Zranení se zbrani za pasem



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#1 » stř 13. dub 2016, 20:26

Dneska když jsem byl venku venčit psa napada mi takova zajimava otazka (alespon pro me) jak se resi to když by se mi stala nejaka nehoda ->> na kole, autonehoda, nebo pri turistice atp a ja v tu chvili mel na opasku kver ?? hodim rovnou situaci jedu na kole vysekam se a zlomim si třeba steheni kost (velka rychlost blbej pád) to vyžaduje okamžite odvezt na operaci sal vetsinou spolu s rozstřihanim kalhot kuli otoku nohy (stalo se nedavno kamaradovi tak vim co alboboval slo tam o minuty malem prisel o nohu) jak se v tu chvili resi to že mam u sebe kver prece mi ho nenechaji na operačním sále na pásku a predpokladam že sanitak si ho do kasliku taky neda když vzhledem k povaze zraneni neni čas čekat na připadnou policii jak se tohle řeší ?? setkal jste se nekdo s timhle nekdy ? :?:


chvilku jsem googlil hledal ale našel jsem velky prd a nenapada mi zadne uspokojive rešení



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#2 » stř 13. dub 2016, 20:32

Dobra otazka. Napada me to pokazde, kdyz jedu na strelnici. ;)



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#3 » stř 13. dub 2016, 20:37

Řešení naprosto jednoduché. Oni se v tom nevyznají, takže když u tebe najdou zbraň, tak zavolají policii a ta už si s tím poradí.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#4 » stř 13. dub 2016, 20:37

Tipuji, že se pojede podle zákona, každý kdo nalezne zbrojní průkaz, průkaz zbraně nebo zbraň ji odevzdá na nejbližší služebně.
Tj. asi z příjmu zavolají policii.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » stř 13. dub 2016, 20:38

Předpokládám, že se volá policie k zajištění, kde ji předají je celkem jedno.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#6 » stř 13. dub 2016, 20:41

Nejspíš se to neřeší nijak. Kdo může, tak zbraň převezme (krajní nouze). A až pomine nebezpečí zájmu chráněnému zákonem, naloží s ní v souladu se zákony - vrátí majiteli, je-li to možné, uloží do úschovy, předá policii...



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#7 » stř 13. dub 2016, 20:42

nojo ale co když jde o urgentní připad težke zranení vyžadujici okamžitej odjezd a čekani na policii nepřipada v uvahu
edit -viz Lynx (předbehl me)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#8 » stř 13. dub 2016, 20:43

vgj píše:Tipuji, že se pojede podle zákona, každý kdo nalezne zbrojní průkaz, průkaz zbraně nebo zbraň ji odevzdá na nejbližší služebně.
Tj. asi z příjmu zavolají policii.


Bacha na to, odevzdání platí jen u "nezbraňových předmětů", zbraň má vlastní odstaveček:

(2) Každý, kdo nalezne zbraň kategorie A, B anebo C nebo střelivo do těchto zbraní anebo zbraň kategorie D, munici nebo výbušninu, je povinen neprodleně oznámit jejich nález nejbližšímu příslušníkovi policie nebo útvaru policie, anebo orgánu místní samosprávy, který toto oznámení předá nejbližšímu útvaru policie. O oznámení vydá ten, kdo jej přijal, potvrzení.


Jakmile jí vezmeš do ruky, je to nedovolený ozbrojování. To platí i pro doktory.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#9 » stř 13. dub 2016, 20:45

Zcela logicky by měli mít ve špitále něco jako trezor. Vyfláká se frajer s Ferrari, na ruce hodinky za půl mega, kolem krku zlatý řetěz, na rukou briliantové prsteny. Kam s tím ? Do trezoru. A stejně tam by měla skončit tvá pistolka. :D



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#10 » stř 13. dub 2016, 20:55

no hodit prstinky a řetizek do trezoru je trochu neco jinyho než naladovanej kver a s trochu stesti jeste s nabojem v komore majitel zbrane muže byt klidne v bezvedomí a nechci videt jak napřiklad doktor ktery videl kver leda ve filmu s tou zbrani bude manipulovat jelikož ji na me nechat nemuže
Naposledy upravil(a) franta599 dne stř 13. dub 2016, 20:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#11 » stř 13. dub 2016, 20:57

Docela bych se obaval manipulace ze strany zdravotnickeho personalu. Znate to, vsichni davaji prst na spoust... Na strelnici/zavodech se vam o zbran postara poradatel, doma je doma, ale treba nehoda v aute (dnes na 3km na jizni spojce mi 2 chytraci vytvorili pruserovou situaci), tam je to ve hvezdach...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#12 » stř 13. dub 2016, 21:06

Toho nedovoleného ozbrojování bych se nebál - jednání v krajní nouzi. Lepší ji vzít do ruky, než ji nechat nezabezpečenou někde válet. Spíš připadá v úvahu ten průser způsobený laickou manipulací.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#13 » stř 13. dub 2016, 21:07

Další takové téma jako o ochraně sluchu při no a kn. Pokud budeš mít zranění tak velké ze se o zbraň nebudeš schopný postarat, tak Tě to nemusí trapit. Jinak zdravotníci mají spojení s dispečinkem a tam nahlásí že jsi u sebe měl zbraň a ti to oznámí policii. A ta už se postará.

Uživatelský avatar
AldaJ
Příspěvky: 65

Příspěvek#14 » čtv 14. dub 2016, 05:18

Řešíte to příliš složitě.
Zjistí že máš zbraň oznámí to cajtům a domluví se s nima, kde si zbraň převezmou Tečka.
Řešení toho, že má někdo strach , aby nedávali prst na spoušť atd. je naprosto paranoidní a zcestné. Kdyby jste věděli s čím vším se personál záchranky setkává, tak by jste to vůbec neřešili - oni nejsou blbý, jsou to profíci a jsou vyškolení na různý situace ;)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#15 » čtv 14. dub 2016, 05:50

Tady mame taky hromadu skolenych profiku co vyleti od zkousky za prst na spousti... ale to nechci vic rozvadet. Dotaz uz byl zodpovezen v predchozich prispevcich.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů