Poprvé na střelnici



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#76 » sob 30. črc 2016, 12:19

Na střelnicích kam chodím mi kontrolují ZP na obou a na jedne i PZ. Na druhé ho chtěli jen poprvé a teď už se jen ptají jestli mám stále stejnou zbran. Na obou poprvé chtěli i OP. Střelivo mi ale nekontroloval nikdy nikdo. A to si vždy nosím svoje.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#77 » sob 30. črc 2016, 12:20

Ono u střeliva jde i o to, co je na které střelnici povoleno střílet. Jinak kontrola ZP i PZ je naprostá samozřejmost. Pokud to někde nedělají, jejich věc, popřípadě i jejich průser.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#78 » sob 30. črc 2016, 12:27

[*]Většinou střelivo kontrolují, když máš něco "retro", kde se světem toulají vojenské/policejní zásoby. U pistolí 7.65Br, 9Makarov, 7.62x25 Tokarev. Nebo s dlouhou 7.62x39.
U 9Luger čekají novou produkci, a malorážku jsem viděl max jako poměděné olovo.

Kontrola, koukne na krabičku, jestli je to FMJ, při nejasnostech magnet, případně pilník.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#79 » sob 30. črc 2016, 12:53

Kontrolu střeliva jsem teda taky nikde nezažil. PZ vždy.



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#80 » sob 30. črc 2016, 13:08

no taky jsem kontrolu jeste nezažil no jednou si pamatuju že na plzensku nejakou dobu kolovali .223 se zelenou špičkou tak na to spravci upozornovali že kdo to tam prinese a propali poper skrz že si to zaplatí ale že by primo koukali kdo s čim strili tak to ne



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#81 » sob 30. črc 2016, 16:43

marinakus píše:Ono u střeliva jde i o to, co je na které střelnici povoleno střílet. Jinak kontrola ZP i PZ je naprostá samozřejmost. Pokud to někde nedělají, jejich věc, popřípadě i jejich průser.


Můžu se zeptat, co konkrétně se nezkontrolováním PZ porušuje? Nevím o tom, že by někde byla tato povinnost zakotvena.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#82 » sob 30. črc 2016, 17:00

Chodím na dvě střelnice, na obou předkládám jen ZP, žádná kontrola ničeho, vždy je otázka co potřebuji, vše mám svoje, takže kupuji jenom terč, záslepek je volně k dispozici hafo.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#83 » sob 30. črc 2016, 20:10

Kolemjdoucí : Často je to nařízeno provozákem. Na závodech je to také běžná věc (alespoň pod SBTS nebo KVZ určitě) a vezmi si, že pustíš někoho na střelnici jako správce a on tam přitáhne zbraň bez zkušebny, případně bez PZ a ta mu nakope prdel. Za kým to půjde je otázka. Kolikrát nejde jen o to, co je vyloženě nařízeno zákonem ale o vlastní ochranu. Je to tak trochu o tom samém, co vlastně porušil ten střelec z malorážky.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#84 » sob 30. črc 2016, 20:17

asi by to přesněji řekl nějaký správce střelnice. ale není náhodou z právního hlediska téměř za všechno co se odehraje na střelnici odpovědný správce střelnice, případně řídící střelby/instruktor? takže kontrolovat lidi, které tam nechávají střílet je přece i v jejich zájmu. a jestli někde nekontrolují PZ, tak mě to přijde trochu nezodpovědné.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#85 » sob 30. črc 2016, 20:21

Sedmej : Já myslím, že tady povídá více správců střelnic. Alespoň podle reakcí.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#86 » sob 30. črc 2016, 20:35

Ještě mi to nedá a malá zkušenost ze střelnic s PZ a ZP. Celkem jsem byl na 7 mi střelnicích. Na jedné jediné chtěli vidět PZ (byla to soutěž MAO), na LOsíku kde jem taky byl PZ vidět nepotřebovali. Na ostatních střelnicích PZ také ne, na třech ani nechtěli vidět ZP, jen jestli jej mám. Po odpovědi že jo tak OK a sám se zapiště... to o čemsi vypovídá. Zbraň nechtěli vidět ani jednou. Střelivo to samé.. Když už chtěli vidět PZ tak jen od té s kterou jsem soutěžil, to že jsem přišel na střelnici s nošenou CZ75 nikoho nezajímalo (tu jsem samosebou vybil a dal do kufru.......). Až na jednu vyjímku všude jen jeden správce v danou chvíli...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#87 » sob 30. črc 2016, 20:42

Když on by měl v danou chvíli být jen jeden správce střelnice. Jak by se rozhodovalo, kdo může za případný průšvih kdyby jich bylo najednou zapsáno víc. Samozřejmě, že ustanovených jich může být jakýkoliv počet.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#88 » sob 30. črc 2016, 22:15

marinakus tenhle argument chápu, nicméně jsou střelnice kde jsou jednotlivé sekce stavebně odděleny a pak jak zajistit dohled? asi jsem to špatně napsal, jeden správce ale mělo by tam být asi víc osob řídící střelbu. Viz moje zkušenost z jedné pražské střelnice kde jsou desítky stavů a není možné provádět dozor na všech najednou (prostě není vidět). Ne že bych měl nutnost mít za zády nějaký dohled ale na druhou stranu potřebuji mít jistotu že mne nikdo neohrozí, případně i já abych někoho neohrozil. Beru to tak že platím za střelnici abych se tam cítil bezpečně a to má správce / řídící střelby za úkol...



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#89 » ned 31. črc 2016, 08:30

tomblaha píše:(tu jsem samosebou vybil a dal do kufru.......).

Proc? Plus teda v kufru neni zabezpecena takze kdyby ti slohli auto tak jsi v prdeli...



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#90 » ned 31. črc 2016, 10:00

marinakus píše:Kolemjdoucí : Často je to nařízeno provozákem. Na závodech je to také běžná věc (alespoň pod SBTS nebo KVZ určitě) a vezmi si, že pustíš někoho na střelnici jako správce a on tam přitáhne zbraň bez zkušebny, případně bez PZ a ta mu nakope prdel. Za kým to půjde je otázka. Kolikrát nejde jen o to, co je vyloženě nařízeno zákonem ale o vlastní ochranu. Je to tak trochu o tom samém, co vlastně porušil ten střelec z malorážky.


Pokud je to v provozním řádu, tak o tom není diskuse. Pokud ne, tak je zodpovědný ten, co z toho střílí. Jinak souhlasím, že o bezpečnost jde tady především. Ale povinnost není.

Pro doplnění pár paragrafů:

156/2000 Sb. §16 bod 5 :

Kód: Vybrat vše

(5) Ten, kdo je zapsán v průkazu stanovené střelné zbraně, je povinen používat nebo může přenechat k užívání pouze takovou stanovenou střelnou zbraň, takový stanovený doplněk nebo takové stanovené střelivo, které jsou označené platnou zkušební značkou.


119, §29:

Kód: Vybrat vše

(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E nesmí
...
d) střílet ze zbraně, která není označena zkušební značkou3), nebo používat střelivo, které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení.


119, §29:

Kód: Vybrat vše

 (1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen
...
i) mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, má-li u sebe zbraň kategorie A, B anebo C nebo střelivo do této zbraně; povinnost mít u sebe průkaz zbraně se nevztahuje na držitele zbrojního průkazu, který má u sebe pouze střelivo a který je oprávněn nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit také střelivo do zbraně, na kterou mu nebyl vydán průkaz zbraně,


o nedovoleném ozbrojování nemluvě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DesertEagle a 15 hostů