Kterou další zbraň do budoucna v dnešní vyhrocené době?

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#196 » úte 24. lis 2015, 09:05

Odkaz na Bublana: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/215411058041120

Jinak je sranda, že čt raději smazala diskuze u předchozích pořadů s Bublanem ... asi taková Bublanina :) :mrgreen:

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#197 » úte 24. lis 2015, 09:37

Edit: tak já jsem Bublovi už taky napsal, co že to tam mlel a jestli je při smyslech...samozřejmě že slušně a ve vší počestnosti :)



MPaAD69D
Příspěvky: 10

Příspěvek#198 » úte 24. lis 2015, 09:44

Tak a tady prvni vlastovka: http://zpravy.idnes.cz/profil-ceskoslov ... _domaci_jw
A nasledovat bude ke konci tydne clanek o potrebe regulovat zbrane u nas. Jedu pro nakupky, nemam nervy tohle sledovat.



jenda76
Příspěvky: 39

Příspěvek#199 » úte 24. lis 2015, 10:25

Tak to tu zase trochu nasměruju k tématu vlákna. Nějakou dobu se mi tu válí nákupko na pušku samonabíjecí. Původně jsem se chtěl nákupem začít zabývat až na jaře, ale asi to trochu uspíším. Otázka je co koupit.

Vz.58 jsou jednak všude vyprodané, jednak cena už je dneska skoro na dvojnásobku toho co bývala. Střelivo 7,62x39 taky postupně zdražuje. Má význam jít do vz.58 za cenu kolem 9000 a počkat si v pořadníku až zase nějaké budou? Nebo vzít nějakou poladěnou s doplňky od Fab Defense v ceně kolem 13000, která by mohla být ještě skladem?

Líbí se mi AR-15, ale do nějaké drahé kvalitní se mi teď jít nechce. Z těch levnějších mě zaujal Ruger AR-556, který je ale momentálně v ČR asi vyprodaný. Je ještě nějaká jiná varianta dostupné levnější AR-15 v ceně tak do 25-30 tisíc? Ráže samozřejmě standardní .223 Rem. Samozřejmě počítám, že za tuhle cenu by byla plynová, ne pístová, což mi rozhodně nevadí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#200 » úte 24. lis 2015, 10:44

beareka měla v nabídce sa58 od perun arms

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#201 » úte 24. lis 2015, 11:00

> jenda76: Nikomu nic neberu, jen skromně vyslovuji svůj názor, že zvažovat nákup civilních verzí "útočných pušek" (obecně) mi v této chvíli přijde poněkud neopatrné. Samozřejmě v souvislosti se zdviženým prostředníkem Evropské Komise právě na adresu legálních držitelů zbraní dotčené kategorie.
Nechci malovat Angelu na zeď, nicméně "Evropa" nám již několikrát dokázala, že je špičkovým odborníkem na vymýšlení a bohužel i realizaci absurdních rozhodnutí/nařízení a směrnic.
Minimálně na dobu, než se situace vyjasní, bych nepokoušel štěstí. Víte jak to dopadlo v Austrálii...



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#202 » úte 24. lis 2015, 11:13

Svoje jsi už šel odevzdat?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#203 » úte 24. lis 2015, 12:17

Když pominu myslivce, sběratele. lidi, kteří sice ZP mají ale zbraň si nekoupili atd., bude nás (lidí, které to zajímá, protože nejde samozřejmě jen o semiauto vojensky vypadající) podle mého odhadu minimálně cca 100.000, dost možná i více. Není to většina národa ale i tak určitě nejde o opominutelnou skupinku. Chovejme se podle toho. To je takové moje skromné přání.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#204 » úte 24. lis 2015, 12:43

Bude nas vic. Kdyz jsem vcera u pocitace podepisoval mezinarodni petici, primotala se ke mne pritelkyne a kdyz zjistila, co delam, podepsala taky. A to nema zbrojak a o zbrane se v podstate ani moc nezajima. Ale uz z principu podepsala. Stejne tak dnes par lidi v praci..

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#205 » úte 24. lis 2015, 13:27

Sorry, nepočítal jsem s lidmi, kteří jsou chápající, přestože do střelecké skupiny nepatří, tím lépe.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#206 » úte 24. lis 2015, 14:12

Smysl a vliv těch podepsaných petic bude mít na konečný výsledek naprosto zanedbatelný vliv (pokud nějaký). Takových petic tu už bylo mraky...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#207 » úte 24. lis 2015, 14:19

pokud máš lepší nápad, sem s ním.... asi je lepší dělat cokoliv než nedělat nic

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#208 » úte 24. lis 2015, 14:33

RomanB74: Taky si myslim, ze to je prinejmensim ekonomicky nevyhodne. Dokazuji tim nakupem ale na druhou stranu pokud si jsou skutecne vedomi rizika neco sobe a dost mozna i nam ostatnim. Jestli se ukaze, ze jde o kuraz a vyjde nam to (zakon v takove forme neprojde) bude to jen dobre.

Xerxes: Naprosty souhlas, on-line petice vzbuzuji v mnohych dojem toho, ze to k necemu je. Vidim v tom maximalne prinos v tom, ze to udela osvetu a zacne se neco dit na jinych frontach - precte si to nekdo s rozhodujicimi pravomocmi, nebo se mezi lidmi obevi papirova petice o referendu. Ja osobne bych byl kdyz vidim, co nam Brusel zacina diktovat pocinaje kvotama a konce timto naprosto bez problemu pro vystoupeni z EU. To ale jeste nejaky ten patek jestli vubec k necemu takovemu dojde potrva. Napr. v UK uz je vice jak polovina lidi pro vystoupeni z EU. Tady u nas ale nikdo ovcanum nenasloucha a jedou si svoje pod taktovkou Bruselu, kterym lezou tak max. do patricnych mist, protoze maji pocit, ze si to musi z pozice sily na jejich strane nechat libit.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#209 » úte 24. lis 2015, 14:43

nechci se opakovat, ale musím : je Kouzelné (čti až Magické) sám si protiřečit- je to k ničemu, možná to ale udělá to a to (např. osvětu)...

No nic, já svoji připomínku do EU poslal, petice podepsal, známé požádal a určitě se cítím lépe. Protože je to jako s chráněním své rodiny - sice u toho možná umřu, ale něco dělám a nečekám jak ovce na porážku ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#210 » úte 24. lis 2015, 14:47

boudy: :clap: :thumbup:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: josef vojtisek a 25 hostů