospel k zaveru, ze ty ksiry fakt nosit nepotrebuju a od te doby chodim s vnitrni Dastou bez dalsiho zasobniku. Z hlediska kapacity to na bezne noseni pro amatera staci vic nez dost a stran tech selhacu... ta pravdepodobnost je tak nizka (ucastnik konfliktu =X= konflikt, kde je nutne strilet =X= nastal selhac, ktery se musi resit zasobnikem), ze mi neprislo moudre se casnovat s dalsim zasobnikem.

Ale to je takova moje soukroma evoluce.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#78 » ned 10. led 2021, 18:57

MojeTikka: Jestli jsi nosil podle filmů s Belmondem, tak mi není jasné, na co jsi nosil zásobníky k revolveru (Python v 6")? :D



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#79 » ned 10. led 2021, 20:45

Ja mam 8rannej .357 v 6" v nerezu s kompikem, ale to se tahat v podpazaku neda :-). Takze ksiry zustaly, ale tahal jsem petasedmu... Mladej a blbej.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#80 » ned 10. led 2021, 22:57

Tak ono je i zdravejsi tahat nahradni zasobnik vyssi kapacity nez standart a jeste naladovany subsoniky, aby byl co nejtezsi. Tahat celou dobu ¾kila na jedne strane tela a na druhe ne, neni ani zdrave, ani pohodlne.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#81 » ned 10. led 2021, 23:32

erteple píše:JakubDotPy: To teda celkem koukám - máš můj obdiv - jsi připraven. To ale už není do džínů, ani snad kapsáčů - to už chce snad nějaký battlebelt (pokud připočtu ještě obligatorní nůž, peněženku, doklady, klíče, nedej bože navíc cigára, propisku, pepřák), ne?


Skoro jsi to trefil všechno. Třetí zásobník většinou v kapse bundy nebo kabátu.
Teď v zimě se to nosí snáz, o tom žádná.

Levá přední mobil, pravá přední kapesník a látková pouta (něco jako ty bindrové, jen jsou z tkalounu) + (taková ta super kapsička) multitool, levá zadní prázdná (teď rouška), pravá zadní peněženka s doklady (mince nenosím, platím z 90% kartou, 10% bankovky) a CRKT zavírací nůž. Opasek: 4h Glock 19, 8h 1x15 zásobník.
Na klíče, sluchátka, turniket, pepřák, blok a tužku mám menší koženou brašnu přes rameno.
Přemýšlím, že si pořídím na nošení ještě nějakou meníš baterku, ale tu už si budu muset strčit asi do ...

A abych nebyl OT, čím míň z toho mám u sebe, tím víc jsem nervozní.
Kvůli tomu, že jsem se jedou vracel cca 30 minut zpátky pro zbraň jsem přišel i pozdě do práce.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#82 » ned 10. led 2021, 23:52

Na HardTasku jsem viděl u dvou kolegů rozpadlý zásobník. Jedno byl určitě Glock, druhou zbraň, ani detaily si nepamatuju, přece jen už to budou čtyři roky. Předtím ani potom jsem to nikdy neviděl, ale od té doby druhý zásobník nosím vždy. Nehledě na to, že v krizi by se člověku v nouzi daleko líp házelo patnáct nábojů v zásobníku, než jeden po druhém



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#83 » pon 11. led 2021, 09:20

Bez nahradnich zasobniku ven nelezu. Pokud mam mazlika tak sebou mam 1 v sachte + 3 nahradni. Uz se mi po prebiti zasobnik rozsypal. Nechci to riskovat behem situace nejvyssi potreby.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#84 » pon 11. led 2021, 09:48

Ja nosím väčšinou 380 ACP 6+1 a bez náhradného zásobníku. Nosím prakticky vždy, výnimkou je keď idem na pivo alebo napríklad na plaváreň. Ak idem niekam s väčším rizikom, beriem si 15+1 lugera a tam často aj extra zásobník, ale sú to skôr výnimky.

Verím že náhradný zásobník je vždy dobrý nápad, pretože zásobník je relatívne krehký (teda oproti ostatným častiam zbrane sa poškodí tak že nefunguje výrazne ľahšie). Ak by som v krízovej situácii napríklad spadol a buchol zbraňou (zásobníkom) do zeme alebo zbraň použil na úder, môže dôjsť k jeho úplnému zlyhaniu. Aj napriek tomu že tomuto verím, vyhráva u mňa pohodlnosť a extra zásobník ani náboje nenosím. Dúfam že sa mi to nevypomstí.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#85 » pon 11. led 2021, 12:51

Používám elastický pás který mi přítelkyně upravila. Obsahuje 1911 (.45 BM 1+7) a zatím dva zásobníky po 10 ks Black Mamba. Téměř o něm na těle nevím. Celkem má pouzdra na pět zásobníků.



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#86 » pát 19. lis 2021, 08:59

Při nošení mnohem víc opatrnosti, ohleduplnosti a ostražitosti - asi jako když je zpětné zrcátko dost mimo profil vozu. Myslet na to, jinak je to bianco poukázka na průser. Nosit je jak řídit 50t monstrum, jet opatrně, defenzivně a mít větší pochopení pro ty kolem. Když nenosím, tak mám pocit, že tyhle ohledy mizí. Když nosím, jsem asi mnohem milejší člověk :)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#87 » pát 19. lis 2021, 14:23

Pod tohle se podepisuji, jsem na tom úplně stejně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: El Chupanibre, WALACHMOTORS a 13 hostů