Prima zboží až z daleké Číny!!!!



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#1126 » stř 23. srp 2023, 21:08

Sám rád ušetřím, ale fakt má cenu zkoušet ve střeleckém koníčku řešit sklo za 3 kila? V každém druhém obchodě se zbraněmi koupíte minimálně Holosun/Vortex v nějaké economy verzi kolem 4000 Kč, sice mám proti nim výhrady, ale na hobby použití dobrý a vydrží, plus záruka.



ZipCz
Příspěvky: 10

Příspěvek#1127 » čtv 24. srp 2023, 14:32

Střelec: ona většina těch levnějších tříd kolimátorů se stejně dělá v Číně tak že koupit Čínu nebo koupit Čínu s nálepkou věhlasné značky mi přijde vyhazování peněz a ještě když je to na dírky do papíru jednou za dva měsíce ... Jo pořídit si například Vosátku 223 tak to neřeším.
Ještě přemýšlím nad Vector Optics Maverick 1x22 gen3.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1128 » ned 3. zář 2023, 08:56

Není Čína jako Čína... Resp. není to jen o místě výroby.

Pokud zkonstruujete kolimátor běžné kvality, necháte ho kvůli nákladům vyrábět v Číně a Číňan pak "na noční směně" tajně vyrobí o x kusů víc (ale stejným způsobem), pak bude na Aliexpressu zboží stejných užitných vlastností za nižší cenu.

Pokud ale Číňan okopíruje pouze vnější vzhled a dovnitř dá hračku, kterou měl už dříve připravenou pro airsoft, tak bude kvalitativní rozdíl značný.

Nezapomeňte, že v mnoha zemích si jinou než airsoftovou flintu nekoupíte. Leckterý obchodník vystaví hračku a třeba ani nepředpokládá, že byste to mohli chtít na něco jiného. Už jsem se s pár takovými případy setkal.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#1129 » ned 3. zář 2023, 17:29

Pokud se podari zjistit, jestli na Ali vystavuje vyrobce, nebo obchodnik, je pul uspechu doma. S vyrobcem je lepsi debata (chapu, pro malospotrebitele tezka vec). S obchodnikem vesmes zadna. A lze, a lze a lze... a lze.

Obchodnik je ten, kdo si vyrobu zadava (pokud to neni preprodejce pres dalsiho obchodnika). Pokud chce obchodnik usetrit, vyrobce vyrobi smejd. Setkavam se s tim uz leta. Kdyz v Nemecku reknu, ze je potreba katovat kchosty, tak je problem, protoze neni ochota to nejak moc resit. Ma to certifikace, kazda zmena by znamena precertifikovani, bla bla... Cinan rekne 'okay, tak dame tensi sklo, kratsi sroubky, levnejsi barvu,...' a uz to frci.

Asi nejlepsi metoda je, kupovat na Alibabe a ne Aliexpressu a to pres registraci nejake ceske firmy (Cinan neni blbej, Google umi pouzivat) a i kdyz tam je MOQ, zkusit si vybrecet placenej vzorek. Tim se clovek dostane k lepsi kvalite.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1130 » ned 3. zář 2023, 18:35

Mně z Ali fungovala a funguje jen replika Trijiconu. Vše jakože Vortex AMG atd., tak šasi bych řekl 100% shoda. Elektronika vevnitř vysypana po prvních ranach kdy to nejde stranove či výškově nastavit. Když Čína, tak asi jen ten Vector, ale i ta cena už tomu odpovídá



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1131 » ned 3. zář 2023, 18:46

No hodne zalezi na co se to da.Me cina na malorajde fungovala a po prendani na broknu se to rozsypalo.Na karabine v 9L. taky zatim drzi.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1132 » ned 3. zář 2023, 20:41

Mně to právě ani na 9mm nevydrželo... :/



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#1133 » pon 4. zář 2023, 08:26

co sa tyka optik/zameriavacich zariadeni, tak som mal nikolko, ktore nazyvame proste "cina", casto vizualna kopia nejakeho znackoveho vyrobku (posledne si tak pamatam kopiu RMR) ktoru ako taku kupoval na airsoftku, takze som moc s kvalitou nepocital - a kvalita tam ani neni. fakt nepouzitelne ani na tu airsoftku, v hornej polovici sklatecka mizne/rozmazne sa atd. takychto hracek mam par, ale vsetko 3+ rokov dozadu, nevim, jak sa to vyvinulo. Potom Vector - tak 4 roky dozadu som od nich bral LPVO 1-4x, ktore sa po roku obcasneho strielania (bola aj na semi .308) vysypala, pri zmene priblizenia odskoci osnova. Tez mam ale od nich kolim, ten je tam dva roky na semi 12GA brokne a drzi a drzi, baterka vydrzi dlho, proste spokojnost. Zo svojho okolia tez vim, ze aj tie ich LPVO uz su na inej urovni nez boli. Takze oznacenie "cina" je fakt nedostacujuce a aj konkretna znacka nic nepovi, pokial to nepokracuje informaciou zhruba z ktoreho roku to je vyrobok



FájfSevn
Příspěvky: 33

Příspěvek#1134 » sob 30. zář 2023, 10:28

Kupoval sem nedávno Vector Maverick 2 Plus. Na první pohled to vypadá velmi hezky a to i když to srovnám s Holosunem Elite který mám na Evu. Jak bod tak i křížek s tečkou vypadají ostře. Nutno dodat že jsem to dal na Tippmann M4 Elite, takže budu doufat že se to malorážce nevysype. Montáž je taky Čína. Na druhou stranu tahle montáž je v originále neuvěřitelně předřažená, originál skoro 5000,- Kč bez dopravy, z Ali sem to kupoval za 3 kila :lol: asi to nebude stejná kvalita ale nějak s tou malorážkou neplánuju bojové operace :lol: Zatím jsem to neprověřil na střelnici, plánují to na příští týden, takže pokud by to někoho zajímalo, můžu napsat dojmy.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#1135 » stř 11. říj 2023, 18:03

kryt autoventilu ve tvaru rozvinuté JHP střely, žel v modré barvě. Až poté jsem si všimnul popisu ... v překladu modrá květina. :lol:
https://www.welovevelo.de/ventilkappe-blume-blau
Obrázek



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#1136 » pon 18. pro 2023, 07:12

krtek2k píše:Sice to z aliexpresu zmizelo, ale dá se to koupit tady.
https://www.ohhunt.com/
Platba přes paypal, takže bezpečné.


Já zde objednal ze srandy kolimátor za pár korun (neřešte kvalitu atd). Prostě za cenu pár krabiček cigaret, proč to nezkusit. A teď mi došlo, že je třeba balíček proclít. Odkaz mě dovedl na stránky České pošty, kde ji mohu zmocnit k celnímu řízení. Nechce se mi kamkoli do netu zadávat osobní data a někoho virtuálního k čemukoliv zmocňovat. To ať to raději (za ty prachy) vyhodí.
Nicméně - máte zkušenosti?



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#1137 » pon 18. pro 2023, 07:20

O svoje osobní data bych se tolik nebál, jako že mi to rozbije čumu po prvním výstřelu.

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 42

Příspěvek#1138 » pon 18. pro 2023, 07:42

Rys píše:
krtek2k píše:Sice to z aliexpresu zmizelo, ale dá se to koupit tady.
https://www.ohhunt.com/
Platba přes paypal, takže bezpečné.


Já zde objednal ze srandy kolimátor za pár korun (neřešte kvalitu atd). Prostě za cenu pár krabiček cigaret, proč to nezkusit. A teď mi došlo, že je třeba balíček proclít. Odkaz mě dovedl na stránky České pošty, kde ji mohu zmocnit k celnímu řízení. Nechce se mi kamkoli do netu zadávat osobní data a někoho virtuálního k čemukoliv zmocňovat. To ať to raději (za ty prachy) vyhodí.
Nicméně - máte zkušenosti?


Ohhunt jsme bral na CO2 vzduchovku (nulové rázy) nějaký obyč malý puškohled, šel ale z polského skladu takže se clo neřešilo. Kvalitu jsem taky neřešil, nástřel to drží, akorát kříž a osnova mají dost silné čáry. Každopádně to šlo kdysi vyřídit osobně s celníkama. Ale v Praze.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 689

Příspěvek#1139 » pon 18. pro 2023, 09:19

Pokud používáte nějakou domácí automatizaci, tak jsem objednával tyhle čtyři zásuvky a přisly mi rovnou domů.

https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 78848767.0



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#1140 » pon 18. pro 2023, 12:48

Moje google/aliexpress-fu selhává pořád častěji.
Dokážete někdo na alíku nalézt ambi AR 15 saefty? Nebo ještě lépe 45stupňovou?
Fakt mám pocit, že je tam čím dál tím méně věcí co se kdysi brali běžně.

EDIT: Tak natahovací páky také nic a jiné příslušenství také 0 bodů.
Někdo tip na shop kde mají takovéhle kravinky? 4k za Radian Raptor SD nedám :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti