Pojištění zbraní včetně odpovědnosti



panchart11
Příspěvky: 8

Příspěvek#16 » pát 16. říj 2020, 07:31

Jinak v pojistce domácnosti je to tak jak píše MIlan100.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#17 » pát 16. říj 2020, 07:41

Inu máme svobodný trh. Pokud přijde pojišťovna s produktem, který bude finančně zajímavý, budou to lidi kupovat. Osobně bych do toho nešel. Základní záruka kreje výrobní vady. pak už je to věcí opotřebení, se kterým víceméně počítáme a to pojistění stejně nepokreje. "KASKO" si nedovedu představit. Aby se to pojistovne vyplatilo, muselo by byt desne drahy. Mozna u speciálu by si to nekdo poridil. Krádež je do určité míry pokrytá už nyní. KARGO už taky je. Na co sem zapomněl? Odpovědnost? Dčkaři jí maj. U ostatních mnoo zase jeto otázka za kolik a co mi to ochrání. Před kriminálem ne, jen případné maeriální škody, což by mohlo být zajímavé. Možná spíš pro střelnice?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#18 » pát 16. říj 2020, 09:26

Dovolím si připomenout, že nejsme ve státech, ale v CZ. Když vidím jaké scény dělají pojištovny u proplácení škod na řádně hrazeném například havarijním pojištění, které stojí dost peněz, je toto přání opravdu fikce. Pojistky na blbost v domácnosti jsou fajn, spadne notebook nebo zbran v tom asi rozdíl není. Navíc jsou často doplnkem jiné pojistky za příplatky pár stovek. Jen pozor, pojistky na blbost jsou vůči škodě způsobené jiné osobě. Bohužel pro masivní zneužívání je pojištovny ořezávají.



panchart11
Příspěvky: 8

Příspěvek#19 » pát 16. říj 2020, 10:50

Souhlasím s Vámi, některé resp. většina pojišťoven osekává jak se dá... Jen je potřeba dát pozor u mnohých pojišťoven jsou zbraně ve výluce např. u té odpovědnosti jak zmiňujete. Jsou pojištěny na odcizení doma z trezoru nebo živel, jinak ne. Jen jsem si říkal, že pro mnohé z nás jsou naše zbraně "mazlíčky" a pokud by cena byla přijatelná, tak proč to neudělat... Jsme na počátku a názor střelců, odborné veřejnosti je klíčový... Děkuji za všechny příspěvky a budu rád za další jakékoliv názory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#20 » pát 16. říj 2020, 12:02

1000 - 3000 Kč na kuse nebo na všechno? :D



panchart11
Příspěvky: 8

Příspěvek#21 » pát 16. říj 2020, 13:17

No to je právě také dobrá otázka...Jestli myslíte na kuse jako za jednu zbraň... Tak ne, líbilo by se mi, nějaké základní pojistné např. Za kompletní riziko 2500 Kč a pak třeba paušálně třeba něco okolo plus mínus 500Kč za druhou zbraň...za třetí zbraň třeba 300 Kč... Myslím, že když by někdo pojistil více zbraní, tak to riziko také dost "rozmělní".



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#22 » pát 16. říj 2020, 22:17

Já jsem to před časem řešil, když jsem předělával pojistky, přes mého finanční poradce.
Zjistil, že v případě pojištění chtějí u všech zbraní fotodokumentaci, model, rok výroby, č. zbraně.
Z tohoto důvodu jsem to neudělal, nemusí pojišťovna mít přeci veškerý seznam mých zbraní, které vlastním. Zákonné uložení zbraní podle počtu je jasné.



London
Příspěvky: 5

Příspěvek#23 » sob 21. led 2023, 10:53

Oživuji to téma, narazil jsem na zajímavý pojistný produkt. Má někdo s tím zkušenosti?

https://www.halali.cz/index.php/pojiste ... ele-zbrane



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#24 » sob 21. led 2023, 11:31

1. příspěvek po registraci s reklamou na pojištění. Nešlo by to méně okatě?



London
Příspěvky: 5

Příspěvek#25 » sob 21. led 2023, 15:56

Střelec píše:1. příspěvek po registraci s reklamou na pojištění. Nešlo by to méně okatě?


Jak to myslíte?



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#26 » sob 21. led 2023, 16:05

Nenápadná reklama.
Jestli to správně chápu, tak je to docela jiný produkt, než Halali nabízela před časem. Teď už docela použitelný.



London
Příspěvky: 5

Příspěvek#27 » sob 21. led 2023, 16:16

JirkaCV píše:Nenápadná reklama.
Jestli to správně chápu, tak je to docela jiný produkt, než Halali nabízela před časem. Teď už docela použitelný.


Už tomu rozumím, když se na to podávám z vašeho pohledu, vypadá to že jsem nějaký pojišťovák co si zde založil účet jen proto, aby propagoval nějaký produkt. To vás chápu že jste pojali podezření. Pojišťovák nejsem. A pojišťovák by jsem nedal odkaz na něco, co se dá uzavřít online, neměl by z toho provizi.
Mám zbrojní průkaz cca 1,5 měsíce, účet jsem si zde založil až když jsem se potřeboval zeptat na tohle pojištění. Můžeme se tedy vrátit k tomu, zda to někdo má ne zda to považuje za dobré nebo špatné?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#28 » sob 21. led 2023, 17:28

2 London - porušení hned několika pravidel fóra v prvních třech příspěvcích, to se hned tak nevidí...

Takže nejen že sem cpeš reklamu hned prvním příspěvkem, ale nemáš ani tolik vychování přečíst si nejprve pravidla fóra, než na něj něco napíšeš... :roll:



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#29 » sob 21. led 2023, 17:35

Je novy. Takze asi nepostrehol ze predchadzajuci prispevok sa necituje. Ale nepovazujem ze nevhodne ak sa zaujma o nejaky konkretny produkt. Rovnako tu ludia zdielaju link na predajcu aj u zbrani ci prislusenstva, ked chcu o tom debatovat. Tato tema je zaujmava. Na Slovensku napriklad myslim ani nie je specialne poistny produkt pre drzitelov zbrani. Len vseobecne poistenie sposobenej skody.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#30 » sob 21. led 2023, 17:43

Nepostrehol? Spíš si pravidla vůbec nepřečetl... Ale to už začínám být OT a vlastně je také porušuji :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DesertEagle, LukynZ a 17 hostů