Sebevražda na střelnici

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#46 » úte 23. dub 2024, 07:32

pavelg píše:Kdyz mel zp, proc sel na strelnici? Nechtel mit prestupek pouziti mimo povolene prostory?

Na střelnici tu zbraň po tobě někdo uklidí. V lese by mohla padnout do ruky nějakýmu pičusovi.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#47 » úte 23. dub 2024, 08:08

Pořád ještě nevím - vzal si s sebou svoji nebo si tam půjčil?



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#48 » úte 23. dub 2024, 08:22

Petr z Braníka píše:Na střelnici tu zbraň po tobě někdo uklidí. V lese by mohla padnout do ruky nějakýmu pičusovi.


Neumim si predstavit, ze tohle bude rozhodnutej sebevrah resit.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#49 » úte 23. dub 2024, 09:42

Já si jen tipuju, proč se člověk se zbrojním průkazem jde zastřelit na střelnici. Nic jiného mě nenapadlo. I kdyby zbraň neměl, mohl si ji na to koupit.
Další možností je možná nějaký zvrácený exhibicionismus. 99 ran do terče, stá rituálně před lidmi do sebe.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#50 » úte 23. dub 2024, 09:57

Jo, to je přesně to co nechápu, tak buď tam jde s jasným záměrem se zabít nebo ho to může napadnout až během střelby. Ale že by se chtěl zastřelit a předtím si jen tak hrál a užíval si střílení, to asi ne, to by se spíše odreagoval a od sebevraždy by upustil...
To, proč na střelnici a ne doma, když mohl, může mít třeba důvod v tom, že doma to není tak snadné, pokud jen trochu myslí na rodinu s ním doma žijící, na celý zbytek života by jim zničil možnost doma v klidu a pohodě žít...
A pokud je to takto uvažující člověk, tedy člověk nemyslící jen na sebe a své problémy, tak opravdu může uvažovat i o tom, že někde venku by tu zbraň mohl někdo sebrat a někomu s ní ublížit.
Takže mu nakonec asi vyjde, jako nejlepší, ta střelnice, ale i tam jsou lidé, které tím poznamená...



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#51 » úte 23. dub 2024, 10:00

Koupit by si mohl rychle jen C-čko. Na normální pistoli potřebuje povolení, jehož vydání trochu trvá. Právě neznáme spoustu okolností. Na jedné straně bych do toho nevrtal, je to osobní a rodinná tragedie, na straně druhé z toho udělal aféru on sám tím způsobem provedení, který může mít dopady i na provozovatele a uživatele.



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#52 » úte 23. dub 2024, 11:02

Petr z Braníka píše:Já si jen tipuju, proč se člověk se zbrojním průkazem jde zastřelit na střelnici. Nic jiného mě nenapadlo. I kdyby zbraň neměl, mohl si ji na to koupit.
Další možností je možná nějaký zvrácený exhibicionismus. 99 ran do terče, stá rituálně před lidmi do sebe.


Když má ZP, to ještě neznamená, že má zbraň. Znám mnoho lidí mkteří mají zbrojáky jen tak "pro strýčka příhodu" a dodnes se ani neodhodlali k nákupu zbraně. Možná svou zbraň neměl, a pokud se chce zastřelit, je rozhodně snadnější si na střelnici půjčit kvér, než žádat o povolení, pak nakupovat a registrovat.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#53 » úte 23. dub 2024, 11:22

Registrovat už ji nemusí, pokud se s ní chce jen zabít. Stačilo poslat žádost do datové schránky, a zítra ráno si dojít do obchodu vybrat.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#54 » úte 23. dub 2024, 11:51

Pomatuji když jsem byl v Praze na výjezdu. A zvedli nás na spolupráci... Pán zavolal na 158 že jde zastřelit tam a tam, operační hned začal vyjednávat a pán mu oznámil, že to nemá smysl, že je těžce nemocný a je rozhodnutý, s tím, že volá proto, aby tu zbraň nenašli děti, nebo někdo a že je tam a tam. Poté zavěsil, než jsme my dojeli, byl už tam prvosled a pán už pod plachtou... I když to bylo ve městě, v parku, našel si dobré místo, kde nikoho neohrozil a kucí ho našli do 5ti minut od jeho volání.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 93

Příspěvek#55 » úte 23. dub 2024, 13:59

byl jsem kdysi střílet na střelnici Walzel, tenkrát ještě bez vlastního zbrojáku. Přidělený instruktor říkal, že u střelce střílejícího pravou rukou si vždy stoupne zprava, nikoliv proto, aby případného sebevraha zastavil, ale aby to taky nekoupil.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#56 » úte 23. dub 2024, 15:55

To je taky přístup. Já stál zleva, protože jsem pravák a taky aby mi do obličeje nelítaly hilzny. Ale to je moje dedukce.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#57 » úte 23. dub 2024, 16:20

Mozna slo o hen ten revolver.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#58 » úte 23. dub 2024, 16:25

Údajně vystřílel 100 nábojů. Nemám zkušenost s revolverem, ale jak dlouho by to trvalo?

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#59 » úte 23. dub 2024, 18:04

Já bych sebevrahovi zbraň nechytal. Bude se vzpírat s prstem na spoušti a prostřelí mi ruku. Ale je dobrá poznámka stát na straně po jeho silné ruce. Pamatujete na instruktora, kterého zastřelila holka UZI-nou? Stál vlevo.
https://edition.cnn.com/2014/08/26/us/arizona-girl-fatal-shooting-accident/index.html



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#60 » úte 23. dub 2024, 18:09

Určité riziko je vždy.
Instruktor v autoškole, buddy na padáku, pilot v letadle ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host