Ztráta ZP



Sida
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » sob 23. pro 2023, 22:24

Zdar,

Přihodila se mi nemilá událost - ztratil jsem peněženku se všemi doklady a aktuálně jsem u sebe měl i ZP.

Událost jsem nahlásil na Policii v Praze.

Moje otázka je následující:

Zbroják jsem dělal a vydal mi ho odbor v Litoměřicích.

Nedávno jsem změnil trvalé bydliště do Prahy.

Na webu ministerstva píšou, že průkaz vydá útvar místně nebo věcně příslušící ...

Příslušníci na útvaru si nebyli jistý jestli jde teda o útvar v Praze, nebo v Litoměřicích.

Vzhledem k tomu, že jsou svátky tak v pondělí na odboru střeliva nikde nebudou abych jim zavolal a ve středu už to potřebuju vyřešit abych splnil 10denní lhůtu, mohl byste mi prosím někdo poradit?

Děkuji a přeju krásný Vánoce

*změnu bydliště jsem zatím nenahlásil na novej příslušnej odbor



cipis
Příspěvky: 2148

Příspěvek#2 » ned 24. pro 2023, 00:51

Jakou lhůtu?



kiv61
Příspěvky: 581

Příspěvek#3 » ned 24. pro 2023, 07:02

Lhůta pro nahlášení ztráty ZP (a podání žádosti o vydání nového) je 10 pracovních dnů na útvaru podle místa trvalého bydliště. Nový ZP se vydá s expirací původního. Jestli je třeba přinést znovu i zbraně na kontrolu nevím, to se zeptáš.
Změna bydliště se na OZBM nehlásí, mají to už propojené s Centrální evidencí obyvatel.
Alespoň takto jsem byl loni informován na Sdružení když jsem tam po změně bydliště aktivně/hujersky zašel. Na ZP ani PZ bydliště uvedeno není. Dál jsem proto neměl důvod se tím zabývat ...

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 302

Příspěvek#4 » ned 24. pro 2023, 17:24

Určitě jdi tam, kde máš trvalé bydliště, tedy to Prahy.



iloveguns
Příspěvky: 1473

Příspěvek#5 » pon 25. pro 2023, 17:07

Když mi ukradli na nádraží dokladovku i se ZP, tak mi na PČR vystavili ZP nový bez toho, abych musel nosit zbraně na kontrolu apod. Dostaneš ZP nový s platností toho původního.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů