Střelba a fyzická kondice



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#46 » úte 10. lis 2020, 14:47

To Kečup: Nevím jestli je u vás v Thoru ještě Pepa Toman, ale z lidí jako Ryabko dřív kvetl jak jarní třešeň... A stejnou prdel z něj maj lidi, co mu na ten podvod neskočili a vědí a vidí tu samolibou lež... Co ještě přihodit nějakého "no touch Kiai" mistra a jako střeleckýho instruktora Limonádového Joe???:-D

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#47 » čtv 12. lis 2020, 18:24

Sarkafarka.Loupeznik -- nevím jestli je tam ale všichni kluci ( instruktoři ) prošli několika misemi v Afganistanu a nebo to jsou kluci z policejních zásahových jednotek podobně.... Bludy o Ryabkovi si nevím kde vyčetl ale na rozdíl od tebe sem s ním byl osobně a znám ho osobně sic to bylo jednou, keci jedna paní povídala si můžete vyprávět na na střelnici kde je se učíte střelbu podle filmů z PC nebo co jste viděli ve filmu ........ Pokud máš jiný názor stav se na Thor Tac a pověz to osobně , jsem tam skoro denně na kurzech .......... Strašně mám rád chytráky co melou schovaní za písmenkama, stejně tak jirik.fx co mele a sám napadá arogantě lidi jak na střelnici tak i na sousedním webu střelectví a hraje si na profi střelce co na 300 metrů stříli jednou dirkou své přebíjené střelivo ....... a to ani neví že sme spolu byli 4x střílet :::::: tak kdo pak je Kečup ??? :roll: :roll: :shock: :shock: :shock: :roll: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Trušku bych se zamyslel, nad tím jak používat zbraň, jak trénovat se zbraní a nekoukat moc na filmy nebo na rady některých střelců co maj jakoby profi videa na you tube ale snažil bych se vžít do reálu ........... pravda je že mi je přes 60 ale v armádě a i díky ní sem si svoje odsloužil a i v Kongu pánové , takže až budete mít stejné zkušenosti z akcí a né z 50 metrové střelnice co to plácáte do papíru tak si řikejte co chcete ale ne fakta jedna paní povídala nebo že takle ste to viděli ve filmu ale to je Vaše věc ................ Omlovám se za OT ....................................... :arrow: :arrow: :arrow: .



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#48 » pát 13. lis 2020, 10:24

No Pepa Toman neprošel ničím takovým co popisuješ a ani to, že někdo byl u SOGu není automatická vstupenka do síně slávy... Což ale nic nemění na skutečnosti, že Ryabko je jen špatnej vtip... Na ThorTac asi nedorazím, protože mám obavu, že nic z toho co nabízíte nepotřebuji... A popravdě, doruč jim info ať změní PR managera, že se na to vážně nehodíš... :D

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#49 » pát 13. lis 2020, 11:30

Doporučuji důrazně vyhnout se osobním útokům a držet se tématu!
Aktéři OT dostávají výstrahu.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#50 » pát 13. lis 2020, 15:21

CzDragon píše:dobrej, přiznám se že mám mizernou fyzičku , ale ZOZ jsou za mnou
rad bych se zeptal nemáte tip na cvičení , sušení se řeší jinde (a musí byt čim)
na páteř bych něco věděl , nohy moc neřeším, ale držet ruce před sebou ....


... vezmu to opačně, od zavření fitek dost trpím a ještě víc si uvědomuju nutnost pravidelného cvičení. Není to o svalech z akčník filmů, spíš o celkové kondici i dobrém seběvědomí, především trosky na sebe vytahují kvéry, člověk se zdravím seběvědomím to opravdu nemá zapotřebí. Dej si obden 5km kolem baráku a potom mužes střidat kliky, dřepy, angličany a máš základ na fýzu odcvičeno. Ostatně cvičení prakticky s čímkoliv na you asi miliarda, chce to je prostě chtít a vyrazit propotit triko.



Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#51 » pon 16. lis 2020, 13:00

Ja každý ráno 10minut rozcvicka, vlastně takový pomalý protahování a potom obycejny prostny jak ze Sokola a večer leh sedy na břicho, kliky a na závěr zase protahování. Běh upřímně nesnáším ale dvakrát týdně vyjedu na kole. Věkově jsem už pomalu dědek, kousek do šedesátky a krásně mi to stačí.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#52 » úte 17. lis 2020, 13:58

Za sebe povazuji za dobrou doplnkovou aktivitu (skoro ke vsemu) plavani, navic je setrne ke kloubum, a,vhodne i pro nekoho kdo neni uplne v idealni kondici.

( asi lepsi nez kdyz si napr. nekdo kdo ma metrak a pul a ne zrovna ve svalech, kdo dlouho nesportoval rekne ze s tim neco zacne delat a hned se pusti do behu nebo do posilovny s prehnanou zatezi...)

Ale bazeny jsou ted zavrene a venkovni plavani neni pro kazdeho, takze dobra rada nad zlato....

Kečup píše:tak kdo pak je Kečup ??? :roll: :roll: :shock: :shock: :shock: :roll: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
.

Pokud to ma byt soutez spocivajici v
odhaleni identity, tak napis co je vyhra, jinak neni duvod hrat.

Ale,myslim ze ze moderator uz se vyjadril k ot v tomto vlaknu ...



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#53 » úte 19. říj 2021, 18:36

Cvik co pomohl mně. Vezmi činku/ PETku s vodou/ ochotného hravého potomka/cokoli co ještě bez problému udržíš v natažených rukou/ a jako s kvérem - hezky od břicha/prsou do předpaženo. Původně vymyšleno pro zvedání a sedlání těžkým westernovým sedlem. Počet opakování a rychlost podle chuti a nálady :) ze začátku nepřehnat



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#54 » stř 20. říj 2021, 05:02

Gumový kroužek super pro posílení ohýbačů prstů. Pak předpaž a z volně sevřených pěstí prsty vší silou a razancí rozevři. Opakuj 20/víckrát. Tak posílíš i natahovače prstů. Paže natažené před tělem/ nekrčit, nenechat klesnout.



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#55 » stř 20. říj 2021, 05:12

Ukazovák/spoušť /není zvyklý na samostatný nezávislý pohyb. Dej ruku před sebe jako při podávání/střelbě. Krč ukazovák, ostatní/prsty zápěstí ruka/ uvolněné, klidné.



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#56 » stř 20. říj 2021, 05:20

Po posilování/střelbě prsty protáhnout/ vytřepat. Zakroužit dovnitř/ven zápěstí, lokty, celé ruce. Známý cvik ze školy :)



Peter 3
Příspěvky: 4

Příspěvek#57 » čtv 25. led 2024, 10:09

Je to sice už staré téma, ale dobrých rad tu bylo jen pár. Zbroják mám přes 30 let, ale už mám silně přes 70 a chci se přihlásit do 102, kde se toho vystřílí dost za jeden den. Tu kondičku bych si co se týče ruky velmi rád osvěžil, ti mladí hoši tady to nepochopí, ale svaly zkrátka ubývají věkem. Chodím pěšky, plavu, každé ráno cvičím prostná 30 minut, tyto rady vynechte, teď se mi jedná o ty ruce. Po gumovém kroužku musím zapátrat, ale uvítám každou rozumnou radu. Dík předem!

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#58 » čtv 25. led 2024, 10:54

Hele nejdriv bych sel mozna na zakladni streleckej kurz (u firmy, kde bude ta MV102). Tam se + - dela to co pak na MV102, ale klidnejs. Clovek si to zkusi a pak tu MV102 da v pohode.

A co se toho cviceni tyká, tak krome toho gumoveho krouzku je dobre namotavat provazek se zatezi na nejakej klacek, nebo trubku. Obema rukama to drzet, a odmotavat a zase namotavat. Zatez dle sebe. Je to na zapesti i ty prsty.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#59 » čtv 25. led 2024, 11:05

Kolega bol rychlejsi. Namotavanie je super vec. 1/2m kusok dreva (nieco ako rucka od hrabli alebo lopaty - podla toho co ti bude lepsie sediet). Do toho vrut, priviazat spagat, a nan naspodok bud zavazie alebo staci PET a podla toho co zvladas naplnit vodou. Predpazit - a s vystretymi rukami namotat, odmotat ... da capo al fine ... :D .

Inak fajn je na ramena + predlaktia aj predpazovanie so zavaziami / cinkami (drzane dlanami nadol). Podla moznosti s takou vahou ze to nemusis robit svihom ale pomaly zdvihnes / spustis.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#60 » čtv 25. led 2024, 12:01

Blacky píše:...namotavat provazek se zatezi na nejakej klacek, nebo trubku. Obema rukama to drzet, a odmotavat a zase namotavat. Zatez dle sebe. Je to na zapesti i ty prsty.


Tohle je dobré, mimo již zmíněné, i na svaly předloktí - dle polohy rukou a zápěstí (podhmat, nadhmat) se tím dají procvičit prakticky všechny svalové skupiny od prstů po loket.

Začal bych s lehkou váhou a pak postupně přidával závaží až na hranici, kdy je člověk schopen zvládnou to namotání a odmotání tak max 4 - 5x ve třech/čtyřech sériích. Tím se vybuduje slušná síla Celé ruky od lokte k prstům. Samozřejmě k tomu kroužek a odpovídající doplňující cviky na biceps+triceps a ramena, ruka musí být silná celá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante, AT.50 a 21 hostů