Střelba a fyzická kondice



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#61 » čtv 25. led 2024, 12:06

Moje řešení. Kdo to namotá víc, jak 5x, je borec.
cviceni.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#62 » čtv 25. led 2024, 12:06

Héfaistos píše:
Blacky píše:...namotavat provazek se zatezi na nejakej klacek, nebo trubku. Obema rukama to drzet, a odmotavat a zase namotavat. Zatez dle sebe. Je to na zapesti i ty prsty.


Tohle je dobré, mimo již zmíněné, i na svaly předloktí - dle polohy rukou a zápěstí (podhmat, nadhmat, šířka úchopu ap.) se tím dají procvičit prakticky všechny svalové skupiny od prstů po loket.

Začal bych s lehkou váhou a pak postupně přidával závaží až na hranici, kdy je člověk schopen zvládnou to namotání a odmotání tak max 4 - 5x ve třech/čtyřech sériích. Tím se vybuduje slušná síla Celé ruky od lokte k prstům. Samozřejmě k tomu kroužek a odpovídající doplňující cviky na biceps+triceps a ramena, ruka musí být silná celá.


EDIT - ještě doplním, lepší než šroubek je tu dřevěnou tyčku provrtat a provázek provléci a zajistit uzlíkem. O šroubek se často ten provázek může zachytávat. Když se na jedné straně té díry udělá zahloubení, do kterého se ten zajišťovací uzlík schová, tak je to pak úplně super. Mám to takto udělané z cca pětatřicítky kulatiny a paracordu.

EDIT2 - sklon rukou (předpažení vs svěšené) také ovlivňuje co za svalové skupiny se procvičují. Na izolování (procvičování) primárně svalů předloktí je dobré si stoupnout na nějakou stoličku či ideálně pevnou rovnou židli a namotávat se svěšenýma rukama. (Tj tyčku mít někde u ptáka ;-) )



Peter 3
Příspěvky: 4

Příspěvek#63 » čtv 25. led 2024, 13:17

Děkuji všem, zatím byly všechny příspěvky věcné, měl jsem trochu obavy, když jsem si tu četl tu historii ...



Peter 3
Příspěvky: 4

Příspěvek#64 » čtv 25. led 2024, 13:21

Ad JirkaCV: Zeď se koukám na ten obrázek, ale co je na konci? Jestli je to olovo, tak je ta poznámka určitě případná :), mohla by to být taky betonová kostka, no i potm to dá asi zabrat!



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#65 » čtv 25. led 2024, 13:30

Betonová 3kg kostka do zámkovky.



Peter 3
Příspěvky: 4

Příspěvek#66 » čtv 25. led 2024, 14:16

Našel jsem doma ještě takové udělátko z Číny, které se asi také bude dobře hodit: https://ae01.alicdn.com/kf/S316c19273ed ... a3f83i.jpg , přiznám se, že sem dát přímo obrázek neumím :oops:



expres
Příspěvky: 618

Příspěvek#67 » pát 26. led 2024, 09:23

Ahoj, co si vlozil se pouziva take k treningu na lezeni. Prsty, stisk. Osobne diky zajmu o tuhle koncinu mi prijde i dost dobry na ruce co cvici wrestleri, paka. Tohle je znama postava Devon Larratt. Daji se na youtube najit s nim ukazky treningu. Borec je znamej i diky neortodoxnimu pristupu "jak posilovat a s cim". Ma tam hromadu zvlastnich mikrotahu na presne specifikovane svalstvo, co chce na rukach cvicit. No a pakari, potrebuji silne lokty, paze, zapesti, uchop, prsty. Daji se ty jeho posilovani, prevest na pidi vahu a stroje k tomu potreba nejsou. Stejne tak neni potreba velky rozsah cviku se spresnenim na svalama, co chces presneji posilit. Myslim ze k veku co pises setrnejsi k telu a ucinost dobra.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů