Odevzdání ZP správci střelnice



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#106 » ned 24. kvě 2015, 22:25

Mně to již příjde také zbytečné, to řešit znovu. Stalo se mně to pouze na střelnici v Praze Kapslovně a jak jsem teď tady četl, už se se poučili.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#107 » pon 4. pro 2023, 14:25

Tak musím konstatovat, že v Lukové (u Lanškrouna) si to moc k srdci nevzdali. Koncem podzimu jsem tam zavítal a stále si berou ZP do zástavy. Po pár argumentech a následným ukázání vyjádření MV, na který tu je někde odkaz, mi bylo sděleno, že ho to nezajímá, a že podle PČR je tento postup naprosto v pořádku, a taky že mají nějakej provozní řád (kterej je pravděpodobně nadřazen zákonu .... ale mimochodem o takovým postupu tam samozřejmě není ani slovo, takže ho asi správce ani nezná). Takový chování onoho správce mi opravdu neudělalo radost a nejsem si jist jestli chci takovou střelnici ještě navštívit.



cipis
Příspěvky: 2144

Příspěvek#108 » pon 4. pro 2023, 16:30

Počkej na nový zákon, pak se tam z toho asi poserou :D



dan
Příspěvky: 332

Příspěvek#109 » pon 4. pro 2023, 17:21

Jejich moznosti budou i pak stejne jako ted. Provozovatel strelnice bude i nadale soukromy subjekt, ktery ti neni povinen poskytnout sluzby, pokud se na podminkach jejich poskytnuti nedohodnete.

Tak jako ted chteji ZP, po schvaleni noveho zakona budou moct chtit vypis z Centralniho Registru zbrani osvedcujici udelena zbrojni opravneni a bez nej ti mohou neumoznit strelnici vyuzivat. V tom to potom bude stejne jako ted.

S novym zakonem se tvoje pozice zlepsi jen o to, ze nyni jsi povinen ZP chranit proti ztrate, zneuziti a odcizeni, a mas jen jeden, zatimco vypisu z CRZ si budes moci nechat udelat kolik sam budes chtit a rozdavat je na potkani. Tento papir, budou-li ho vyzadovat, jim tedy bez obav muzes nechat. Klidne naporad.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 262

Příspěvek#110 » pon 4. pro 2023, 18:22

frantisekkozisek píše:Tak musím konstatovat, že v Lukové (u Lanškrouna) si to moc k srdci nevzdali. Koncem podzimu jsem tam zavítal a stále si berou ZP do zástavy. Po pár argumentech a následným ukázání vyjádření MV, na který tu je někde odkaz, mi bylo sděleno, že ho to nezajímá, a že podle PČR je tento postup naprosto v pořádku, a taky že mají nějakej provozní řád (kterej je pravděpodobně nadřazen zákonu .... ale mimochodem o takovým postupu tam samozřejmě není ani slovo, takže ho asi správce ani nezná). Takový chování onoho správce mi opravdu neudělalo radost a nejsem si jist jestli chci takovou střelnici ještě navštívit.


Já na toto zareaguji asi tak. Ta střelnice je moje a já jsem za ní dal 5,5 milionu a další prachy to poliká, takže jak píše Dan je to jen na dohodě a dohodnout se na podmínkách a pravidlech , jelikož i já mám nebo lépe řečeno má střelnice má svá pravidla a svůj řád a pokud se to někomu nelíbí může jít klidně jinam.
V jiných příspěvcích zaznělo že až tyhle starý páprdové odejdou bude klid ( asi teda jsem byl myšlen já :-) ) tak jen k tomu, až odejdu já střelnice jako taková asi skončí jelikož je moje vlastní a soukromá - jinak k dalším věcem , že někdo přistupuje tak že si do zástavy bere ZP se nedivím, jsou i tací co dělají na střelnici bordel a porušují vše co se dá a tím to serou všem okolo.

Jinak jak již jsem psal jinde díky těmto rýpalům se moje ú naše střelnice od roku 2024 a tedy 1. lednem pro věřejnost uzavírá a je čistě jen soukromá a neveřejná - prostě klubovka - jinak to díky potížistům nešlo ...


Tím samozřejmě nemyslím FRANTISEKKOZISEK na je jeho správu jen reaguji jako celek
GRAVER --- divil by ses čeho jsou někteří schopní ...



Střelec
Příspěvky: 1684

Příspěvek#111 » pon 4. pro 2023, 18:30

Moje střelnice, moje pravidla, víc bych neřešil a nerozčiloval se. My na naši klubovou střelnici už po různých zkušenostech nevezmeme nového člena, na kterého bychom neměli reference (někdo se za něj zaručil, protože jej dlouhodobě zná), vyslechli jsme si od zájemců různé věci, jak jsme sobečtí, nepodporujeme střelecký sport atd., ale upřímně je nám to jedno. My jsme si to tam vybudovali, my si to udržujeme, je to naše, tak si určujeme pravidla, kdo tam může přijít a kdo ne.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 262

Příspěvek#112 » pon 4. pro 2023, 18:32

Střelec - ano přesně, u mě je to stejně.



spike-cz
Příspěvky: 24

Příspěvek#113 » pon 4. pro 2023, 19:18

No přejme si míň prudičů, protože jinak si zastřílíme na méně místech. Mne uschování ZP u správce na rozdíl od Františka nechává klidným. Naprosto chápu příspěvek č. 110 a souhlasím s ním.



matkoo
Příspěvky: 192

Příspěvek#114 » pon 4. pro 2023, 19:45

Mala otazka co je ceskom ZP rodne cislo?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2529

Příspěvek#115 » pon 4. pro 2023, 20:07

To je fuk. Je muj a nikomu ho nedam. Kdyz ho nechteji v 99% strelnic, nevidim duvod ho na dvou odevzdavat. Proste tam nepudu a hotovo. Argumentace poskozovanim neni relevantni.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#116 » pon 4. pro 2023, 20:12

Já nemám problém respektovat pravidla, ale nemůže po mě nikdo vyžadovat, abych porušoval zákon. To opravdu radši půjdu jinam - jinde jsem se s tím ještě nesetkal



Střelec
Příspěvky: 1684

Příspěvek#117 » pon 4. pro 2023, 20:42

matkoo: číslo ZP, datum narození, jméno, skupiny

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#118 » pon 4. pro 2023, 20:47

matkoo : I kdyby tam RČ bylo, tak co se děje? Nevím jak na Slovensku ale v Čechách má fyzická podnikající osoba RČ jako DIČ. Když nevadí toto, proč by mělo vadit cokoliv jiného?



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#119 » pon 4. pro 2023, 21:07

Bubenicek: Ona ta (ne)důvěra ale jde oběma směry. Nemám problém s tím, když po mně správce střelnice chce ukázat PZ a opíše si z něj údaje - rozumím tomu tak, že se chce jen ujistit, že s těmi zbraněmi, se kterým jsem přišel, mohu také nakládat.

Pokud mi ale správce dává od začátku najevo, že jsem idiot, kterému je potřeba vzít do zástavy ZP, protože až mu tam prostřelím strop, tak se se mnou nedohodne jinak, než výhružkou, tak je fakt, že s takovým správcem vlastně nic společného mít nechci - ani ten svůj ZP.



matkoo
Příspěvky: 192

Příspěvek#120 » pon 4. pro 2023, 21:11

Ide o to ak odovzdáš doklad na ktorom sú osobne údaje "dátum narosení, jemno," musí mat subjekt spracovane ako nakladá s týmito údajmi a aj zabezpečené aby sa k nim nedostali nepovolane osoby
jednoducho zákon o GDPR u Vás https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2019-110
a tu môže prevádzkovateľ strelnice čo si berie ZP dosť naraziť ,pokuta atď.
hlavne môžeš mat prevádzkový poriadok napísaný akokoľvek dobre ale musí byť v súlade so zákonom a nieže nadriadený zákonu.

ale na druhej strane chápem aj správcov strelnice kde im tam nijaké honvéda robia bordel a škodu

je takže nájsť nijaký rozumný kompromis

na SK je to ešte zábavnejšie tu je na ZP aj rodne číslo

kedysi bolo niečo podobne že chceli na vrátaniach firiem zobrať OP a odpisovať si údaje
a to bola zábava za všetky drobné

ps: nie som právnik len tato tematika ma dosť zaujíma bo v práci riešim hovadiny typu kamerové záznamy a podobne a tak musím sa pýtať právnikov

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti