Chyba v otázkách

Připomínky k hlavní části serveru
Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 31. led 2010, 10:29

Tahle otázka je podle mě chybně:
Dlouhé opakovací zbraně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm, a dlouhé samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo rovná 600 mm, jsou zbraně zařazené mezi B

Narazil jsem na to i v knížce od Komendy.Podle mě,tam má být správně tohle:
Dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm B

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 31. led 2010, 11:59

Ve vydaném testovém souboru od MVČR to ale je jak to je. Tudíž by to chtělo směřovat spíš na ně. Kdyby bylo podle mého, tak by vícero otázek vypadalo jinak ;)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 4. úno 2010, 21:35

Tak se zdá, že to už i na ministerstvu opravili. Byť moc nechápu jejich systém, ve verzi, která byla k dispozici ještě na přelomu ledna a února to nebylo (stejně jako upravená otázka č. 98), nicméně ve verzi z 4. února už to je.
Přesto bylo a je v obou případech uvedeno, že jde o verzi platnou od 1.1.2010.
Je vidět, že na své ministerstvo se občan může spolehnout! :roll:



nohandle
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » ned 21. úno 2010, 18:41

zdravím,
v otázce:
448. Při prudkém zevním krvácení je nejdůležitější
c) ránu zavázat, s poraněním nemanipulovat a přivolat pomo

chybí poslední písmeno odpovědi (c).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 24. úno 2010, 12:33

Díky za info, netuším jak se mi povedlo to odříznout, chyba na mé straně.
Opraveno.



Gastonka
Příspěvky: 2

Příspěvek#6 » sob 9. říj 2010, 18:24

MarKu, co je to tam v otázce č. 369 o krajní nouzi? "... anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet".
To je přece chyba.
Díky

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » sob 9. říj 2010, 18:39

Vítej na fóru ;)

Co je na tom špatně? Je to přesně to, co je v trestním zákoníku, nebo ne?



Gastonka
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » sob 9. říj 2010, 18:50

Díky, máš pravdu. Já jsem si pamatovala ještě ten § 14 TZ, který byl bez toho povinného snášení ;)



janky
Příspěvky: 1

Příspěvek#9 » ned 10. říj 2010, 18:37

Zdravím, předem bych rád poděkoval za Vaši práci a tím i za tyhle stránky! Podařilo se mi narazit na otázku číslo 407
407. Ráže palné zbraně pro brokový náboj je
a) vyjádřena přesnou velikostí průměru vývrtu hlavně a smluvním číslem udávajícím počet koulí libovolného průměru odlitých z jedné anglické libry olova, které projdou lehce vývrtem hlavně,
b) přesná velikost průměru vodicí části vývrtu hlavně, což je smluvní číslo udávající počet koulí stejného průměru odlitých z jedné anglické libry olova, které projdou vývrtem hlavně,
c) vyjádřena údaji: smluvní velikostí průměru vodicí části vývrtu hlavně a technickým popisem nábojové komory.

Není to náhodou chyba? Pokud se pletu, omlouvám se.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » ned 10. říj 2010, 19:35

Tohle se už řešilo, odpověď C je správná viewtopic.php?f=57&t=682&p=7062#p7062



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » ned 10. říj 2010, 19:44

Jak již Sided kdysi vysvětloval: tradičně se ráž brokových nábojů udávala číslem určujícím počet koulí stejného průměru odlitých z anglické libry olova které suvně projdou vývrtem hlavně. Tzn. to číslo ve skutečnosti nemá nic společného s průměrem ale počtem odlitých koulí. Takže v prvních dvou odpovědích je hned na začátku chyták - nemůže se jednat o "přesnou velikost průměru" čehokoliv, druhé číslo je délka nábojové komory.



ARTno1
Příspěvky: 1

Příspěvek#12 » ned 7. zář 2014, 16:39

Není v aplikaci Testu nanečisto (Seznam testových otázek) chyba v otázkách č. 136 a 137?
Je tam v otázce týkající se oprávnění žádat výjimku na zbraň nebo doplněk kat. A, správná odpověď, že ji lze získat jen se ZP skupiny B nebo C.
Není podle § 9 (2) správná odpověď, že ji je oprávněn získat držitel skupiny A nebo C?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pon 8. zář 2014, 13:51

Sice mi uniká, proč tam jsou od MV dvě prakticky stejné otázky, ale...

Jde hlavně o to, že sportovní zbraně můžou nabývat/držet/nosit držitelé ZP sk. B a lovecké držitelé ZP sk. C. Dle § 28.
S tou výjimkou je to spíše slovíčkaření, protože držitel ZP sk. B by teoreticky mohl podle § 28 "podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zakázaný doplněk zbraně, na který mu byla udělena výjimka", avšak nikdo mu tu výjimku nedá, protože to zákon neumožňuje.
Víceméně je to celé co se Ačkových doplňků týče jen o zaměřovačích na principu noktovizorů, na které mohou nově (od novely 1.7.2014) lovci (~sk. C) žádat o výjimku.



frantisek.hanus
Příspěvky: 1

Příspěvek#14 » úte 30. pro 2014, 10:02

Dobrý den,
připravuji se na zkoušky pro získání zbroj.průkazu A,B,E.
U odpovědi "b" mi nedává smysl nejméně 3 zásahy terče z brokové zbraně ze 2 možných výstřelů.
Děkuji za objasnění,či potvrzení,že se jedná zkutečně o překlep.
František Hanuš

18. Při střelbě na pevný cíl v praktické části zkoušky je podle vyhlášky provádějící zákon o zbraních žadatel o vydání zbrojního průkazu skupiny C hodnocen stupněm "prospěl", jestliže mimo zvládnutí jiných činností dosáhne
a) nejméně tři zásahy v terči z dlouhé kulové zbraně na vzdálenost 20 m z pěti možných výstřelů v čase nejdéle pěti minut a nejméně tři zásahy terče z brokové zbraně na vzdálenost 20 m z pěti možných výstřelů v čase nejdéle pět minut,
b) nejméně čtyři zásahy v terči z dlouhé kulové zbraně na vzdálenost 25 m z pěti možných výstřelů v čase nejdéle pěti minut a nejméně tři zásahy terče z brokové zbraně na vzdálenost 25 m ze dvou možných výstřelů v čase nejdéle tři minuty,
c) nejméně dva zásahy v terči z dlouhé kulové zbraně na vzdálenost 15 m z pěti možných výstřelů v čase nejdéle pěti minut, nejméně dva zásahy v terči z krátké kulové zbraně na vzdálenost 15 m z pěti možných výstřelů v čase nejdéle pěti minut nebo nejméně tři zásahy terče z brokové zbraně na vzdálenost 20 m z pěti možných výstřelů v čase nejdéle čtyři minuty.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#15 » úte 30. pro 2014, 10:18

Pokud je to co zdanlivě nedává smysl že ze dvou výstřelů mají být tři zásahy, tak je potřeba si uvědomit že je to z brokovnice. Takže zásahů muže být i z jednoho výstřelu mnohem více.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů