Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#691 » pát 7. srp 2020, 19:36

Ren, můžeš dát odkaz na ten digitální momentový nástavec?
Já v poslední době koupil tuhle montáž: https://www.aliexpress.com/item/3294568 ... 4c4djmrL7b dal jsem ji na vzduchovku pasuje a drží bezchybně, předtím bagy: https://www.aliexpress.com/item/3282123 ... 4c4djmrL7b (po naplnění PE granulemi jsou fajn).



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#692 » pát 7. srp 2020, 20:34

Koupil jsem tenhle ve verzi 2-200Nm https://www.aliexpress.com/item/33004697921.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.3c1e67c0zEzdxC
Když jsem ho kupoval, byl za 37 USD. Ty bagy mám taky, nasypal jsem je pískem z filtrace, jsou trochu těžší, ale to není na závadu...



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#693 » pát 7. srp 2020, 20:39

Za jak dlouho se vám vrací peníze na účet po uzavření disputace ve váš prospěch?
Psali, že to vrátí za 2-30 dní, což je sice vtipné rozpětí, ale i tak ho u mě již překročili o 14 dní.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#694 » pát 7. srp 2020, 20:46

Mně posledně (asi před měsícem) peníze na účet přišly druhý den po ukončení disputace, ale asi záleží na tom, kdo to tam řeší.
Koupil jsem sadu 10ti nástrčkových klíčů a velikost 3 mm v sadě byla 2x a velikost 4 mm chyběla. Sada stála asi 14,- USD, tak jsem napsal disputaci a dal jsem návrh na vrácení 10,- USD (jen tak jsem to plácnul nečekaje, že to může být bráno vážně a že se bude licitovat), Ali to vyřídil během asi dvou hodin a druhý den peníze (10,- USD) doma, až jsem se styděl, protože jsem dokoupil chybějící klíč 4 mm za asi 1,7 USD a sadu mám kompletní...
Jinak dříve několikrát vyřízeno asi tak během 5 dnů, ale teď se vše nějak kouslo, dodání zakoupených věcí až 3 měsíce, kvalita věcí šla do háje, tak asi i řešení disputací narostlo a s tím asi naroste i doba vyřízení a vrácení peněz...
Jo a asi hlavně záleží na prodejci, zda navrhované řešení vezme nebo se brání, párkrát jsem měl prodejce, který se vrácení peněz silně bránil nebo navrhl směšnou refundaci, potom se licituje a čas běží dokud to Ali nerozštípne a direktivně neurčí výši refundace...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#695 » pát 7. srp 2020, 21:42

chrobák:
poslední 3 měsíce 3 dispute, 0,5 - 3 dny peníze vráceny. (ano v jednom případě ještě den podání dispute peníze přišly na účet :-ooo)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#696 » pát 7. srp 2020, 22:12

jezekif píše:Trošku to zapadlo, kterému z následujících dvou stativů byste dali přednost: https://www.aliexpress.com/item/3281082 ... fromDetail
nebo: https://www.aliexpress.com/item/3304209 ... 62-_ePNSNV
Ten první je za nějakých 800,- nosnost 5kg ten druhý cca za 2300,- nosnost 12kg Obecně je doporučováno aby stativ měl nosnost dvojnásobku nesené váhy což splňují oba (pozorovák má 2.4kg)
Koukal jsem na odkazovaný Rollei i na Paladix, ale nenašel jsem nic co by mě přesvědčilo k nákupu tady. Na Ali jsem vybíral ty které mají ovládání hlavy pákou (nechci kulovou hlavu jako má ten zmiňovaný Rollei) a nic cenově mezi jedním a druhým jsem nenašel. Popravdě ten první mi přijde, že má nízkou nosnost (když vezmu v úvahu, že by Číňan mohl trochu kecat dostává se to docela na hranu) a ten druhý už je docela za dost (i když tady by s podobnou nosností byl hodně dražší).

pokud budeš vybírat tak vem ten neever je to kopie stativu na foťáky Triopo který maj karbonový nohy (lehkej, ale pevnej ) a jde použít i jen jedna noha jako monopod ten první nebrat má plastový uchycený noh a to bude pořád pružit

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#697 » sob 8. srp 2020, 08:30

chrobák píše:Za jak dlouho se vám vrací peníze na účet po uzavření disputace ve váš prospěch?
Psali, že to vrátí za 2-30 dní, což je sice vtipné rozpětí, ale i tak ho u mě již překročili o 14 dní.

Pokud napsali že už vrací, tak zkontroluj výpis ke kartě. Vrací to na kartu, ze které bylo placeno, nevím co máš za banku, ale nemusí to být ve standardním výpisu z účtu.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#698 » sob 8. srp 2020, 09:02

Jo, opět druhý den peníze doma, včera jsem potvrdil výsledek disputace a už mám peníze na svém účtu.



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#699 » sob 8. srp 2020, 10:20

Pokud vám prodjce slíbí vrátit peníze, pokud mu zboží pošlete zpět a cena poštovného je trojnásobně vyšší než cena zboží a prodejce vám slíbí uhradit i poštovné, dá se mu věřit? Stalo se vám, že jste prodejci poslali zboží zpět a on vám peníze opravdu vrátil? Nějak tomu moc nevěřím. Už se mi také stalo, že prodejce mi slíbil vrátit peníze pod podmínkou, že stáhnu zpět dispute. Také tomu nevěřím.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#700 » sob 8. srp 2020, 11:32

Ne, to bych nedělal, také po mě chtěl prodejce zpět vadné zboží a že pak zaplatí refundaci, tak jsem mu napsal, že položka stála asi 17,- USD a poštovné zpět bude stát asi 35,- USD a že budu poštovné chtít uhradit od něj a hned otočil a refundace 17,- USD mi přišla. Ale bylo to pod dohledem disputace přes AliExpress, jinak by to jistě byl klidně slíbil a nesplnil, oni se dohledu AliExpressu hodně bojí a nedovolí si podfuky...
Jo a disputaci rozhodně nestahovat, to je jediná jistota, kterou máš...

Můj syn koupil mimo AliExpress položku za asi 350,- USD (jednokolku s el. pohonem), bylo to jiné než prodejce sliboval (nebylo to schopné vyjet i mírný svah i když prodejce uváděl parametry, které byly s velkou rezervou sklonu), tak s prodejcem komunikoval, dohodli se na zrušení obchodu a vrácení zboží a vrácení peněz včetně poštovného, tak to poslal zpět a už neviděl peníze ani za položku ani za poštovné.



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#701 » sob 8. srp 2020, 12:36

Nezbývá než dispute, spousta fotek vadného zboží a dokazování vady... Prodejce prodává prokazatelně vadné a nepoužitelné zboží a přitom tvrdí, že je jeho zboží bez vady. Odmítá vrátit peníze a uhradit poštovné za poslání zboží zpět.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#702 » sob 8. srp 2020, 16:27

Pokud slo az o 350 USD, je mozne jeste udani na mistni financni urad za neodvadeni dane, pokud muzete prokazat ze jste zbozi poslal zpet a neobdrzel refundaci. To je hodne citlive u nich.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#703 » sob 8. srp 2020, 17:29

Ono už to je asi více než rok, byla to nějaká čínská start-up firma, která začala vlastní vývoj super jednokolek a naslibovali horydoly, nic nebylo nemožné a potom poslali neschopný bazmek, nevýkonný a takový typicky po čínsku ošulený.



MojeTikka
Příspěvky: 1577

Příspěvek#704 » sob 8. srp 2020, 17:38

Byva lepsi najit si vyrobek na Ali-babe, tam poptat vyrobce, dostat kontakt na primeho distributora a od nej to vzit na Ali-expressu. Pro bezneho koncoveho uzivatele je to obvykle bezpecnejsi cesta, protoze mnohdy je v tom vyrobce nevinne. Proda komponenty pro OEM, nejaka garazovka to smontuje a hura s tim na Aliexpress.

Cinani umi dobre a kvalitni veci, ale clovek se musi dopatrat k vyrobci a nesmi s nim diskutovat o cene. Pak lze casto dostat i kvalitnejsi vec, nez ze zapadu.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#705 » sob 8. srp 2020, 20:30

Najít na Alibabovi výrobce mě přišlo jako sisyfofská robota, ale možná je to tím že Aj moc nevládnu a Ruština je mi tam na prd.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů