Ukrajinská krize-kam asi půjde vývoj...?

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » čtv 28. srp 2014, 20:07

Jaké máte pocity z výše uvedeného? Navíc s přihlédnutím k aktuálnímu vývoji situace. Kdyby se to ještě vyostřilo a stálo proti sobě NATO (USA) a Rusko, mohli by v ČR krom aktivních záloh povolat i ostatní, co prošli kdysi ZVS (i ty, kterým je nyní přes 50)? Mám z toho všeho, řekněme, smíšené pocity... :-(



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#2 » čtv 28. srp 2014, 20:36

Imho je zbytečné to tu nějak rozebírat, když v TV to rozebírají prakticky nonstop. Ale osobně si myslím, že Putin jen postupně testuje, co si může dovolit a "na co má západ koule". Takže buďto se postavíme za Ukrajinu, Putin vycouvá a válka nebude (do otevřeného konfliktu se západem Rusko určitě nepůjde, zatím), nebo Ukrajinu obětujeme a válka zase nebude. Potom je ale otázka, jestli to Ukrajinou skončí... ono s tím obětováním státu "aby válka nebyla" už máme nějaké zkušenosti...

Každopádně AZ a obzvláště lidi 50+ půjdou, až kdyby profíci USA a Evropy byli plně zaměstnaní a to už by byla pěkná řež. Takže zatím myslím, že můžete být v klidu ;)



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#3 » čtv 28. srp 2014, 20:39

Vyvoj bude takovej...ze by lidi ve zbranovy amnestii nemeli vracet zbrane,protoze jim pak budou chybet na jejich obranu...a je jedno jestli pred amikama nebo rusem



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#4 » čtv 28. srp 2014, 20:41

Kdyz uz bych musel bojovat tak by se mi nechtelo bojovat proti slovanum.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#5 » čtv 28. srp 2014, 20:48

jeste ze mam modrou ... :) ..proc mas problem bojovat proti slovanum?



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#6 » čtv 28. srp 2014, 21:00

Nebyl jsem vychovavany zapadnim vlivem ani komunismem.Ale muj pohled na vec ve zkratce je takovej,ze USA jsou ti nejvetsi teroristi na svete.Rusaky taky nemam rad,ale jsou mi bliz.Kazdopoadne si myslim,ze CR by mela byt nestrana.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#7 » čtv 28. srp 2014, 21:47

ČR by byla nestrana kdyby jsme nemeli představitele jaké máme .... ktery si rádi hrajou na nekoho kdo neco znamená
///////
jinak s tim vracením zbraní nevim jestli by melo byt opravdu hooodne zle tak že by to byl svetovej konflikt asi bych se taky zdráhal vzdát se posledni možnosti svoji ochrany pred rabujicima atp.... protože všeho bude málo ale to bych záchazel do extremu nejvetšich tak to podle me nebude. Jinak obetovat ukrajinu aby nebyla válka jak řikaš to se už jednou zkusilo a moc to nepomohlo



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#8 » čtv 28. srp 2014, 22:44

No nevim, uprimne mam radsi staty co reknou "nasrali jste nas, nakopeme vam prdel."
a o tom kdo je nejvetsi terorista se nema smysl bavit, neschodneme se.
Jinak bejt nestranej je blbost, clovek a i stat by mnel vedet kam patri.

uznavam, ze co se tyce spojencu, tak v posledni velke valce nas ti evropsti nechali ve stychu, na jednu stranu je chapu.
muj oblibeny citat.
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku. (Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#9 » čtv 28. srp 2014, 23:30

No jak by to asi bylo, tak profici by sli na frontu v ramci kolektivni obrany, AZetka by zustali zde a cvicili brance a chranili ODOSy jak maji v popisu prace. Lidi z drivejsi ZVS jsou knicemu jeste vic nez 18 lety kluk. Protoze z ty doby zustal jenom utok na bodak... zbrane mizi ze skladu protoze je nepotrebujem, technika to sami, nejsou ani pocty ktery maji mit profici, takze v ramci mobilizace nedostanes nic, nejsou maskace, zbrane, vystroj. Takze asi budes mit teplakovku, kecky a naostrenou lopatku ;) samozrejme ze dostanes nejdulezitejsi cast vycviku a to pochodove cviceni ;)



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#10 » pát 29. srp 2014, 06:11

Int1m1thy píše:Lidi z drivejsi ZVS jsou knicemu jeste vic nez 18 lety kluk. Protoze z ty doby zustal jenom utok na bodak...

Nejsou nepoužitelní proto že se dřív válčilo na bodáky ale proto že většina má rodinu, děti a práci pro zajištění. Bojovat ve vzdálené zemi je proto problém. Bojovat za ochranu svých zájmů a rodin by dokázali, pokud by konflikt přišel až k nim. Ale nelze paušalizovat. Nepřál bych to ani tomu 18 letýmu klukovi. Myslím zbytečný rozhovor o tom kdo je lepší. Sloužil jsem u protivzdušné, radary rakety, dodnes tento typ armáda má, ale vyřazuje se z činné služby. Ano je už starý.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#11 » pát 29. srp 2014, 08:59

Ukrajina má akorát odvést pozornost od úplně jiného problému. Bohužel se jim to docela daří.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#12 » pát 29. srp 2014, 09:49

Milan100 píše:
Int1m1thy píše:Lidi z drivejsi ZVS jsou knicemu jeste vic nez 18 lety kluk. Protoze z ty doby zustal jenom utok na bodak...

Nejsou nepoužitelní proto že se dřív válčilo na bodáky ale proto že většina má rodinu, děti a práci pro zajištění. Bojovat ve vzdálené zemi je proto problém. Bojovat za ochranu svých zájmů a rodin by dokázali, pokud by konflikt přišel až k nim. Ale nelze paušalizovat. Nepřál bych to ani tomu 18 letýmu klukovi. Myslím zbytečný rozhovor o tom kdo je lepší. Sloužil jsem u protivzdušné, radary rakety, dodnes tento typ armáda má, ale vyřazuje se z činné služby. Ano je už starý.

Já to jen doplním... Staré zbraně nejsou nepoužielné. A věřte, že v případě, že se nám válka objeví za prahem, budem rádi za cokoli. Za staré zbraně a nakonec i za kus dobrýho klacku. Bude se hodit vše, co je funkční. A nakonec vše, co nepotřebuje složitý výcvik, složitou údržbu, nebude náročné na krmivo. Nakonec by klidně mohly přijít na řadu i ty nabroušený lopatky, meče, luky a šípy a nakonec okovaný cepy a klacky. A co se bojovníků týče, kdo bude chtít přežít o chvilku dýl, bude bojovat. Bez ohledu na věk, pohlaví, zdraví, ale i rasu, vyznání...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#13 » pát 29. srp 2014, 12:47

Ale chapes ze ze starejch nam zbyli jenom naky 58. UK59, RPG, granaty, naky vejtrasky, kolosy, mozna jeste naky BVP, 120 t-72, chemici maji BRDM, nevim jestli nekdo bude umet ovladat lepsi systemy v Mi24 a Mi-17 mozna tak tatry :D. Co nepotrebujem to se prodava nebo nici. A kdyz vidim ty lidi kolem 50 ze si 90% znich nenapise skoro ani SMSku vidim jak to pochopi ;) delostrelectvo se rusi, to sami PVO. Moc nam toho tady nezbylo.

Milan100: kdyz bude mobilizace a valecnej stav tak ti muze bejt tvoje hypoteka u zadnice ;) a manzelka dostane taky povolavak nejspis, u nas je to bez rozdilu pohlavy.... a stejne kdyz francii a italii dosla v libyi munice po 14 dnech, pochybuju ze toho ma zbytek NATA vic :D takze nez se dokodrcame na vycvik budem uz mavat vlajeckou ;)



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#14 » pát 29. srp 2014, 13:03

Nene, podle slavnych bojovych tradic .. se vzdame jeste pred invazi . a kdo ma nervy cist debaty na novinkach vi, ze nekteri z ceskeho naroda by v tom nemneli problem. No co zbrane a munici nam dodaji utocnici.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#15 » pát 29. srp 2014, 13:59

Ano - při čtení příspěvků v diskuzi na novinkách mě jímá hrůza. Tolik Putinovců by člověk nenašel snad ani mezi separatisty na Ukrajině. Další a další zprávy mě utvrzují o tom, že to dobře dopadnout nemůže. Ať si říká, kdo chce, co chce - tak přirovnání Putina k Hitlerovi není zcela mimo mísu. Oťukává kousek po kousku, co mu ještě ostatní sežerou. A pokud nedostane po tlamě, tak tímto způsobem "osvobodí" půlku Ukrajiny.
Co se týče naší armády. Supervelmoc vyzbrojená moderními zbraněmi rozhodně nejsme, ale bolestivě kousnout by sme snad dokázali. Vz. 58 není nejmodernější zbraní, ale střílí to dopředu a jako tuning se dá přidělat na hlaveň i bodlo a to je krutě nebezpečný proti gumám na GAZech :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů

cron