Novela evropske smernice o zbranich



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#4216 » ned 25. říj 2020, 22:58

Piggy píše:Nemám ZL a nevím, jaké údaje se vedou v CRZ. Opravdu je tam rozlišeno, jestli jde o předělávku, složeninu nebo novovýrobu?

Co jsem pochytil, tak se řeší zda byla zbraň vyrobená jako samočinná a později upravená na semi



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#4217 » pon 26. říj 2020, 08:44

Pokud byla někdy zapsaná jako A a pak změněna na B, tak to bude jako předělávka. Pokud danou zbraň s určitým výrobním číslem výrobce, nebo dovozce poprvé zapíše do CRZ jako B, tak bude jako B, bez ohledu na to, jestli byla dřív A, nebo třeba protiletadlový kanon.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#4218 » pon 26. říj 2020, 09:39

@aToM přesně tak. A podle lidí, co psali tu novelu, je 99,9 % vz.58 právě zapsána do CRZ rovnou jako B, byť třeba složená z původně Áčkových dílů...



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#4219 » pon 26. říj 2020, 11:13

Dotkne se to akorát těch, co si nechávali individuálně předělávat Ačkovou zbraň. Plus asi pár dalších ...
Všechny 858 ze zbrojovky jsou jako nové zbraně, včetně záruky atd.
Ale vím o pár případech, kdy u puškaře byla vz.58, a zákazník požadoval samonabíjecí, tak se to individuálně upravilo, dalo na zkušebnu a bylo z toho pak B. Tj. těchto se to dotkne, resp. těch, kteří budou chtít tuto zbraň nabýt.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#4220 » pon 26. říj 2020, 11:38

Jak to bude se znehodnocenkami, které neodpovídají nejnovější úpravě? V posledním návrhu jsem se dočetl, že do kategorie D patří jen znehodnocenky dle nejnovější právní úpravy. O těch předchozích se nic nepíše.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#4221 » pon 26. říj 2020, 12:00

Ty předchozí by měly být znehodnoceny podle současné úpravy jinak jsou zakázané.. (pokud vím)



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#4222 » pon 26. říj 2020, 13:05

V návrhu zákona se nic nepraví o tom, že by dosavadní znehodnocenky patřily do skupiny A, tedy zakázaných. V soupisu zakázaných zbraní nejsou. A těžko si dokáži představit, jak všichni, co mají na zdech znehodnocenky, které se prodávaly volně a které nejsou nikde evidovány, nechávají "doznehodnocovat". To znehodnocení podle nového zákona je totiž dokonalé a navíc velmi drahé zničení, a taková znehodnocenka se pak nehodí ani jako dekorace na stěnu. Nehledě k tomu, že to "doznehodnocení" velmi často vysoce překračuje cenu, za kterou se znehodnocenky prodávaly.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#4223 » pon 26. říj 2020, 13:24

Tak já jsem z toho, možná i bez toho, magor. Mám doma jednu PA580, teoreticky nově vyrobenou zbraň evidovanou jako B nabytou před 13.6.2017 jednu Ruger Ar 556 rovněž od začátku vyrobenou a registrovanou jako B, nabytou po 13.6.2017. K tomu všemu mám "normální" zásobníky jak se dělaly, 30 ran pro PA580 a taktéž 30 ran pro Ar 556. Co pro mě novela znamená?



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#4224 » pon 26. říj 2020, 13:29

iloveguns píše:V návrhu zákona se nic nepraví o tom, že by dosavadní znehodnocenky patřily do skupiny A, tedy zakázaných.
Z dikce návrhu: "Znehodnocení zbraně převáděné do jiného státu nebo uváděné na trh musí být ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona provedeno v souladu s přímo použitelným předpisem Evropské unie." lze usuzovat, že co máme z dřívějška a nechceme prodat, by se nemělo řešit.

A také jsem našel odpověď na mou vlastní dřívější otázku: "Krajské ředitelství Policie České republiky příslušné podle místa pobytu fyzické osoby nebo podle sídla právnické osoby vydá bez návrhu držiteli zbraně uvedené v bodech 1, 2 nebo 3 nový průkaz zbraně pro takovou zbraň, zjistí-li, že tato zbraň je ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona považována za zbraň kategorie A-I."
Ale to je z původního znění, pozměňováky jsem nestudoval.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#4225 » pon 26. říj 2020, 13:52

ren píše:Tak já jsem z toho, možná i bez toho, magor. Mám doma jednu PA580, teoreticky nově vyrobenou zbraň evidovanou jako B nabytou před 13.6.2017 jednu Ruger Ar 556 rovněž od začátku vyrobenou a registrovanou jako B, nabytou po 13.6.2017. K tomu všemu mám "normální" zásobníky jak se dělaly, 30 ran pro PA580 a taktéž 30 ran pro Ar 556. Co pro mě novela znamená?


U zbrane ktorú máš registrovanú pred 13.6.2017 novela neznamená nič (Sněmovní tisk 092 Čl.II, 1.).

U zbrane kúpenej po 14.7.2020 ti polícia na konci platnosti tvojho aktuálneho ZP vydá nárokovú výnimku. Bude to obnášať podpísanie nejakej žiadosti, ale bude to bez správneho poplatku (Sněmovní tisk 092 Čl.II, 2.).

(Ak ti ZP nekončí v blízkej dobe, možno sa toto ešte zmení ak dôjde na nový ZoZ, ale to je hudba vzdialenejšej budúcnosti.)

Keďže si oprávnený vlastník týchto zbraní, zásobníky môžeš ďalej používať a nakupovať bez obmedzenia. (Sněmovní tisk 092 Čl.I, §11a 4.)

Až raz tie zbrane budeš predávať, bude si musieť kupujúci postrážiť, že má správne nákupko - ale tu je diskutabilné, či je to dôsledok pre teba.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#4226 » čtv 29. říj 2020, 21:26

Konec se blíží, ale trochu jinak než jsme si přáli...

V předvečer možné další novely zbraňové směrnice se předsedkyní klíčového výboru Evropského parlamentu stala zástupkyně německých Zelených :shock:

26. října 2020 proběhla volba nového vedení Výboru Evropského parlamentu pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO). Jakkoliv je pro většinu českých civilních držitelů zbraní finální znění novely směrnice z roku 2017 nepřijatelné, je dobré si připomenout původní návrh Evropské komise z roku 2015. Zásluhou především tehdejší předsedkyně IMCO Vicky Ford a členky IMCO Dity Charanzové došlo k zásadnímu přepracování návrhu Komise. Zezelenání IMCO v roce, kdy má podle samotné směrnice Komise předložit návrh její další novelizace, by rozhodně nikomu na klidu přidat nemělo. EU má totiž dle vlastního výkladu pravomoc zakázat jakýkoliv typ zbraní.

https://zbrojnice.com/2020/10/29/v-pred ... -zelenych/



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#4227 » čtv 29. říj 2020, 21:27

Jenom pro zajímavost. Denska mi volali z odboru zbraní. Prý před platností nového zákona prochazejí registr a hledají nesrovnalosti. Mám CZ-27 a v průkazu zbraně mám uvedenou chybnou ráži. Tak pána zajímalo jestli mají uvedenou chybně ráži, nebo typ zbraně.

Když jsem se ptal, jestli si mám dojít vyměnit průkaz zbraně, pán říkal, zě ne. Měl jsem z něj pocit, že papírové kartičky jsou pro něj minulost.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#4228 » pát 30. říj 2020, 01:40

hmm jak by to bylo s používáním, AR15 upperu koupeného po datu účinnosti na loweru od zbraně koupené před datem účinnosti...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#4229 » pát 30. říj 2020, 04:36

Letec: to si tu snad nekdo najivne myslel, ze to je konec narizenich?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#4230 » pát 30. říj 2020, 08:31

To ne, ale doufalo se, že to nebude ještě horší díky zeleným.. to nejsou lidi, ale životu nebezpeční pokrytečtí fanatici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti