Výstřel doma

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#271 » pát 24. lis 2023, 13:20

Satanáš píše:Kolombo: Ve vší upřímnosti si myslím, že stálý člen domácnosti tohle prostě zvládat musí. Ad absurdum přece nemůžu ženě znemožnit se vyvalit na gauči, protože tam zrovna leží puška :D


Základ je, že se puška nenechává válet na gauči :-)
Já si hračky uklízím a nespím s pistolí pod polštářem :-)



Střelec
Příspěvky: 1681

Příspěvek#272 » pát 24. lis 2023, 13:21

Paradoxně, děti jsou už starší a manipulaci umí, syn chodí se mnou i střílet, ale snažím se nikdy neopomnět nabitý kvér někde zapomenut a zatím to snad vychází.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#273 » pát 24. lis 2023, 13:28

skagerak píše:@piggy (i pro ostatni)
Vidis tam nekde "u sebe"?
Touché :oops:
Takže dokud zůstávám doma, můžu strčit do trezoru nabitou a nataženou.



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#274 » pát 24. lis 2023, 13:34

Můžeš strčit, kam chceš :D



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#275 » pát 24. lis 2023, 15:52

[quote= Do ruky to neveme.[/quote]
Pokud se to omezuje na palné zbraně, tak to tolik nevadí.



Střelec
Příspěvky: 1681

Příspěvek#276 » pát 24. lis 2023, 16:12

:mrgreen: Čekal jsem kdo se ozve.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#277 » pát 24. lis 2023, 16:26

Aha. Když si jako majitel nemovitosti nedám souhlas, tak nosím i doma. Voilà!

Jak už jsem říkal dříve, doma nosím, i když spím - protože souhlas jsem si nedal. Respektive, ani jsem se na něj neptal. A radši se ptát nebudu, jeden nikdy neví, co by si odpověděl...

Ne, schízu nemám já, tu mají zákonodárci.

Asi to spíš patří do vtipů. Pro jistotu.



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#278 » pát 24. lis 2023, 16:32

Vidíš, a ten souhlas je konkludentní.
Tj. když si nedáš nesouhlas, tak máš souhlas ;-)
A ten souhlas sis dal tím, že sis ty zbraně pořídil.
Náhodou toto je jeden z nejlépe zpracovaných paragrafů. Naprosto jasně specifikuje, kdy je to držení. A zbytek nošení.
Až na to, že to nošení není stejný význam jako nošení trenek, a držení, že ti někdo podrží.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#279 » pát 24. lis 2023, 17:56

Satanáš píše:
Espezetka: Tohle je smutek reality, kdy svou obranyschopnost zamykáš do trezoru. Pokud ti někdo trezor překoná a tebe to nevzbudí dost brzo na to, abys adekvátně reagoval sekyrkou, tak se bohužel staneš součástí statistiky. Je vcelku irelevantní jestli je tam zbraň vybitá, ledaže bys zvlášť zamykal střelivo (vč. zásobníků) a zbraně. Pak se ale nabízí otázka že když máš dva trezory, tak proč nemáš jeden v ložnici s nabitou zbraní pro tyhle smutné situace a druhý se zbytkem zbraní, které jsou ovšem vybité. No a nakonec ta ostuda, kdy v domě "plném" zbraní umlátím vetřelce sekerkou.. :D


Espezetka píše:Možná už moc přemýšlím, ale - pro ty z vás kdo nevybíjejí a hodí to na noc do trezoru tak jak to je... máte to nějak vymyšlené pro případy kdy by se vám něco stalo a do trezoru se pak dobýval někdo kdo by řešil co po vás zbylo...? trochu morbidní, já vím, ale stát se může cokoliv kdykoliv a asi nikdo z nás by nechtěl aby třeba jednou naše polovička nebo potomek nic netuše vzali do ruky nabitou zbraň z trezoru...


Koukám (podle vašich reakcí) že jsem to asi napsala dost blbě... myslela jsem to tak, když majitel zbraně ji dá večer do trezoru, jde spát a už se třeba nevzbudí, a někdo pak po něm řeší pozůstalost...

skagerak píše:@Espezetka, tak snad kdo jere zbran (zejmena pokud o jejim stavu nic nevi) ji napred zkontroluje, to ze to umi je i tvoje starost)


tak můj muž to třeba nechce ani brát do ruky, stejně jako ženy mnohých z vás... edukaci jsem zkoušela

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 555
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#280 » pát 24. lis 2023, 18:30

Espezetka píše:Koukám (podle vašich reakcí) že jsem to asi napsala dost blbě... myslela jsem to tak, když majitel zbraně ji dá večer do trezoru, jde spát a už se třeba nevzbudí, a někdo pak po něm řeší pozůstalost...


To je podobně extrémní příklad jako tenhle: Když nějakou nešťastnou náhodou začne doma hořet a trezor se začne ohřívat, nechtěl bych být hasičem, který jej půjde hasit. Ale taky je validní.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#281 » pát 24. lis 2023, 18:41

Nejsa hasičem, tak jenom co jsem četl: tisíce nábojů jsou při požáru menší problém než PB láhev.
A ta se vyskytuje v domácnostech asi častěji.
Ale to už pomalu opouští téma.



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#282 » pát 24. lis 2023, 18:58

Jj, je to už skoro OT, ale pokud někdo bude řešit pozůstalost, tak a) budou vědět policajti, že jsou někde zbraně a za b) ti, co pak otvírají trezory, tak nejsou idioti. Zbraň v trezoru je asi to nejmenší, tam může být občas věcí...



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#283 » pát 24. lis 2023, 19:09

Tak mí budoucí pozůstalí jsou informováni.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#284 » pát 24. lis 2023, 19:37

Espezetka píše:Možná už moc přemýšlím, ale - pro ty z vás kdo nevybíjejí a hodí to na noc do trezoru tak jak to je... máte to nějak vymyšlené pro případy kdy by se vám něco stalo a do trezoru se pak dobýval někdo kdo by řešil co po vás zbylo...? trochu morbidní, já vím, ale stát se může cokoliv kdykoliv a asi nikdo z nás by nechtěl aby třeba jednou naše polovička nebo potomek nic netuše vzali do ruky nabitou zbraň z trezoru...

Tahle otázka je už irelevantní a myslím, že z nebes mi to může být zcela ukradeno. Když je něco v trezoru, nikdo nepovolaný v něm nemá co hleat. A když najde, je už úplně jedno, jestli jsou náboje v komoře, nebo o pět cm vedle. Howg.

Pořád platí, že s čím se nemanipuluje, to neublíží ani náhodou. S čím se manipuluje, byť se sebevětší opatrností není absolutně bezpečné. Určitá míra, byť blížící se nule je NENULOVÁ. Oproti tomu, když nemanipuluji. Takže přijdu, odepnu hodím na stůl. Když na to nikdo nebude sahat, nic se nestane. A u mě nebude, bo tam nikdo není. Jinak když jdu z domu bez, je to v trezoru. A to jsem už popsal. Nemanipuluju, nevystřelím.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 555
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#285 » ned 26. lis 2023, 12:26

Piggy píše:Nejsa hasičem, tak jenom co jsem četl: tisíce nábojů jsou při požáru menší problém než PB láhev.
A ta se vyskytuje v domácnostech asi častěji.
Ale to už pomalu opouští téma.


Tisíce nábojů volně ložených ano. Bouchnou a vyhoří. Dvacet nábojů v zásobníku potažmo komoře zbraně je už docela jiný příběh.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti