Parlamentní volby 2017

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#616 » pon 9. říj 2017, 12:17

Pro ty co se o politické dění moc nezajímají to není až tak špatná metoda.
Podle volebního algoritmu z http://kokiho-blog.webnode.cz/news/recept-na-volby/

zvolit si jedno kritérium, které pokládám za zásadní
vyhodit všechny strany, které ho v programu vůbec nemají
vyhodit strany "na jedno použití"
vyhodit strany, které nemohou pozitivně prokázat, že už v tom kritériu něco udělaly
z toho, co zbude, vybrat nejmenší zlo.

mě při zadání:
žádná nekontrolovaná migrace == ven z EU

vypadnou Svobodní, SPD a s odřenejma uchama Maťejka. Ještě někdo?

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#617 » pon 9. říj 2017, 12:44

Muzu vedet, jak zrovna tyhle tri strany nesplnuji, cituji "vyhodit strany, které nemohou pozitivně prokázat, že už v tom kritériu něco udělaly". Cim napriklad spd pozitivne prokazuje, ze neco udelala proti migraci? Zatim toho vic proti migraci udelaly vladni strany. Spd a treba ani svobodni nikdy jeste nic ovlivnit nemohli.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#618 » pon 9. říj 2017, 12:52

Chce to pustit si Machovy rozhovory z médií a podívat se na jeho hlasování v EP, SPD tuším ve výše zmíněném kontextu pořádala shromáždění a Matějka organizuje a spravuje petici o vystoupení z EU. Stačí?

BTW: všechno toto přispělo k vytvoření tlaku a proto vláda jednala jak jednala



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#619 » pon 9. říj 2017, 13:29

gogan: trochu se divím, že se ti do výsledku nedostali Realisté. Možná kvůli tomu, že nemají explicitně v programu odchod z EU. Oni pro začátek mají spíš strategii neposlušnosti a ignorování zjevně špatných nebo poškozujících směrnic. Přijde mi, že tento krok bude nezbytný v případě, že by se dělalo referendum. Ono ještě dost lidí má strach z opuštění EU a argumentují tím, že nás ničím nepoškozuje. Tihle budou potřebovat tvrdé sankce vyhlášené Komisí, aby pochopili, že Eurosojuz je nereformovatelný.
Oficiální postoj Realistů je návrat EU před Maastricht (při plném uvědomění si nereálnosti - je to jen poukaz na to, kde je přibližně hranice, od které EU jde bolševickou cestou), nepřekračování mezí důležitých pro ČR (vnucení eura nebo kvot) a neustálé zhodnocování, zda není členství nevýhodné. Pak odchod.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#620 » pon 9. říj 2017, 13:29

Gogan: Tak je pravda, ze toho Macha jsem opomenul, prestoze me svobodni driv jako strana zajimali, ale Machovo pusobeni v EP ve mne moc duvery ve svobodny nezanechalo. Dyt, co tam vubec dokazal? Cim nam tam jako poslanec pomohl?



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#621 » pon 9. říj 2017, 13:35

Nesmíš si představovat, že EP je skutečný parlament. Není.. je to cosi na způsob Nejvyššího sovětu SSSR. Poslanec EP nemá zákonodárnou iniciativu, nemá automatické právo se vyjadřovat (proto musel do těch výborů, aby to právo někdy měl), dají se odmítnout návrhy ... prostě je to dělané tak, aby ne-bolševik neměl sebemenší šanci sypat Schulzovi písek do koleček.
Naopak Mach pomohl sestavit dvakrát klub (který mu jednou eurobolševici rozvrátili podplacením jednoho člena), vyjadřoval se jako Farage k prázdnému sálu...
Tj. on toho reálně nemohl moc udělat.
Co naopak mohl .. podle mě mohl víc odhalit zákulisí pro veřejnost. Něco dělal, ale očividně ne dost, protože řada lidí pořád považuje EP za skutečný parlament.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#622 » pon 9. říj 2017, 14:22

Pokud výstupy pana Macha člověk sleduje, tak o (ne)fungování (v) EP referoval celkem pravidelně. Namátkou třeba na Neviditelném Psu nebo na webu Svobodných.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#623 » pon 9. říj 2017, 14:23

Branibor: tak já byl jedním z těch co ho do EP zvolili. Dle mě dělal co mohl, viz příspěvek od pavelg výše.
pavelg: no jak se mě tam o fous dostal Matějka, tak se mě tam o fous nedostali Realisté. Robejšek je v pohodě a pomáhá otevírat oči, ale jako strana zatím toho reálně moc neudělali, kromě tedy (za mě nejlepšího) kandidáta na prezidenta. A k té Machově osvětě, možná by i utrousil více, ale prostor v médiích nedostává poslední dobou vůbec (podobně jako Robejšek), mám pocit, že těmto dvěma se novináři vyhýbají nejvíc, oba mají pádné argumenty a je těžké je jen ledabyle označit za populisty.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#624 » pon 9. říj 2017, 14:35

nejsem sice volič Svobodných, ani obdivovatel Macha. ale z těch stran, kteří kritizují EU a chtějí ven, mě přijdou ještě celkem nejrozumnější. myslím to v tom smyslů, že argumentují věcně a hlavně tím zásadním a ne heslem typu EU nám zakáže rum a podobně.
snad jediné, že mě přijde, že Mach občas rýpne do nějaké dotace a vlastně neschopnost české strany prezentuje jako chybou EU.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#625 » pon 9. říj 2017, 14:38

Oni to mají Robejšek s Machem trochu naopak. Robejška dřív zvali i do ČT, protože to byl z jejich perspektivy renomovaný sociolog a insider. On měl dokonce i svůj pravidelný pořad v německém rozhlase.
Ten mu zrušili a jakmile se začala vyostřovat migrační a euro situace, ho začali ignorovat i v ČR. Co založil Realisty, tak prý má prakticky stopku.
Naproti tomu Macha nikam nezvali prakticky do doby, než se dostal do EP. Ne že by byl miláčkem redaktorů, ale tu a tam ho nechají vyjádřit, když potřebují vyjádření z druhé strany. Oba mají tu vzácnou vlastnost, že dovedou pregnantně formulovat a nenechají se vytočit. Hlavně u Macha jsem to vždycky obdivoval.
A když si vzpomenu na Drtinovou s Matějkou, tak ten to taky zvládal na výbornou.
Je škoda, že volby nevyhrají tyto tři strany :-)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#626 » pon 9. říj 2017, 14:51

Jo, Mach, Matějka + Robejšek, to by mohlo docela fungovat:)

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#627 » pon 9. říj 2017, 14:51

pavelg:
"A když si vzpomenu na Drtinovou s Matějkou, tak ten to taky zvládal na výbornou."
To bylo téměř geniální. Vyšší level asertivity. :D

Sedmej: nojo, Mach považuje všechny dotace za zlo. I ty nevyčerpané.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#628 » pon 9. říj 2017, 15:01

pelanj píše:Jo, Mach, Matějka + Robejšek, to by mohlo docela fungovat:)

Bojím se, že z osobních důvodů to hned nepůjde - jinak by Matějka nemusel opouštět Svobodné.
Naproti tomu s Realisty by asi mohly fungovat obě strany. Mně by se to líbilo - Matějka by dělal zlého kluka vůči EU, Mach by nastavoval liberální laťku a Realisti by to racionálně prosazovali se společnou dlouhodobou strategií.

Ale zpátky na zem, chlapi .. bude tam oligarcha Babiš, který bude potřebovat vyždímat poslední zbytky - něco si pro sebe uzákonit a zprivatizovat si nemocnice. Pak křikloun Okamura, který kdysi prosazoval Lisabon, ale dnes si to už radši nepamatuje. K nim socani, ODS, Lidovci a Piráti - všichni lační na dotace, co jim pustí Babiš. Nedej přírodo aby se tam dostala i TOPka se Zelenými....
Komunisty už naproti tomu beru posledních pár let jako svým způsobem konservativní stranu. To jsou ty paradoxy...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#629 » pon 9. říj 2017, 15:12

já jsem hlavně zvbedavej, která strana a jak moc ustoupí z těch prohlášení, kdy se všichni proti všem vymezují a vylučují podporu a spolupráci. někdo to porušit bude muset, jestli se má pak nějak sestavit vláda.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#630 » pon 9. říj 2017, 16:01

Nachystal jsem tu anketu https://www.survio.com/survey/d/Y6L2B1Q9B4C4S4A4F.
Tak to naklikejte seriozně a žádné hovadiny, ať z toho něco vyčteme. Já do ní nebudu hledět, snad to vydržím a po volbách sem šoupnu pdf s výsledky a okomentujeme to v tom anketním vlákně. Uvidíme, jak dopadneme oproti celostátním výsledkům jak ve volbě, tak v odhadu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Héfaistos, Snake.360 a 19 hostů