Rada při pokutování

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#61 » sob 2. led 2021, 17:06

Nemám zkušenost osobní, jen z někdejší praxe. A proč tu zkušenost nemám? Protože úřady svou povinnost komunikovat přes ISDS vůči mně dodržují.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#62 » pon 4. led 2021, 09:07

Pozorně to tady pročítám, nemyslete si. Dnes se tam jedu podívat. Na fotky se prej můžu podívat jen osobně, jelikož je dokumentace velice obsáhlá...komické.
Pokud nám to tady nezavřou, jakože k tomu směřuje, tak dám vědět výsledek.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#63 » pon 4. led 2021, 11:54

Tak jsem tam byl...šel jsem se hlavně podívat na fotodokumentaci. A jsem nahranej.
Odkazoval jsem se na zastavení. Pak jsem dodal, že mi nebylo dobře. Což je pravda, od ledna do prosince jsem byl rád, že jsem rád. Nicméně je prý fialová zóna zkrátka striktní. Nesmí se tam ani zastavit a Eltodo auto opravdu jede jen jednou.
Vzhledem k tomu, že na fotkách ani není vidět, že sedím v autě a ani světla nesvítí, tak se obávám, že výhoda ja jejich straně. Navíc bych prý potřeboval potvrzení od lékaře.
Nerad to vzdávám, ale oni prostě mají jasný důkaz. Předpokládám, že teď by bylo na mě něco nějak dokazovat. A já nemám jak. :/
Alespoň jsem si vylil srdíčko, že je to zkrátka šikana.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#64 » pon 4. led 2021, 12:03

Podľa mňa je to stále protizákonné ak auto šlo len jedenkrát. Je to zóna plateného stánia, nie zastavenia. Nepostupujú správne.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#65 » pon 4. led 2021, 12:12

Mě bylo řečeno, že se tam zkrátka nesmí ani zatavit. A oni samozřejmě potom vědí, že jsem si parkování nekupoval.
Prokázat, že tam zastavit můžu by asi bylo na dlouhé lokte. (https://automoc.eu/clanky/2019/fialove- ... zastaveni/)
Nemám na to čas, nervy a hlavně ani znalosti.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#66 » pon 4. led 2021, 12:17

Jo ten odkaz som posielal tiež v konverzácii. Ale čítal som aj zbežne vyhlášku mesta Praha - a tá je záväzná, nie nejaký postup súkromníka čo to robí. A tam sa píše že je to schválená zóna plateného stánia, nie zastavenia. O zastavení tam nič nebolo, takže v tomto prípade by bol takýto postup proste nesprávny. Pozeral som sa na to pravda len zbežne a nie som právnik, ale domnievam sa že cashujú na ľuďoch neprávom. Skúsil by som možno osloviť npr ČT - je okurková sezóna, nič sa nedeje len covid, tak sa na to možno pozrú.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#67 » pon 4. led 2021, 12:21

@Arc: máš link na tu vyhlášku, prosím? Tam se to točí okolo slova "stání" a asi bez vysvětlení pojmů, natož pak předepsaného postupu pro kontrolu, že?

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#68 » pon 4. led 2021, 12:23

To není špatný nápad. Mj. pokutu jsem právě zaplatil. :/
Ale rozmáznout to někde by se mi líbilo.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#69 » pon 4. led 2021, 12:30

Rumburak ->
(dúfam že je to správna)
https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vyh ... _2000.html

DZimmy -> choď do toho, ak budeš úsepešný tak budú musieť vrátiť stovky pokút. To bude haluz.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#70 » pon 4. led 2021, 13:17

Jsem toho nazoru ze se tam zastavit muze, natoz zastavit vozidlo. Zadnej zakon nehovori jinak. A i z principu toho ze co neni zakazano je povoleno... ne obracene... jedna o dalsi klasicky vojebavani obcana a vybirani desatku mestu... ja osobne bych se branil co by to slo... nevim jak moc pospolu drzi aparat v Praze... aspon by se to zjistilo... odvolaci organ by to mel smest automaticky... a jestli neni stanovena nejaka metodika jako napr. opakovane foceni apod. tak se neni o cem bavit... ten clanek z automoci to popisuje krasne...

hezky se da tocit na zakonem vymezenych pojmejch stani, zastaveni, zastavit vozidlo... dale pak na formalnim a materialnim znaku prestupku coz je asi nejmensi paka ale i tak...



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#71 » pon 4. led 2021, 13:55

DZimmy píše:To není špatný nápad. Mj. pokutu jsem právě zaplatil. :/
Ale rozmáznout to někde by se mi líbilo.
Co chcete rozmazávat? Když se chodíte s nepřítelem radit o tom, jak bojovat proti němu, nemáte se teď vůbec čemu divit. Notabene neumíte ani mlčet, když už tam chodíte. Opravdu úsměvné, někteří se prostě nepoučí. Rady jste dostal dostatečné, jen se jimy neřídil.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#72 » pon 4. led 2021, 14:09

Já jsem se šel radit? Chtěl jsem vidět fotodokumentaci, pak jsem argumentoval čistě jen zastavením.
To, že jsem se nechal opít rohlíkem je dost možný, ale že mi tady někdo něco napsal na fóru, tak to nepovažuju za něco s čím mám právo nějak extra argumentovat.

Dle svých zkušeností a znalostí (v tomto oboru mizivé) jsem zkrátka uznal, že oni mají důkaz mají alespoň jeden a já žádný.

Nevím proč by se to nemohlo dál rozmazávat. Přesupek uzavřený je, ale to neznamená, že se nic z toho nestalo.

Mj. pokud máte někdo další nutkání mi sdělit, že jsem jelito, tak buď SZ a nebo se vraťte na začátek vlákna a přečtěte si jej znovu. Nedělal jsem ramena jak budu revoltovat proti systému a ani jsem se z toho něchtěl nějak extra vykroutit.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#73 » pon 4. led 2021, 15:18

Je na zacatku te ulice znacka zakaz zastaveni?
Dej sem prosim odkaz na presne misto, at mrkneme do map. Diky.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#74 » pon 4. led 2021, 15:34

Sinkulova 48, Praha 4. Tam jak stojí na google street view ta červená audina.

Ještě je jedna věc, které jsem si všiml až teď. A to, že na té výzvě je přestupek napsán jako: "Neoprávněné parkování v zóně placeného stání". To je přece fakt blbost, ne?
Bohužel jsem si toho všiml fakt pozdě.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#75 » pon 4. led 2021, 15:53

Naprosto typicky priklad ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů