Výstřel doma



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#226 » stř 22. lis 2023, 16:56

"Cože..??"



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#227 » stř 22. lis 2023, 19:37

A co takhle si pořídit radši vyřazenou vestu či plát(y)? Stojí to pár tisíc, bezpečný prostor je to perfektní a balistická ochrana se může hodit i jindy. Pokud už má teda někdo potřebu doma do něčeho střílet.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#228 » stř 22. lis 2023, 20:06

Nebo si prostě postavte do rohu kýbl s pískem a máte vyřešeno :D

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#229 » stř 22. lis 2023, 20:46

Když už má někdo problém s vybitím zbraně doma, může si koupit vybíjecí stolici a nebo si ji vyrobit a naplnit pískem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#230 » stř 22. lis 2023, 20:48

Střelec píše:Nebo si prostě postavte do rohu kýbl s pískem a máte vyřešeno :D


A nebo, ze začátku jsem to měl taky tak, teď mám stolici, dva dni práce a vyšlo mě to na 5 stovek :-)



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#231 » stř 22. lis 2023, 20:49

A ještě teda tlumič a subsoniky, aby to neudělalo kravál.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 287

Příspěvek#232 » stř 22. lis 2023, 20:51

Nevím, jestli to z mého původního textu bylo patrné, ale:
- musí to být v obýváku, protože tam vybíjím. Nosič plátů s vložkou III.A sice mám, ale je v předsíni ve skříni v policii úplně u stropu a chodit tam pro každé vybíjení nebudu.

- musí to být předmět, který normálně v obýváku bývá. Žena nechce (a já taky ne), aby tam bylo něco, co je nápadné a dává to tušit, že se v bytě mohou nacházet zbraně.

Jeden z prvních tipů - gauč s úložným prostorem naplněným knihami - byl dobrý tip. Nápady tohoto druhu moc uvítám.

Taky mě napadá, že bych mohl vyrobit vybíjecí zařízení, které bude v bedně od již nefunkčního subwooferu... Nebo maskováno jako nějaký jiný předmět...
Naposledy upravil(a) Petr z Braníka dne stř 22. lis 2023, 21:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#233 » stř 22. lis 2023, 20:55

Ještě odkaz na stránky zde :

viewtopic.php?t=2902



Lonestar
Příspěvky: 196

Příspěvek#234 » stř 22. lis 2023, 20:56

"předmět, který normálně v obýváku bývá" - květináč s fíkusem? :lol: Nenápadnější ekvivalent kýble s pískem...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#235 » stř 22. lis 2023, 21:02

A nebylo by lepší zdokonalit si bezpečnostní postupy tak, aby se v bytě náhodně nestřílelo ?



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#236 » stř 22. lis 2023, 21:11

Opakováním se zvyšuje riziko chyby. Takže je dobré se na to připravit a vyloučit následky chyby.

Někde jsem slyšel, že se majitelé zbraní dělí na dvě skupiny. První skupina zažila nechtěný výstřel, druhou to teprve čeká.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 287

Příspěvek#237 » stř 22. lis 2023, 22:48

kolombo: ikdyž si postupy zdokonalím tak, že pravděpodobnost chyby klesne na absolutní nulu, pořád by mělo platit, že rána jistoty se musí poslat do bezpečného směru. A já ho v obýváku nemám a měl bych ho mít.

Navíc proces zdokonalování postupu trvá nějakou dobu, po kterou dokonalý zatím není.



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#238 » stř 22. lis 2023, 23:11

Já akorát pořád nechápu to večerní vybíjení. Sice k tomu nemám žádnou statistiku, ale pokud se člověk pravidelně nepohybuje v nějakém opravdu rizikovém prostředí, tak scénář "home defense aneb nezvaný noční host" je podle mě mnohem pravděpodobnější než KN/NO někde venku. A přemlouvej pak zloděje, ať chvilku vydrží, že si potřebuješ naládovat flusačku...
Já třeba zbraň nenosím, mám ji primárně na závody, ale právě doma ji (v trezoru) udržuju ve stavu co nejvyšší připravenosti. Takže za mě spíš než bezpečný prostor změnit návyky...



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#239 » stř 22. lis 2023, 23:12

Jenže on dokonalý nikdy nebude.
Už jen z toho důvodu, že musíš furt rozlišovat, jestli je nabitá nebo není.
Nosíš náboj v komoře, tak máš napilované postupy/střílení s nábojem v komoře.
Jenže ani jedno doma nemáš, navíc to máš zamčené. Tudíž úplně jiný způsob, než co cvičíš na střelnici.
Naprosto logicky se v tom udělá chyba, viz. ono rozdělení napůl žertem zmíněné kolegou.

Někdy se používá termín přetrénování nebo tak něco. Tj. se nacvičená reakce spustí, aniž bys o tom vůbec věděl. Někdy to zachraňuje životy, někdy asi ne.

Podle mě by ta zbraň měla být doma nabitá, byť zamčená v tom trezoru. Vyeliminuje to možnost dvou chyb denně :)

Redace: jj, moje řeč. Pochybuji, že někdo cvičí na střelnici odemčení trezoru a nadrcnutí zbraně. Byť někdy takové situace asi na losu či kde byly. Pochybuje se to ve stejné rovině, jak tehdy diskuze, že někdo někde nosí a někde nenosí s nábojem v komoře.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#240 » čtv 23. lis 2023, 00:47

To věčný vybíjení a nabíjení je peklo. Při sebelepším cvičení je to prostě dvojí riziko chyby. Zbraň mám nabitou a připravenou a podle toho se k ní i chovám. Zbytečně s ní NEMANIPULUJU. Tím snižuju riziko na minimum z podstaty věci, nikoli tím, jestli mám, nebo nemám nacvičeno.

ad "s nábojem v komoře nebo ne": https://www.youtube.com/watch?v=RJzw4liFaZA&t=1371s Tady je i přeneseně krásně vidět jestli kolim jo, nebo ne. Za mě NE. 1. je v obranné situaci k ničemu, 2. je to dobré k tomu, aby se to o něco zaseklo, do něčeho zamotalo a podobně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Úderník a 2 hosti