Parlamentní volby 2017



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1036 » pát 27. říj 2017, 09:47

Nemyslím že je tak hloupej aby se snažil neziskovky řídit. On je prostě jen nasměruje, vybere do nich tým, investuje do spekulace na měnu a čeká na úrodu.

pavelg: Díky, tyhle dva neznám, mrknu na ně.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1037 » pát 27. říj 2017, 10:02

No jednak, "On je prostě jen nasměruje, vybere do nich tým" , spolu s tím že určuje výši podpory se samozřejmě jinak než řízením nazvat nedá. Ale jinak jsem bezpodmínečnost samozřejmě myslel ve smyslu upřímnosti jednání. Tedy že filantropem je ten, který za své smýšlení o lidech nic neočekává.
Naposledy upravil(a) gogan dne pát 27. říj 2017, 10:03, celkem upraveno 1 x.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#1038 » pát 27. říj 2017, 10:03

On Hitler taky neřídil koncentráky osobně, ne? Zadal cíl, vybral team a zajistil financování.

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#1039 » pát 27. říj 2017, 10:28

Exprezident: Respektujme výsledky voleb! Vyhrálo odmítnutí migrantů, eura a Bruselu. ODS promarnila úžasnou příležitost. Bez skutečných lídrů to nepůjde. Frustrovaná Kavárna znevažuje naši zemi v zahraničí
26. 10. 2017
Václav Klaus je rozhořčen, jakými mystifikacemi znevažují některá zahraniční média výsledky našich voleb a jak jim k tomu pomáhají "politologové" napojení na havilistické strany, které totálně propadly
Když jsem v sobotu po sedmé hodině večer pronášel na iDnes.cz svůj první komentář po zveřejnění výsledků našich parlamentních voleb, podvědomě jsem jako první tezi řekl, že volby byly vítězstvím demokracie, že volič promluvil a že ti, kteří nevyhráli, by měli jejich výsledky respektovat.
To byl z mé strany zcela automaticky a spontánně vyslovený výrok. Žádné – s výsledky voleb nespokojené – politiky a komentátory jsem v tu chvíli ještě neslyšel. Ukázalo se to být prohlášením téměř prorockým.
Vynechám komentáře u nás doma, aby mé dnešní věty nebyly považovány za domácí politický souboj. Bál jsem se reakcí ve světě. Proto jsem hned v pondělí rád přijal výzvu napsat komentáře pro německou Junge Freiheit a pro švýcarské Weltwoche.
Impuls k napsání tohoto dnešního textu však přišel až při úterní snídani ve vídeňském hotelu. Číšnice mi přinesla rakouský Kurier a já nevěřil svým očím. Nadpis na titulní stránce: „Tschechien, von der Demokratie frustriert“ (Česko – frustrace z demokracie) mne ohromil. A pobouřil.
Je to nesmírně nebezpečná interpretace našich voleb a je to velmi nemilý pokus znevažovat naši zemi v Rakousku.
Jednou věcí je, co si myslí pisatel článku, rakouský novinář, podstatnější je to, že v článku opakovaně cituje dva české politology (jejichž jména jsem nikdy neslyšel), že tedy jakoby prezentuje názor přicházející od nás. Názor dvou lidí, kteří asi byli frustrovaní z volebního výsledku. Nikoli z demokracie.

Asi byli frustrovaní z toho, že neuspěla post-havlistická pražská kavárna (i když by Piráti asi byli Václavu Havlovi svou navenek předváděnou non-konformností, která zakrývá politickou tuctovost, sympatičtí), že neuspěla prázdná, zcela vyčpělá, v poslední době peníze daňových poplatníků plnými hrstmi rozdávající sociální demokracie, která unikátním způsobem ztratila dvě třetiny voličů.

Nevím, jestli také byli frustrováni velikým úbytkem počtu voličů KSČM, neboť to by se asi spíše měli „demokraticky“ radovat. Dosud přece u nás vždy platilo: méně komunistů, více demokracie. Nebo už to neplatí?
Asi také nebyli frustrováni – na rozdíl ode mne – velmi nepřesvědčivým výsledkem ODS, která promarnila svou šanci, a ještě se ani zdaleka nevrací ke svému dlouhodobému průměru či k využití svého potenciálu. Tentokráte měla úžasnou příležitost.
Byli ti, kteří vedli ruku rakouského novináře, frustrováni z toho, že ČSSD, KSČM, TOP 09, lidovci (a ani ODS) voličům nic přesvědčivého nenabízely? To bych chápal. Že si všimli toho, že tyto strany kličkovaly, že neříkaly ano-ano, ne-ne, že nepřišly s charismatickými, voliče oslňujícími lídry?
Nebo byli frustrováni z toho, že dobré výsledky získaly strany, které mluvily jasněji a jednodušeji, které nehrály politicky korektní hru, na kterou voliči neslyší? Slyší na ně jen jejich přátelé v Berlíně a Bruselu.
Že dobré výsledky získaly strany, které říkaly NE migraci, které zcela rezolutně odmítaly podřídit se z Bruselu diktovaným kvótám migrantů, které říkaly NE velmi nepromyšleně zavedené společné evropské měně, euru, které zpochybňovaly nezbytnost vstoupit do tak zvaného evropského „jádra“, protože dobře pochopily, že se za tímto slovem skrývá totální podřízení se unijnímu diktátu a zbavení se posledních zbytků naší suverenity?
Je-li to tak, měli by to tito komentátoři našich voleb říci jasně a jednoznačně. Oni ale říkají něco jiného. Druhá věta na titulní stránce rakouského deníku Kurier zněla takto: „Velkým vítězem parlamentních voleb byli populisté, hecíři (nebo snad štváči, nevím, jak lépe přeložit německé slovo Hetzer) a chaoti (Chaoten)!“
To mne nesmírně uráží a mělo by to urážet všechny občany České republiky. Opakuji, respektujme výsledky voleb.
Říkám to jako ten, kdo Babišovo ANO, Piráty a Okamuru nevolil a kdo by si přál, aby vítězily standardní politické strany, nikoli účelová volební hnutí.
Publikováno v deníku Právo dne 26. října 2017.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1040 » pát 27. říj 2017, 10:48

pavelg: Godwinovo pravidlo: Pravděpodobnost, že se v online diskusi objeví porovnání s Hitlerem či nacisty, se s růstem délky diskuse blíží jedné. On je tam trochu rozdíl v tom, jaký byl konečný důsledek jednání. Že někde vznikne odspodu demokratická společnost mi fakt nevadí.

SimonW: Klause moc nemusím, ale rozhodně souhlasím s tím, že volby byly demokratické a jejich výsledek by měli všichni respektovat. Komu se nelíbí výsledek, ať s tím něco dělá, aby to příště bylo lepší. Na druhou stranu každý má právo říct, že se mu výsledek líbí nebo naopak nelíbí, nikdo není povinen sklapnout ústa a paty jen proto, že vyhrál ten druhý. Svoboda projevu je základní lidské právo.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1041 » pát 27. říj 2017, 10:55

Dej nám pls příklad, kde vznikla ta demokratická společnost odspodu v důsledku Sorosova jednání.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#1042 » pát 27. říj 2017, 11:22

Pánové, volby proběhly a zde bují nekonečná politická debata. Proto téma zamykám.

Nadále nebudou připuštěna politická témata, kromě těch s přímou vazbou na střelectví, jako je např. vlákno o směrnici EU v sekci "Zákony".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Rob99 a 11 hostů