Parlamentní volby 2017

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#901 » sob 21. říj 2017, 22:57

Otázka, jestli není všechno úplně jinak :D

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#902 » ned 22. říj 2017, 00:11

Tak jak to bude?
a) ANO + Piráti + lidovci
b) ANO + SPD + lidovci

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#903 » ned 22. říj 2017, 00:13

Volby parlamentní 2017 shrnutí: účast fajnová, perfekt. Ale i přesto si to přeneseme do řečí čísel.
1. místo: nevoliči (39,5 %)
Naše zastupitele, tento podíl obyvatel si je přál ve vedení:
2. ANO: 18 %
3. ODS: 6 %
4. Piráti: 6 %
5.SPD: 6 %
6. KSC: 4 %
7. CSSD: 4 %
8: KDU : 3 %.
9. TOP 0,9: 3 %
10 STAN: 3 %.
================
Přeloženo do češtiny:
- 4 % procenta lidé tu chce komouše. To je dost smutný po 40 letech socíku, ale není to tak moc.
- SPD chce 6 % lidí. Jestli někdo říká, že česká země se řítí do xenofobie a antisemitismu (lživě kvůli SPD, ale i kdyby), tak je prostě debil nebo populista (blbej nebo navedenej).
- Babiše chce jen každý pátý. Vzpomeňte si na to, až budete sedět v hospodě/stát ve frontě v nákupáku a že každý pátý chtěl EET. Těžko tomu věřit, ale je to tak.
- 4 z 10 v té hospodě / nákupáku nestálo za to zvednout zadek a jít k volbách. Asi jim to je jedno, co tu bude a jak to bude, co jim bude nakázáno, zakázáno, represováno, povoleno.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#904 » ned 22. říj 2017, 02:21

Letec 12 píše:Otázka, jestli není všechno úplně jinak :D

Tak to je otázka oprávněná a věčná... :D
Máš nějaký konkrétní tip?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#905 » ned 22. říj 2017, 02:40

Jak dlouho ještě se tu bude operovat 40 lety socíku? Je skoro 30 let pro revoluci! Nebylo by lepší se obrátit k současnému stavu a zabývat se spíš budoucností?



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#906 » ned 22. říj 2017, 06:39

Přesně tak, v 90. letech to bylo logický, ale dnes? Pouhá rétorika vládnoucích stran zastírající tak vlastní neschopnost a zkorumpovanost. KSČM je lehce protibruselská strana, která nemá problém odmítnout kvóty, směrnice a naopak podpořit novelu. Narozdíl od Lidovců, TOP, STAN, Primátů, poloviny ČSSD a podstatné části ANO-NE. Sice jsem je nevolil, ale přál jsem jim víc. Sečteno s ODS a SPD je to málo hlasů, tyto volby nedopadly dobře, bohužel...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#907 » ned 22. říj 2017, 07:05

To se na mne nezlob, ale KSČ je strana, kde je soudružka Semelová a jsou to také podporovatelé Kima a podobné pakáže.

Takže to, že nejdůvěryhodněji dokáže mluvit komunista neznamená, že ta strana je OK. Mluvit u nich dokázali skoro všichni, až na Milouše :-D



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#908 » ned 22. říj 2017, 07:43

Různá křídla jsou snad v každé straně a všude najdu někoho kdo je mi krajně nesympatický, pokud bych měl volit podle toho, tak nemůžu hodit hlas nikomu. KSČM jsem nicméně nevolil. Tyhle volby mě zajímaly z hlediska držení zbraní, migrace a možného hřebíku do rakve eurototality. A to z mého pohledu nedopadlo dobře.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#909 » ned 22. říj 2017, 08:27

Carloss: Od socíku je to 40 let a začíná to být znát v pozitivním smyslu. Ale pořád platí, že přerod z totality do demokracie trvá několik generací, než vymizí nejen ti, co to zažili a chtějí to zpět, ale i ti, kteří sice demokracií chtějí, ale vyrostli v předchozím režimu a jsou jím poznamenaní (dodnes potkávám lidi, kteří si myslí, že někde existují seznamy, kdo volil a kdo ne a jednou jim to někdo může spočítat za to, že nešli k volbám). No a poslední krok je vymizení další generace, kterou ta předchozí vyvolávala.

Už se to hodně posunulo k lepšímu, ale bude ještě tak 20-40 let trvat, než důsledky socíku zeslábnou na tolik, že nebude na společnosti poznat. Na těch stávajících výsledcích je vidět hodně pozitivní posun (půlka voličů vybrala demokratické strany a nebáli se hlasovat pro slabší strany, i když hrozilo že se tam nedostanou). Ale je tam patrné i negativní "dojezd", kdy spousta lidí chce silného lídra, který bude vládnout železnou rukou a dá vše do pořádku. To bývala role "vládnoucí strany" a část toho sentimentu se projevila u starších voličů ve volbě ANO a SPD.

Golem: Takže opět se ti nehodil původní význam, tak jsi si tam vložil nějaký jiný a ten kritizoval. Proč mě to nepřekvapuje :D



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#910 » ned 22. říj 2017, 08:33

Jak již zde někdo správně napsal. Jasný vítěz voleb - nevoliči 39,5%. Pak slabých 18% Babiš a následují strany s nula nula nic. Je na čase zavést systém vítěz bere vše, ale to by byla Sněmovna prázdná. Nevoliče jak se ukazuje nikdo nikdy neporazí. :-)

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#911 » ned 22. říj 2017, 09:04

Carloss píše:Jak dlouho ještě se tu bude operovat 40 lety socíku? Je skoro 30 let pro revoluci! Nebylo by lepší se obrátit k současnému stavu a zabývat se spíš budoucností?

To by máš těžký. Pořád ještě žije spousta lidí kterých se těch 40 let socíku přímo dotklo a je to pro ně víc, než jen vzpomínka "na divnou dobu". Mýho tátu semleli v 53, jako ještě v podstatě kluka a čerstvýho asistenta na UK, naštěstí byl už byl konec roku 53 tak to skončilo "jen" odebráním titulu a zbytek produktivního života u vrtačky ve fabrice. Pro mě a pro ségru to obnášelo bonus že vyučení s večerní maturitou bylo maximum kam to za socíku šlo. Když mu po 89 chtěli vrátit titul (to už byl v důchodu) tak prohlásil "nevezmu si zpět titul od stejných hajzlů kteří mi ho tenkrát brali", konkrétně se jednalo o prominentního disidenta, otce naší skvělé ombudsmanky Šabatové.
Strašná chyba byla, že u nás neproběhlo něco jako v Německu denacifikace. Prostě pár lidí do basy a bývalým komunistům 10 let stopka v podnikání 20 let ve veřejných funkcích. Vypadalo by to tu dnes úplně jinak.
Naposledy upravil(a) gogan dne ned 22. říj 2017, 09:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#912 » ned 22. říj 2017, 09:08

Golem píše:Tak to je otázka oprávněná a věčná... :D
Máš nějaký konkrétní tip?


Nekamenujte mě, berte to jen pro zpestření :D . Ale výsledky jsou hodně divné, jakoby je do pera nadiktoval Brusel. Následující článek není alternativa ale fakta! Co je možné po dalších padesáti letech si snad ani nelze domyslet. ;)
http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/188217-cia-delala-pokusy-na-lidech-o-tajnem-vladnim-projektu-se-svet-nemel-dozvedet/



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#913 » ned 22. říj 2017, 09:40

Eurozprávy je dost neprůhledný projekt. Firma která je za ním pravidelně mění jednatele, nezveřejňuje hospodaření. Občas se jim tam objevuje proruská propaganda a konspirační teorie bez důkazů. Ber jejich články s rezervou.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#914 » ned 22. říj 2017, 10:13

Našel jsem asi jedinou pozitivní zprávu - můj nejmilovanější poslanec (a věřím, že nejenom můj), Ivan Gabal, se bude muset živit pouze rozkrádáním eurodotací a s poslaneckým platem má utrum. Nicméně předpokládám, že se tam místo něj najde jinej podobnej pomatenec.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#915 » ned 22. říj 2017, 10:19

Jste zvědaví na výsledky ankety?
viewtopic.php?f=50&t=9104#p150322

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů