Nauka o zbraních

Připomínky k hlavní části serveru
Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 11. kvě 2009, 15:39

Obracím se na znalejší střelce, aby mi zkontrolovali, jestli jsem nenapsal nějaké úplné bludy, případně zda to není pro nováčky zbytečně komplikované. Zatím to ještě není zveřejněné (odkaz je jen odsud).
Zatím jen pistole (a z dřívějška hlavňové svazky).

Nauka o zbraních



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pon 11. kvě 2009, 18:18

Zběžně jsem to prošel a zdá se mi to být v pohodě.

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 12. kvě 2009, 08:06

Koukal jsem na to a prima. Jenom možná připsat, když teda je to o pistolích, princip funkce. :?:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 12. kvě 2009, 10:48

To jo, mám v plánu přidat princip funkce závěrových systémů. Jen úplně nevím, jak to popsat pochopitelně. Mohl bych zkopírovat obrázky z Žuka, ale když mi ještě neprošly žádné zbraně rukama, tak jsem to z toho taky nechápal. Jinak je samozřejmě dobré odkázat na ty animace STI a Glocka, ale to je obojí stejnej systém - uzamčený závěr s vertikálním pohybem hlavně. Třeba 83ka (pokud se nepletu), která se u zkoušek taky vyskytuje, má dynamický systém a bylo by dobře ho znát.

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 12. kvě 2009, 11:49

No tak bys tam taky moh dát i polouzamčenej ..... to už bych fakt až tak nekomplikoval. Spíš mi šlo o základní princip jako takovej. Náboj se musí dostat ze zásobníku do komory, abych moh vystřelit X když vyndám zásobník, neznamená to, že pistole nemůže vystřelit .... atd.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 12. kvě 2009, 14:06

No těmi válečkovými zběsilostmi bych nováčky nezatěžoval :D
Ale pokusím se dát něco dohromady.

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 14. kvě 2009, 20:39

Hele chci se zeptat. Jakým klíčem se generují ty testy na odkazu Zkouška nanečisto. Já když dělal zkoušky využíval tento odkaz, ale připadalo mi to porád dokola. Příklad otázka 21 a 22 v každém testu stejná a při testech od komisaře jsem se díval na pět testů a tyto nejsou ani v jednom.
Nic ve zlém, ale chtělo by to trošku přitvrdit. Šel jsem ke zkouškám jako King. Dělal jsem denně tak pět testů + - a všechny jsem dělal na plnej kotel. No a můžu ti říct, že u zkoušek jsem dostal test kterej jsem v životě neviděl. V průměru na netu jeden test tak 10 / 15 minut a na zkouškách jsem se málem nevešel do limitu.
Ptám se pro budoucí možné uchazeče. Já teda na štěstí jel na třech vlnách. Tvoje zkouška nanečisto, tréning testových otázek a samotnej zákon 119.
Doporučuju navrhnout tento postup i jiným začátečníkům. Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 14. kvě 2009, 20:42

no ono jde projet ty testy komplet - tzn celý zákon otázku po otázce - je to nudné, ale dá se to ;-)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » čtv 14. kvě 2009, 20:49

Tak jak říká kolega - kombinoval jsem výběry otázek i kompletní testy i papírovou knihu jsem si pořídil, trvá to dlouho ale máš jistotu že to projdeš vše, jinak otázka 21 a 22 se skutečně opakuje vždy stejně i ve skutečných testech, jsou to jen dvě otázky na toto téma a obě tam musí být. Pokud ti nestačil časový limit na vyplnění tak jsi to těžce odfláknul. Markův generátor negeneruje stejné testy jaké jsou na papíře - to ani nemůže. Jinak skutečný test hotov za 5 minut i s kontrolou.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 14. kvě 2009, 21:02

Horst: Ty otázky 21 a 22 na NO a KN jsou tam napevno, měl jsem dojem, že jsou v každém testu (alespoň já jsem to tak měl v obou) a i v testovacím prográmku od ministerstva to tak bylo... Ale už pár lidí říkalo, že to tam neměli, tak nevím...
Jinak zbytek otázek je generován úplně náhodně podle toho, jak je to dáno vyhláškou ("Teoretická část zkoušky se provádí testem, který je složen z 30 otázek, z nichž je 22 otázek ze znalosti právních předpisů hodnocených 3 body, 5 otázek ze znalosti nauky o zbraních a střelivu hodnocených 2 body a 3 otázky ze znalosti zdravotního minima hodnocených 1 bodem."). Přesné sestavy testů ministerstvo samozřejmě veřejně nevydává a já je taky nemám.

Test nanečisto je spíš jen k tomu, aby si člověk nacvičil, jak asi test vypadá v reálu. Všechny otázky naučit nemůže spolehlivě. Zato trénink testových otázek je spolehlivý a náhodně vybírá ze všech dosud nezobrazených otázek a poté ze špatně zodpovězených otázek. Člověk tak nemůže nic vynechat - pokud zvládne projet trénink testových otázek do dvou tří chyb, je pro teoretickou část víceméně naučen.

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pát 15. kvě 2009, 18:58

To Patrik: Patriku zedituj si tu odpověď. Já nikde nepsal ,že mi na to nestačil limit a taky popisuju zkušební testy i časový interval. Tvoje odpověď je hodně off.

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pát 15. kvě 2009, 19:03

To Mark: No Marku souhlas. Jenže já se ptal na to jak jsi to dokázal naprogramovat, aby se tvořil ten test. To jsi skutečně přepsal všechny otázky a odpovědi ? Chápu jak funguje programování a tak máš můj obdiv za funkčnost těchto otázek a testů. Chápu že vygenerovat klíč musí software a ne malej trpaslíček. Seš frajer. Jinak opakuju pro ty co neumí číst, že toto není kritika, ale snaha o to pochopit jak to Marek udělal :P

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pát 15. kvě 2009, 22:03

Otázky a odpovědi se dají získat na stránkách ministerstva vnitra. Bohužel, forma není moc stereotypní, takže import nebyl úplně snadný, ale za pomoci regexp a trochy manuálních úprav jsem to dal dohromady. Pak připsat k otázkám, ke kterým paragrafům se vztahují a za kolik jsou bodů, to se muselo bohužel ručně.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » sob 16. kvě 2009, 16:02

Horst píše:V průměru na netu jeden test tak 10 / 15 minut a na zkouškách jsem se málem nevešel do limitu.

To Horst: Když někdo napíše, že se málem nevešel do limitu 40 minut, tak to skutečně odfláknul. Ale jinak v poho, už se nečil, nikdo není dokonalý. ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#15 » sob 16. kvě 2009, 16:04

MarKu: nejedou ti odkazy na ZP - Postup získání - všechny odkazy píšou chyby 404 -stránka nenalezena.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů