Tryskat balotinou před brynýrem?



Turboman46
Příspěvky: 16

Příspěvek#1 » ned 2. srp 2020, 19:39

Dobrý den, obracím se hlavně na odborníky a ty co s tím mají zkušenosti, je možné před kyselým černěním povrch součástek otryskat jemnou balotinou? Chci dosáhnout sametově matného vzhledu, jsou tam nějaká úskalí? Budu rád za každou radu



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pon 3. srp 2020, 11:15

Je to možné, sám jsem to tak dělal pro matný povrch.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3 » stř 5. srp 2020, 10:51

Pro sametový vzhled by to mohlo fungovat.



Turboman46
Příspěvky: 16

Příspěvek#4 » ned 9. srp 2020, 12:21

Díky, snad to vyjde dobře, jde mi o to, aby to balotinování nerezlo až moc při aplikaci kyselého roztoku



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#5 » stř 12. srp 2020, 11:12

Balotinování samozřejmě naruší původní povrchovou vrstvu. Ale proto se dělá. Očistí to povrch. Mezi tím balotinováním a konečnou povrchockou by nemělo uplynout moc času. Jinak to zrezne i vzdušnou vlhkostí. Kyselé černění by to ovšem mělo opět očistit. Pozor, černění samotné neznamená, že povrch nemůže zreznout. Je třeba řádně čistit a mazat...



Turboman46
Příspěvky: 16

Příspěvek#6 » sob 22. srp 2020, 21:09

S tou korozí máte pravdu, měl jsem to dva týdny nahotovo schované v uzavíratelném sáčku, neochytané a už to chytlo lišku, tak to vezmu znovu těsně před černěním, co mi ale teď vrtá hlavou je to, že se údajně nesmí balotinovat ocel, pokud se před ní tryskal hliník, že prý to potom víc rezne, nebo na to špatně chytne černění, že se na ocel namlátí hliníkový prach

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#7 » ned 23. srp 2020, 06:13

To je jasný, že pokud tryskáš jedním materiálem stále dokola, tak to abrazivo si s sebou nese i drobné kousky z toho co bylo tryskáno předtím, plus zůstávají i stopy v tryskací komoře... Jedině použít čerstvé, nové abrazivo a řádně vysmejčit.



Turboman46
Příspěvky: 16

Příspěvek#8 » pon 7. zář 2020, 20:08

Zdravím vás, chci všem poděkovat za cenné rady, operace se zdařila, vypadá to skvěle

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů