Střelba a fyzická kondice

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#16 » sob 29. srp 2020, 12:31

Ano , stejné je to jako když se někdo zeptá na radu jakou pistoli : Sic hloupá otázka je je častá a z 90% odborníku tu zde odpoví a řekne že tu co má doma že ta jeho je ta pravá a nejlepší ale jen 1% poradí dobře že dotyčný si tu zbraň musí zkusit a zda mu sedne a podobně a tak je to tu ze vším ..... Bohužel realita nikde ..... Stejně tak kdy vám tu i profík podle fotky náboje z roku 1944 řekne že je dobrej to vystřel ..... RADY NAD NAD ZLATO ;) ;) ;)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#17 » sob 29. srp 2020, 12:59

Kečup: ac to beres docela zhurta v jedne veci musim souhlasit, a to ten priklad s tou pistoli. Obcas jsou tu opravdu rady postavene na hlavu.

K tazateli: proste procvicuj cele telo jak ti tu psali, nejake prochazky, behani, obcas nejake kliky apod. proste udrzovat si beznou fyzicku. Pokud to chces hnat na nejake svaly tak posilovna a posilovat cele telo a ne jen konkretni sval.
No a co se tyce klepani, souhlasim s tim, ze kdyz budes doma susit, tim taky posilujes. Cim casteji strilim a susim, tim mene se mi ruce klepou. Proste telo si na tu namahu zvyka.

A co se tyce strileni, ja zacal chodit na zavody a kdyz jsem videl, ze se nedostanu ani do poloviny poradi, tak jsem si domluvil strelce co ve vysledovkach pravidelne obsazuje prvni pricky. No a jen za prvni hodinu s nim se mi nastrel zlepsil vic nez o polovinu... Proste jsem se vykaslal na nejake skupinove kurzy kde vydelavaj na zacatecnicich jak pise Kecup a platim si soukrome lekce, vyjde to draz, ale vim, ze ten clovek umi a venuje se na strelnici jen me.

A podle toho ze ti to lita dolu, jestli ti to za to stoji, domluv se s nekym zkusenym, nebo si nekoho zaplat a uvidis, ze zlepseni pujde rychle.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#18 » sob 29. srp 2020, 13:21

Neviem preco tu rozoberate treningy spolocne ci individualne. Skratka je vzdy lepsie ked je clovek silny, obratny a v kondicii. Aj ten trening ci kurz clovek da lepsie ak sportuje.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#19 » sob 29. srp 2020, 19:46

par cviku co mi funguji a jdou delat skoro kdekoliv:
- powerbal na zpevneni zapesti a stisku
- posilovaci kleste na stisk. Zacit treba od 20kg a postupne zvedat co jeden da
- gumicka na prsty na posileni svalu natahovacu prstu
(muj set na cestu metrem. :-)

- kliky na prstech a na zatatych pestech na zpevneni zapesti, tela a tricepsy
- shyby na zada a predlokti jak psali ostatni.

Suseni je fajn s minci na musce, nebo je pak vetsi sranda s laserovou patronou.



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#20 » sob 29. srp 2020, 20:22

Dekuju, tolik reakci jsem ani necekal.
Jasne ze si telo zvikne pri suseni a strelbe. Ale proc se omezit jen na tohle cviceni, hlavne ne vzdy bude prostor pro to vytasit a hrat si. + nejdriv se musi vyridit policie,....
Necekal jsem ze bych "posiloval jeden konkretni strelecky sval" , ale asi neco je potreba vic neco min.
Fitko me moc nelaka, to bych zaplatil permici a ne zbrojak.
Celkova fyzicka se mi casem doufam zase zvedne. jen jsem tomu chtel trosicku pomoct- coz bych asi mel i jen kuli sobe. A kdyz jsem si zvolil konicka-strelbu tak se zeptam tady.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#21 » sob 29. srp 2020, 20:44

CzDragon: vse zalezi na tobe do jake urovne se chces dostat, jak dobrou chces mit fyzicku a jak moc dobre chces umet strilet a podle toho se zarid. Ja treba zacal cvicit nejen kvuli strileni, ale i kvuli zdravi, protoze jsem pres karantenu nabral a ted se to tezko schazuje.



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#22 » sob 29. srp 2020, 21:46

Tak to mame podobne , ja mam trosku zivotni zmenu tak jsem si rekl ze si udelam zbrojak. Tuk jsem sice moc nenabral. Zato mi padla uz tak mizerna svalovina. Bylo obdoby kdy jsem nebyl schopny ani e-sportu na amaterske urovni. Nemam ambice strilet prvni ligu, ale strilet zbytecne mimo se mi taky nechce. A treba chyba silne uchopy prsty bych tipl, ze byly kuli pokusu zatnout celou ruku. Tak proc nezkusit odtranit probem driv nez opravdu bude. Cviceni sice nerad, ale par cviku me nezabije.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#23 » ned 30. srp 2020, 07:39

Klidne zacni s mackacim gumovym krouzkem. Pak pro uplne kazdou cinnost potrebujes zadove svaly. Na ty staci doma lehnout na břicho a zvednout ruce a nohy, resp horni cast trupu. Stejne tak planking je levna a ucinna posilovna

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#24 » ned 30. srp 2020, 15:47

CzDragon píše:Dekuju, tolik reakci jsem ani necekal.
......


On počet reakcí zase není až takové měřítko :-)

Pokud jsi schopen chodit normálně do schodů a třeba i kus běžet, tak ta fyzička nebude úplně limitující faktor :-)

Posilování rukou a zad tady už bylo a jako u skoro všeho se hodí vytrvalost, takže chodit pěšky, plavat, kolo a tak.

Najdi si někde rozhovor s někým, kdo střílí na úrovni a zjistíš, že to není jen o fyzičce.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#25 » ned 30. srp 2020, 19:29

Serz: Zrovna "plank" je jeden ze cviků, který je hoden nácviku s dohledem fyzioterapeuta. Zdůrazňuji - fyzioterapeuta, ne borečka z fitka. Páč při špatném provádění zatěžuješ záda místo břicha. Blokáda je to menší zlo, které se z toho dá odnést.



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#26 » ned 30. srp 2020, 22:23

Kolombo, tak jo smysluplnych reakci :)

Chuze u me neni problem. Obcas spis naopak, clovek je naucenej denne chodit xy kilaku. Hlavne musi byt cas, nastesti jsem za to byl placenej :D
Jenze ruce se pouzivali min a min.
Nekdo soji u pasu a macha rukama a ja hlavne chodil. A pak valel pul roku doma.

nasel jsem diplomku kde odborne rika zatizeny svali pri strelbe z dlouhe. A nejaky clanek kde pise ze profikum trener zakazuje snad vsechno , ale co doporucuje nic - takze taky nepomohl :D

A ze je toho kus v hlave vim- taky mi to u ZOZ litalo ... A netrapi me to ,papir mam :D
Zbran chci hlavne na relax na strelnici, hybat bych se mel, tak proc to nespojit.videt na sobe svali nepotrebuju, ale kropit "pulku" terce mi prijde trosku zbytecny :) a to ze mi to ulitne beru, proste dalsi ranu zkusim lip.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#27 » ned 30. srp 2020, 22:45

Tak jestli máš ještě mokrý papíry a nikdy před tím si moc nestřílel, tak chyba s největší pravděpodobností nebude v nedostatečné fyzičce.

Prostě to ještě neumíš a nemyslím to nějak zle. Chce to sušit a chodit střílet, třeba s instruktorem a časem se to zlepší.



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#28 » pon 31. srp 2020, 04:08

Ja vim ze se mam jeste hodne co ucit.
Jen jsem chtel kdyz mam chut se zacit hybat, a ze to urco potrebuju :D , hejbnout i tam kde se to bude hodit. Na netu bylo ... Tak jsem se zeptal tady. Kdybych chtel vzpirat, ptam se vzperacu,...
Nebylo to mysleno jako nejake zazracne posilovani na dokonalou strelbu.
V pohode Sude, me jen tak neco nenastve / ale nastvat blbym kecem umim docela dobre i kdyz to tak nemyslim :D



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#29 » pon 31. srp 2020, 11:42

Ja jen doplnim, ze pokud chces cvicit za ucelem nabrani svalu, tak jidlo je 70% uspechu. Bez toho je snaha skoro marna.
Kazdopadne pevna svalova struktura kostre prospiva. Posilis i slachy a dalsi veci. Je to vsechno jen o vuli. Udelat si cas pravidelne. Je fuk jestli posilka nebo si koupit do futer hrazdu.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#30 » pon 31. srp 2020, 14:43

Fitko (staci kruhove treninky), domaci cviceni s vlastni vahou, beh, kolo, plavani...hodne spat a nezrat a nepit svinstvo

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů