Jak dlouho jste čekali na ZP?

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 59

Příspěvek#76 » úte 26. zář 2023, 19:53

Vsetin.... nemuzes.... protoze do zadosti se vypisuje cislo ZP ktere jeste pri podani neni udeleno. ... mozna na jinych to maji jinak ;)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#77 » úte 26. zář 2023, 21:11

Když jsem udělal ZP ihned jsem zažádal rovnou spolu o nadlimitní zásobníky a dal to bez čísla ZP a na OSZBM si ho pak dopsali a vše jsem vyřešil jednou návštěvou, jak ZP tak výjimku.



schrapnel
Příspěvky: 5

Příspěvek#78 » stř 27. zář 2023, 09:18

Nepochopili sme sa, myslel som, či môžem podať žiadosť o vydanie ZP a súčasne aj žiadosť o NP.
Čo podľa toho, čo viem, naraz nejde. Na žiadosť o NP sa píše čislo ZP, ktorý zatiaľ vystavený nemám ...
PS: Učil som sa dobre :)

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 59

Příspěvek#79 » stř 27. zář 2023, 09:27

Na vsetinskem oddeleni to tak nejde (tady se musi cekat na vystaveni ZP ... letos v kvetnu ) teprve pri převzetí ZP jsem mohl podat zadosti jak na zbran, tak na vyjimky A1 ... chtel jsem to udelat vse najednou jak pisete pri podani zadosti o ZP, ale bylo mi to zamitnuto primo porucikem p. Zgarbou.
Je to ale individualni .. nekde to co vim jde ... je treba to zkusit



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#80 » stř 27. zář 2023, 09:28

Na výjimku A-I se to nevztahuje, ale přepokládám, že pokud vydají povolení, vydají i výjimku.

§12
(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod.
...
(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#81 » stř 27. zář 2023, 09:51

Predpokladam, ze "walachmotors" nepise ze si mysli ze to tak je spravne, ale o tom jake je "mistni pravo" ...

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 59

Příspěvek#82 » stř 27. zář 2023, 10:00

Taktak .. tady si paragrafy vysvetlujou podle sveho ... nenechal sem se odbyt a na vyse uvedene od JirkaCV mi porucik Zg. sdelil, ze toto plati pri znovuvydavani ZP, kdy uz mam cislo ZP udeleno.... ze oni tam pak do zadosti nemuzou nic dopisovat... jo a jeste chtel abych navic na zadosti A1 a nakupko uvedl svoje zbrojni skupiny.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#83 » čtv 28. zář 2023, 10:02

WALACHMOTORS píše:Na vsetinskem oddeleni to tak nejde (tady se musi cekat na vystaveni ZP ... letos v kvetnu ) teprve pri převzetí ZP jsem mohl podat zadosti jak na zbran, tak na vyjimky A1 ... chtel jsem to udelat vse najednou jak pisete pri podani zadosti o ZP, ale bylo mi to zamitnuto primo porucikem p. Zgarbou.
Je to ale individualni .. nekde to co vim jde ... je treba to zkusit


Pro Valašské království české zákony a pravidla neplatí - obrať je na Bolka Polífku, aby Ti dal výjimku. :lol:



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#84 » čtv 28. zář 2023, 10:44

Pravda, už jsem se setkal i na jiných úřadech s tím, že si vykládají zákon po svém. A nikdy to nebylo v můj prospěch.
Vede sociálka, hned za ní živnosťák.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#85 » čtv 28. zář 2023, 14:22

Ono trochu záleží na okolnostech. Pokud mě policista slušně požádá, ať si o NP zažádám až při vydání ZP a bude to na počkání, nevidím problém se takto dohodnout. V současnosti u nás na počkání vydávají vše včetně ZP, takže je po dohadech.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#86 » čtv 28. zář 2023, 16:37

ZP je na počkání kde?



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#87 » čtv 28. zář 2023, 16:41

Já na něj čekal asi měsíc. Asi je myšlen okamžik vydání ZP.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#88 » čtv 28. zář 2023, 19:48

Není. Je myšleno vydání ZP na počkání od podání žádosti o vydání. Stejně tak, jako NP a nebo výjimky na A-1. Momentálně třeba Praha - venkov Křižíkova nebo Příbram. Legislativně tomu nic nebrání již dost dlouhou dobu. Praha - venkov má dokonce i platební terminál na bezhotovostní platby.



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#89 » čtv 28. zář 2023, 20:31

@marinakus, zajimave, prijde mi jako by se ta doba mezi zadosti a vydanim spise zvetsovala , ale asi jak kde. Kazdopadne dik za zajimave info pro srovnani.

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#90 » pát 15. pro 2023, 23:01

marinakus píše:Není. Je myšleno vydání ZP na počkání od podání žádosti o vydání. Stejně tak, jako NP a nebo výjimky na A-1. Momentálně třeba Praha - venkov Křižíkova nebo Příbram. Legislativně tomu nic nebrání již dost dlouhou dobu. Praha - venkov má dokonce i platební terminál na bezhotovostní platby.

Potvrzuji, Křižíkova vydání ZP na počkání a NP, vyjímka A1 na střelivo podána večer datovkou a ráno v datovce. Co jsem tak koukal při čekání na ZP tak i průkazy zbraně dělali na počkání.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Mr.Ant a 2 hosti