Nošení zbraní kat.B u ZP sk. B.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#76 » sob 24. bře 2012, 16:46

A soudce potom řekne, že není jasné, jak to zákonodárce myslel, ale je jásné, co je psáno v zákoně, takže všichni jen se sk. B půjdou odevzdat papíry :-D

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#77 » sob 24. bře 2012, 16:49

Ještě jsem se v tom zákoně hrabal a objevil jsem tohle:

§ 28 Oprávnění držitelů zbrojních průkazů
(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.

Takže nošení nábojů je i pro B nakonec v pohodě :)

PS: Asi bych si ten zákon měl ve vlastním zájmu opět připomenout celý :oops:



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#78 » sob 24. bře 2012, 16:56

Tak a je to vyřešené, nosit střelivo sk. B může, takže náboje v zásobníku mimo zbraň je nošení střeliva a to se s B může :-)

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#79 » sob 24. bře 2012, 17:04

Ano, po té dlouhé debatě lze tedy odpovědět, že ano - u zbraně v uzavřeném obalu je to držení a u plného zásobníku v uzavřeném obalu se jedná sice o nošení, ale také zcela v souladu se zákonem i pro skupinu B 8-)



Carloss
Příspěvky: 2986

Příspěvek#80 » sob 24. bře 2012, 17:26

Myslíš, že není věcného rozdílu mezi náboji v krabičce a v zásobníku? Spíš mám pocit, že zákonodárce měl v úmyslu stanovit, že śtřelivo v zásobníku je totéž, jako by zbraň byla nabita. Ale mohu se mýlit.

A co na to počítač? Že mlčí? :-D

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#81 » sob 24. bře 2012, 17:35

A to se zase vracíme k tomu co vlastně přesně znamená "zbraň nabitá náboji v zásobníku" a jestli je zásobník součástí zbraně či ne a jak zákon definuje, když je zásobník mimo zbraň ... máš pravdu, na to jsem mezitím zapoměl :oops:



Carloss
Příspěvky: 2986

Příspěvek#82 » sob 24. bře 2012, 17:43

Zkrátka... shodneme se nejspíš na tom, že formulace je poněkud vágní, až ne zcela jasná.

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#83 » sob 24. bře 2012, 17:46

... a tudíž mít jen skupinu B, asi bych raději pro jistotu nosil i zásobník prázdný a náboje si nosil v krabičce ...



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#84 » sob 24. bře 2012, 18:04

A co kdyby se to nosilo v krabičce tvaru zásobníku? :-D



Carloss
Příspěvky: 2986

Příspěvek#85 » sob 24. bře 2012, 18:19

Budeš schopen ji narvat do kvéru? Asi ne, že... ;-)

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#86 » sob 24. bře 2012, 23:19

Ještě jen tak pro zajímavost porovnejme pistole vs revolver.

O revolveru se píše jen že nesmí být nabitý náboji ve válci .... tzn rychlonabíječe nikoho nezajímají. Proč by tedy u pistole mělo být něco jiného - zbraň nabitá náboji v zásobníku neznamená nenabitá zbraň a náboje v zásobníku vedle. Alespoň tak tomu rozumím já.

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#87 » ned 25. bře 2012, 08:02

Problém je, že větu "zbraň nenabitou náboji v zásobníku" lze chápat různě a naše soudy se mnohdy rády přiklánějí k té horší variantě :-( Záleží na tom, jestli dotyčného budou chtít potopit nebo ne, ale vždy je podle mne lepší počítat s tou horší variantou a být pak příjemně překvapen ;-)

Rychlonabíječe pro revolver už jsou extra dokupované příslušenství jen pro pohodlí uživatele, ne nutná součást zbraně bez které by ta zbraň nefungovala. To u zásobníku do pistole neplatí - pistole bez něj nefunguje (pominu nyní variantu, že by někdo zkusil nacpat bez pomoci zásobníku nějak ručně jeden náboj do komory). Dokážu si představit situaci, že v pistoli mám prázdný zásobník a mimo zbraň druhý plný zásobník - tam je to myslím zcela jasně v pořádku (i když u našich soudců si zas tolik jistý nejsem ani u tohoto) - pistole s prázdným zásobníkem v šachtě je zcela kompletní a druhý plný zásobník vedle v kapse již není součástí té zbraně, ale jen její volitelný doplněk ;-)

Fakt nevím jak by si to soud vykládal, ani jak to zákonodárce původně myslel. Téhle debaty se zúčastňuji jen proto, abych optimistům ukázal, že by mohl existovat i pesimičtější pohled než ten jejich ;-)



Carloss
Příspěvky: 2986

Příspěvek#88 » ned 25. bře 2012, 08:17

Jaký že je rozdíl mezi optimistou a pesimistou? Optimistu nelze příjemě překvapit. :-D Optimista je špatně informovaný pesimista. :-DD



Marty333
Příspěvky: 18

Příspěvek#89 » ned 25. bře 2012, 11:55

Většinou se říká: Optimista se učí anglicky.Pesimista arabsky.A realista?Ten čistí hlaveň své zbraně!

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#90 » pon 26. bře 2012, 00:17

Lidi, ja fakt nevim, nad cim tu spekulujete. Nenabita zbran znamena zbran bez zasobniku a bez naboje v komore. Jestli mate zasobnik (at uz napaskovany, nebo nenapaskovany), nekde jinde, nehraje roli. Samozrejme plati, ze zbran musi byt v uzavrenem pouzdre. Pokud to neni nekomu jasne, mel by si nechat udelat test IQ. A pokud nechapu spravne, o cem tu je rec, predem se omlouvam. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host