Novela evropske smernice o zbranich



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#166 » stř 1. čer 2016, 12:17

cmk - hlavně je potřeba být připravenej na tu válku!



kolemjdoucí
Příspěvky: 825

Příspěvek#167 » stř 1. čer 2016, 12:19

vsl> U nás vláda navrhne zákon, ten projde připomínkováním, pak jej v "opřipomínkované podobě" schválí parlament, senát a podepíše prezident (pokud to projde na první dobrou).
Tady EK navrhne směrnici, která, pokud to dobře chápu, by měla projít EP a Radou EU (paralelně?), v EP je několik stovek připomínek, ovšem pokud Rada EU schválí striktní podobu, pak připomínky v EP nesmějí směrnici změkčit?



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#168 » stř 1. čer 2016, 12:27

Co bude po válce? To je jednoduché. Už nic...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#169 » stř 1. čer 2016, 12:30

kolemjdoucí píše:ovšem pokud Rada EU schválí striktní podobu, pak připomínky v EP nesmějí směrnici změkčit?

To je pro me novinka...



kolemjdoucí
Příspěvky: 825

Příspěvek#170 » stř 1. čer 2016, 12:46

No, já se to snažím pochopit a ten článek na novinky.cz k tomu takto vede. Není tam taky jasný, co když by EP schválil tu podobu dříve? Nebo kdo je striktnější, vyhrává?



vsl
Příspěvky: 29

Příspěvek#171 » stř 1. čer 2016, 12:53

kolemjdoucí: viz odkaz na legislativní proces, který jsem psal. Ve stručnosti ale EP nepředstavuje zákonodárnou moc: předpisy navrhuje Komise, přijímají se ve shodě EP a Rady (tj. zástupců výkonné moci). K navržené směrnici se vyjádří EP a současně Rada, když se stanovisko liší, je 2. čtení se změnami, pokud ditto, tak se hledá kompromisní řešení ve smírčím řízení mezi EP a Radou (pouze delegace zástupců z EP, konečné znění ale musí EP schválit, byť se obávám, že ten poslední krok je už spíš formalita).



vsl
Příspěvky: 29

Příspěvek#172 » stř 1. čer 2016, 12:58

EP a Rada EU se musí shodnout a obě strany souhlasit se stejným zněním. Je ovšem dobré si uvědomit, že kompromis hledají neodborníci, kteří jsou zvyklí se skoro vždycky nějak dohodnout, a už ten proces není otevřený pozměňovacím návrhům jednotlivých poslanců…



slavetin
Příspěvky: 27

Příspěvek#173 » stř 1. čer 2016, 13:08

VSL - mohl bys, prosím blíže napsat, co vlastně chce návrh Rady EU - např. jak je to formulováno se zásobníky a jestli se nějak rozlišuje úvaha o omezení podle ráže zbraně. To by chtěli zakázat i zbraně ráže 22 LR?



kolemjdoucí
Příspěvky: 825

Příspěvek#174 » stř 1. čer 2016, 13:08

vsl> ok, díky. a jakou roli tam hraje předsednictví EU?



iloveguns
Příspěvky: 1473

Příspěvek#175 » stř 1. čer 2016, 13:33

Aby směrnice mohla u nás nabýt platnosti, musí ji přijmout vláda a parlament a to nebude ihned. Mezitím může být ještě dostatek času na vystoupení z EU. Nakonec by stačilo jen odstoupit od Lisabonské smlouvy.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#176 » stř 1. čer 2016, 20:23

slavetin píše:VSL - mohl bys, prosím blíže napsat, co vlastně chce návrh Rady EU - např. jak je to formulováno se zásobníky a jestli se nějak rozlišuje úvaha o omezení podle ráže zbraně. To by chtěli zakázat i zbraně ráže 22 LR?


Zkracene:
a) zakaz vseho maleho (pistole, revolvery) - pod 450mm delky
b) zakaz vseho samonabijeciho na vic ran (vic nez asi 5)

Zustaly by opakovaci kulovnice, dvojky, apod... Zatim... Nez jim docvakne, ze nektere ty prusery, kterymi argumentuji, byly spachany prave temito zbranemi...



JardaB
Příspěvky: 1249

Příspěvek#177 » stř 1. čer 2016, 20:32

To se docela rozvinulo od zakazu predelanych automatu. To tam soutezeji kdo prida jeste vetsi pi.ovinu?
No uvidime, jak dlouho tenhle system rizeny lidmi absolutne odtrzenymi od reality muze vydrzet. Velmi me mrzi, ze jsem kdysi hlasoval pro vstup do EU, kdyby to clovek v ty tehdy velmi svobodny dobe tusil, jak to dopadne...



Vici
Příspěvky: 40

Příspěvek#178 » stř 1. čer 2016, 20:46

cmk píše:Zkracene:
a) zakaz vseho maleho (pistole, revolvery) - pod 450mm delky
b) zakaz vseho samonabijeciho na vic ran (vic nez asi 5)


Kde se to dá najít? Já jsem zatím v návrhu směrnice našel "jenom" předělané automaty a onu vydařenou formulku o samonabíjecích zbraních, které mají vzhled zbraní samočinných. Na tuhle formulaci se valí kritika ze všech stran. Ale žádné upřesnění se mi najít nepodařilo (tedy krom různých článků kde není uvedený zdroj). Díky moc.



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#179 » stř 1. čer 2016, 21:09

«JardaB» Jsem na tom stejně s tou tehdy optimistickou náladou v lepší zítřky (myšlenka dobrá, realita víc než zlá). Angláni se odzbrojili sami dobrovolně a teď z toho bordelu chtějí dokonce zdrhnout. Jestli se tak stane, tak doufám, že dojde k průvanu i v těch Bruselských komisích a lejstra s připravovanou směrnicí spadnou ze stolu. Mám totiž nákupko a příští týden mi přijde buldok s třešněma. Mám z toho všeho takovej nepříjemnej pocit a začínám vzpomínat na kluky z PS a ostnaté dráty tady u nás na Šumavě.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#180 » stř 1. čer 2016, 21:18

iloveguns píše:Aby směrnice mohla u nás nabýt platnosti, musí ji přijmout vláda a parlament a to nebude ihned. Mezitím může být ještě dostatek času na vystoupení z EU. Nakonec by stačilo jen odstoupit od Lisabonské smlouvy.


Na to bych nespoléhal... I když dobrá zpráva je, že údajně počet lidí pro Brexit roste...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů