Parlamentní volby 2017

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#466 » pát 29. zář 2017, 18:10


Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#467 » pát 29. zář 2017, 21:12

Bože to je debil
PETR ŠTĚPÁNEK (Zelení)
Držení zbraně je problematické, protože člověk má tendenci ji použít. Ozbrojenou obranu občanů musí zajistit policie a armáda pod demokratickou kontrolou. Ad hoc domobrana vede k ozbrojeným sousedským sporům a občanským válkám. V USA, kde je přístup ke zbraním jednoduchý, je počet vražd i neúmyslných zabití mnohem vyšší než v Evropě, kde je přístup ke zbraním povětšinou regulován.

Mám doma třeba auto a každý den podlehnu tendenci a použiju ho. Stejně jako každej den použiju nůž a hromadu dalších věcí. O přístupu zbraní v USA může takhle psát jen exot, co co nemá ani šajn o tom jak to tam opravdu vypadá a USA zná jen z filmu.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#468 » sob 30. zář 2017, 12:47

@wigum: užití falešného citátů vytvořeném německým ministerstvem propagandy je v kontextu zde diskutovaným tendencím lidí věřit lžím politiků docela ilustrativní.

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#469 » sob 30. zář 2017, 22:17

Gabal (KDU-ČSL) to je také exot."Restrikce zbraní v EU zabírá, teroristé dnes musí útočit bez střelných zbraní, nedostanou se k nim." Jak může zabírat, když ještě ani z daleka a bůh ví jestli vůbec někdy bude implementována tj. uvedena do praxe. A ať si také filozof nastuduje rozdíl mezi střelnými a palnými zbraněmi, když se k tomuto tématu má potřebu stále vyjadřovat.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#470 » pon 2. říj 2017, 07:19

Bartoš k odzbrojovací směrnici
http://gunlex.cz/domu/monitoring-medii/ ... d-zbrojene

Bartoš: "Směrnice EU byla nešťastná, ale nejde o žádné odzbrojování, ale jen o specifi cký typ zbraní a zásobníků. A ta reakce na ni byla velmi populistická. Reálně se nic moc nestalo, nedělejme z toho, že všichni budou zítra odevzdávat zbraně."

Jestli ho chcete volit, tak si s ním napřed domluvte schůzku, abyste se dozvěděli, jak to má on a nejvyšší Piráti se zbraněmi. Na mě dělá pořád dojem, jako by byl odnoží Zelených.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#471 » pon 2. říj 2017, 07:33

Je jako většina politiků, buď se nenamáhal si o problematice něco zjistit (ignorace tisíců majitelů vojenských replik, po pěti letech vyhodnocení dopadů směrnice a přitvrzení, atd. atd.), nebo úmyslně mlží a je trochu jiný Zelený, nebo je hloupej a nic nepochopil.
Ani nevím co je horší. Ale podotýkám není to jen Bartošova výsada, tápou v tom i mnozí podporovatelé změny ústavního zákona.
BTW: včera jsem po dlouhé době shlédl Moravce a jeho otázky, strašný, manipulace a to co si dovoloval k Chovancovi (kterýho jinak nemusím), byla pěkná ukázka novinářské arogance.



Piggy
Příspěvky: 1877

Příspěvek#472 » pon 2. říj 2017, 08:25

PETR ŠTĚPÁNEK (Zelení)V USA, kde je přístup ke zbraním jednoduchý, je počet vražd i neúmyslných zabití mnohem vyšší než v Evropě, kde je přístup ke zbraním povětšinou regulován.
Počet vražd palnou zbraní v USA je po odečtení válek gangů v no-go čtvrtích stejný nebo i nižší než v Evropě.
Počet neúmyslných zabití (i sebevražd) palnou zbraní je samozřejmě vyšší, ale celkový počet je opět srovnatelný.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#473 » pon 2. říj 2017, 08:28

pavelg:
- tady je jasné vyjádření od Pirátů k postoji držení zbraní, pro mě důležitější než že jim přijde cirkus kolem směrnice a zasahování do ústavy přehnaný, protože tomu se ani nedivím:
JAKUB MICHÁLEK (Piráti)
Když si někdo udělá zbrojní průkaz, tak ano, má právo zbraň nosit. Současné zákony v této oblasti považuji za dostatečné. Představa, že držitelé zbraní budou zajišťovat obecnou bezpečnost, je ale podle mě naivní. K tomu slouží a má sloužit policie a armáda. Stát však nemá omezovat právo na sebeobranu, když s tím není žádný problém.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#474 » pon 2. říj 2017, 08:50

To bude jak s tou výzvou - taky 5 lidí má 6 vysvětelení.

Michálkovi se zdá současný zákon OK.. to je pozitivní.. ale zároveň nevidí nic špatného na směrnici, která ten zákon změní a v původním znění znamenala totální odzbrojení včetně muzeí.
Bartošovi směrnice přijde naprosto OK, vždyť jde jen o pár specifických typu zbraní a zásobníků.
Nevadí mu ani to, že co dva roky se bude direktivně a bez hlasování doplňovat.

Považují současný zákon za dostatečný (dostatečně restriktivní, nebo dostatečně liberální?), ale směrnici, která jde proti němu, považují taky za správnou.

Jsem jediný, kdo v tom vidí rozpor?

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#475 » pon 2. říj 2017, 09:00

"Jsem jediný, kdo v tom vidí rozpor?" Ne.
To mě často u zastánců ústavního zákona schází. Aby na argument, že někdo považuje náš zbraňový zákon za dostatečný a dobrý, odpovídali ve smyslu "pak je tedy třeba se postarat, aby takový zůstal".

BTW: všichni pořád melou o hromadném zakládání milicí a domobran, ale nikdo z nich neargumentoval KDE vlastně by pro to přijetím novely ÚZ vznikla zákonná opora ...
Naposledy upravil(a) gogan dne pon 2. říj 2017, 09:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#476 » pon 2. říj 2017, 09:01

Pavelg: Nejsi.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#477 » pon 2. říj 2017, 09:42

gogan: nevznikla by nikde. vrcholem směšnosti bylo to co předvedl Ruml v OVC včera. Vykládal tam něco o tom, že by jsme pak po sobě na ulici jen tak stříleli a podobné hovadiny.
on je problém, že tady se lidi naučili používat nesmyslné argumenty v domnění, že pak budou víc slyšet. že jejich názor bude o to víc pravdivější. a chovají se tak lidi na obou stranách.

pavelg: dej návrh směrnice přečíst lidem co se o zbraně nezajímají, jsou spíš pacifisti a vsadím se, že většina ti řekne, že přece o nic zásadního nejde. zeptej se těch lidí jak vnímají aktivitu Chovance nebo Černochové a většina ti poví, že to jsou šašci co to přehání. to je prostě realita a neznamená to, že ti lidé jsou idioti. Piráti nejsou stranou tvořenou střeleckou veřejností. nejsou stranou zaměřenou na střelce, nelezou nám ničím do zadku, zbraně nejsou jejich priorita. na druhou stranu rozhodně to není nějaká antizbraňová strana, která by se v tom aktivně angažovala a chtěla nás nějak omezovat, jako třeba SZ.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#478 » pon 2. říj 2017, 09:51

Já ale netvrdím, že jsou Piráti idioti. Jen radím, aby se jejich potenciální volič
1. seznámil se skutečným stranickým názorem na zbraně, pokud existuje (o čemž pochybuji)
2. zkusil na schůzce zapůsobit tak, aby aspoň někdo od Pirátů byl v obraze natolik, aby věděl, o čem mluví a třeba to pak poslal po stranické linii dál a byli mezi Piráty i lidé hodní zakroužkování.

Ono je naivní si myslet, že celá strana (kterákoliv) se nějak hromadně postaví za střelce. Je ale možné mít ve skoro každé straně vytipovaných pár rozumných lidí, které by bylo záhodno kroužkem podpořit. Proto neposuzuju ČSSD podle Dienstbiera, ale když už potkám přesvědčeného voliče ČSSD, tak aspoň pochválím pana Váňu, že by si zasloužil kroužek.

Já jen mám silný dojem, že Piráti jsou v otázce zbraní v průměru intuitivně blízcí Zeleným a seriozně se tím nezabývali, přestože byl kolem toho takový rozruch.
Prostě ab pak nedošlo po volbách k překvapení že to každý myslel jinak.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#479 » pon 2. říj 2017, 10:16

pavelg: já je dost pravděpodobně volit budu. myslím si (netvrdím, že to musí být správně), že jejich názor na držení zbraní mě je jasný. ano, nesouhlasím s tím, jak svým způsobem podceňují dopady směrnice.
jinak Piráti se v mnoha otázkách se SZ jistě shodnou, ale v otázce držení zbraní to podle mě rozhodně není.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#480 » pon 2. říj 2017, 10:20

Však já tuším, že jo, tak proto si dej kafe s někým z čela kandidátky a promluv s ním. Kdy bude OK a v obraze, tak super. Když v obraze nebude, tak ho proškol. Když bude armafob, tak zkus jiného, kterého bys zakroužkoval... dál podle trpělivosti a oddanosti straně.
Teď tě budou poslouchat, za měsíc tě pošlou do pryč...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BerryJ a 22 hostů