ZP a PZ v mobilu

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#31 » sob 6. dub 2024, 10:52

CzechJoker : To byla jen formální otázka. Jestli chceš nosit pár ošoupaných vytištěných A4, je to jen Tvoje věc. Tahle digitalizace za každou cenu se mě osobně vůbec nelíbí. Ale to je zase moje věc.



milanvpg
Příspěvky: 102

Příspěvek#32 » sob 6. dub 2024, 11:39

czechjoker: Mluv za sebe milý Holmesi :P Mně digitalizace rozhodně život usnadní. Jak digi ZP a PZ, resp. zánik povinnosti je mít u sebe, o podání nakupka datovkou ani nemluvě.
A abych to vrátil zpátky do tématu, skoro bych se vsadil, že by ten přestupek nemít u sebe při nošení ZP a PZ (ani jeho fotku) šel s ohledem na výše uvedené (nebezpečnost přestupku, právo na digi doklad) ustát.
Zkusím se zeptat známého, jestli mají v tomto směru na PČR nějaké doporučení, když to tady očividně nikdo nezná z praxe…



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#33 » sob 6. dub 2024, 12:26

Nejde o to, jak velký flastr za to je. Je za to černý puntík (přestupek proti ZoZ) a to hrozí i odebráním ZP.



cipis
Příspěvky: 2144

Příspěvek#34 » sob 6. dub 2024, 12:52

No hlavne po novu pak spravce uz tu kontrolu provadet nemusi, nebude to jeho povinnost, je to pak zalezitost ciste policie.
Tj. kdo chce cim chce strilet, tak bude uplne jedno, hlavne kdyz to bude bezpecne a na co je dana strelnice schvalena. Tedy jestli ma nebo nema dotycny zbrojak, jestli je to jeho zbran nebo neni, to uz me jako spravce nastesti nebude zajimat.

JirkaCV: ale o to prece bezi, jestli to vubec jeste prestupek je, s ohledem na digitalizaci, co uz nejaky ten rok plati.



skagerak
Příspěvky: 1017

Příspěvek#35 » sob 6. dub 2024, 13:50

milanvpg píše:Zkusím se zeptat známého, jestli mají v tomto směru na PČR nějaké doporučení, když to tady očividně nikdo nezná z praxe…


Jako proc ne zeptej se, ale pokud pujde jen o jeho nazor tak jeho slovo neni o nic prinosnejsi nez nazor kohokoliv jineho.
Leda ze by jim nekdo rekl "odted uz neresit absenci pz pokud ho ma vyfoceny"

Pokud jsem o tom naposled mluvil s příslušníkem ze "zbrani" tak v tom proste dal vidi prestupek....
Ale to neznamena ze by to tak muselo nutne dopadnout. Prestupky "prostych drzitelu zp" resi nekdo jiny...



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#36 » sob 6. dub 2024, 14:55

Digitalizace státní správy předběhla některé zákony a na ZoZ si nikdo ani nevzpomněl.
Pokutu mi nedá někdo z OSZBM ale obyčejný hlídkař. Na OSZBM se to dostane až v okamžiku, kdy si udělají pravidelnou prověrku mýho rejstříku přestupků. A s tím už neudělá nikdo nic.
Chápu absurdnost toho přestupku, ale pořád existuje a já teda nehodlám testovat reakce konkrétních policistů.
Nakonec, 1.1.2026 bude po debatách.



dan
Příspěvky: 332

Příspěvek#37 » ned 7. dub 2024, 18:43

Milkyway píše:Jak má asi jinak zajistit správce střelnice, když ne trvat na přeložení ZP, aby střelbu prováděla JEN osoba oprávněná???
To je na provoznim radu a jeho rozhoduti jakym zpusobem splni svoji zakonnou povinnost (protoze zakon zadny konkretni povinny postup nepredepisuje).

Nejspolehlivejsi zpusob overeni ZP je nahlednout do CRZ kde je zcela cerstva informace. Ale to trva dlouho, takze se casto spokojim i s mene spolehlivym overenim, napriklad "kouknu na yu plastovou karticku co mozna neplati" - a nesu riziko, ze budu podveden.

Uz dneska mi na strelnici muze prijit clovek, u ktereho nejsem zadnym zpusobem schopen overit, zda zbran, se kterou prijel, drzi legalne. On proste zadny papir nema a mit ani nemuze. Je na me se rozhodnout, jestli mi staci cestne prohlaseni, nebo jestli ho poslu pryc. Teda, pokud nemam blbe napsany provozni rad, ktery mi predepisuje nejakou overovaci metodu, kterou on splnit proste nemuze. Pak ho musim poslat pryc.

Me nevadi, kdyz spravce strelnice tvrdi, ze bez tech ci onech dokladu me strilet nenecha. Klast si podminky je jeho pravo. Me stvou jen ti, kteri si za svym rozhodnutim nejsou schopni stat vlastnim jmenem, a tvrdi, ze to jinak nejde, protoze to vyzaduje zakon.



Střelec
Příspěvky: 1684

Příspěvek#38 » ned 7. dub 2024, 18:58

To bude starsi informace. Uz nekolik mesicu vidi pri lustraci, ze osoba je drzitelem zbrojniho prukazu, a pokun ma zajem, muze to rozkliknout az na uroven seznamu zbrani.


Tak teď čistě hypoteticky, tzn. že kompletní seznam zbraní oprávněného držitele vidí každá šlapka z Horní Dolní, podle toho, jak si umane? Předpokládám, že se vstupy do evidence jednotlivých držitelů evidují, ale i tak. Jaká je šance, že se nenajde úplatný policista (což všichni víme, že není nereálné, stačí si vyjet historii na Novinkách) a nebude za úplatu dávat tipy na vyzbrojení třeba pro Cosa Nostru? Záměrně bagatelizuju, ale zajímalo by mě, jak toto je ošetřeno.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#39 » ned 7. dub 2024, 18:59

dan : Ono to s tou kontrolou v CRZ bude muset být nejdříve dotažené. Uvidíme jak to úředníci zvládnou vzhledem ke GDPR. Navíc střelnice, pokud nevlastní zbraně na podnikatelskou činnost nebo nemá zbrojní licenci na jinou činnost, přístup do CRZ mít vůbec nemusí. Navíc nemusí CRZ zrovna fungovat nebo v místě nemusí být možnost připojení. A co hospodář někde v lese na honu? Nevím jestli neexistence papírových dokladů nepřináší víc problémů než plusů. Samozřejmě pokud to vezmeme pouze z pohledu střelce, který se tak zbaví povinnosti, je to plus.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#40 » ned 7. dub 2024, 19:01

střelec : Přístup do evidencí probíhá pod přihlášením osobním číslem policisty. Něco odtud sosat neoprávněně udělá jen cvok, který chce u policie skončit a to bez jakýchkoliv nároků.



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#41 » ned 7. dub 2024, 19:04

To jsme už na úrovni spekulací.
Takže za prvé, GIPS. Damoklův meč nad každým policistou.
Každá šlapka z Horní Dolní je stejný policista, jako frajer z Prahe. Mimochodem, nepleteš si to s měšťákama? V Horní Dolní není obvykle žádná policejní jednotka. Nejsme na Modravě.
Takže nikoliv hypoteticky. Mě nevadí, že policista uvidí všechna moje oprávnění. Zjednodušuje to komunikaci a zkracuje čas na místě.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 873

Příspěvek#42 » ned 7. dub 2024, 19:11

marinakus píše:Nevím jestli neexistence papírových dokladů nepřináší víc problémů než plusů. Samozřejmě pokud to vezmeme pouze z pohledu střelce, který se tak zbaví povinnosti, je to plus.

Přesně to jsem měl na mysli o pár příspěvků dříve. Neexistence papírových dokladů vytváří iluzi pohodlí, je závislá na dostupnosti technické infrastruktury a usnadňuje život státu. Na běžné nošení je to samozřejmě pohodlné, prokážu se prohlášením a policista si všechno (občanku, řidičák, ZK, ZP a PZ) zčekne přes CML. Ale na střelnici v Prdelové Lhotě nebo na okresce někde u Rakovníka, kde internet neviděli od konce Třicetileté války? Tam bude i nadále potřeba papír a to třeba i pro kontrolu ze strany PČR, byť bych je mohl odkázat na ZoZ s tím, že dostupnost internetu není můj problém.

dan píše:Uz dneska mi na strelnici muze prijit clovek, u ktereho nejsem zadnym zpusobem schopen overit, zda zbran, se kterou prijel, drzi legalne. On proste zadny papir nema a mit ani nemuze.

Od toho jsou právě ty kartičky...



Střelec
Příspěvky: 1684

Příspěvek#43 » ned 7. dub 2024, 19:32

JirkaCV píše:


Když už, tak GIBS.
Ne, nepletu si to s měšťákama a příspěvek jsem trošku bagatelizoval, jak jsem psal.
To, co nevadí tobě a X dalším, může mě a Y jiným naopak vadit. Teď se šlapka podívá, kolik mám zbraní, časem se podívá, kolik mám na účtu, co jsem nakupoval ve večerce atd. Je to hypotetické, ale prostě nejsem rád, když někdo o mě ví něco, co nepotřebuje a může mě to nějak ohrozit. Mě by vůbec nevadilo, kdyby policista měl přístup k tomu, aby viděl, že mám ZP, ale už by mi vadilo, kdyby každý policista viděl, že mám milion flint a přesně jakých. Naopak, pokud k tomu mají přístup jen oprávněné orgány, a to nejen tak, jak se jim to zlíbí, tedy např. na základě soudního příkazu, tak by mi to tolik nevadilo.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#44 » ned 7. dub 2024, 19:40

Uz dneska mi na strelnici muze prijit clovek, u ktereho nejsem zadnym zpusobem schopen overit, zda zbran, se kterou prijel, drzi legalne. On proste zadny papir nema a mit ani nemuze. Je na me se rozhodnout, jestli mi staci cestne prohlaseni, nebo jestli ho poslu pryc. Teda, pokud nemam blbe napsany provozni rad, ktery mi predepisuje nejakou overovaci metodu, kterou on splnit proste nemuze. Pak ho musim poslat pryc.


....Dane, asi bys měl trošku myslet. Do sešitu máš zapsat jméno, příjmení, číslo ZP a číslo zbraně. Pokud tohle neuděláš, tak si říkáš o problém. Kryješ si tím "vlastní prdel". Být benevolentní se v tomhle nevyplácí, ale je to na tobě, asi nevíš, za co všechno a jakým způsobem, jsi, jako správce střelnice, trestně-právně odpovědný. (trošku se stačí podívat po kauzách Tábor-Čekanice (správce 3 roky na tvrdo), nově Opařany)
Určitě do budoucna bude tlak na přechod on-line provozního deníku s napojením na CRZ, ....



monk
Příspěvky: 189

Příspěvek#45 » ned 7. dub 2024, 19:42

asi chodim na divne strelnice, kde se nezapisuji cisla zbrane, ale jen ZP(OP). A zatim nidky jsem nezazil ze by nekdo chtel videt PZ, když jsem sel na strelnici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů