Praktik nechce vydat posudek o zdravotní způsobilosti

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 872

Příspěvek#31 » stř 8. kvě 2024, 20:03

Podle včerejšího rozhodnutí vlády by se měli pracovní lékaři zrušit. Včera to hlásil rozhlas.



cipis
Příspěvky: 2140

Příspěvek#32 » stř 8. kvě 2024, 20:05

Jj, vsak o tom mluvim. Suskalo se o tom uz nejaky ten rok.



JirkaCV
Příspěvky: 1608

Příspěvek#33 » stř 8. kvě 2024, 20:07

Carloss: Zákon je z pravěku, počítal s posudkem pracovního felčara pro četníky, který ví o co běží. Dneska to nedává smysl.
Kolik nesmyslů je v platných zákonech? Je špatné využít mezeru v zákonech? (Cink cink, provokace!)



Carloss
Příspěvky: 2981

Příspěvek#34 » stř 8. kvě 2024, 20:08

A to má vstoupit v platnost kdy? Já už mám napsanou prohlídku na zdvihací zařízení a na elektriku...



Carloss
Příspěvky: 2981

Příspěvek#35 » stř 8. kvě 2024, 20:08

JirkaCV píše:Carloss: Zákon je z pravěku, počítal s posudkem pracovního felčara pro četníky, který ví o co běží. Dneska to nedává smysl.
Kolik nesmyslů je v platných zákonech? Je špatné využít mezeru v zákonech? (Cink cink, provokace!)

Kde a v jakém zákoně to je? Tak zní otázka.



JirkaCV
Příspěvky: 1608

Příspěvek#36 » stř 8. kvě 2024, 20:11

ZoZ 119/2002
§ 20, odst. 1)
b) poskytovatel pracovnělékařských služeb, jde-li o žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny D



cipis
Příspěvky: 2140

Příspěvek#37 » stř 8. kvě 2024, 20:15

Jo, akorat k tomuhle to bylo nekde pak dal, ze kdyz neni, tak praktik ...
Decko si totiz muze udelat kdo chce, aniz by byl zamestnan.



cipis
Příspěvky: 2140

Příspěvek#38 » stř 8. kvě 2024, 20:20

U zadneho nebo nizkeho rizika to plati uz od lonskeho ledna.

Nicmene to ale nevylucuje prohlidku, kdyz to treba u te vstupky do kolejiste vyzaduje Sprava zeleznic.

Carloss píše:A to má vstoupit v platnost kdy? Já už mám napsanou prohlídku na zdvihací zařízení a na elektriku...



JirkaCV
Příspěvky: 1608

Příspěvek#39 » stř 8. kvě 2024, 20:30

Déčko si může udělat kdo chce, protože se změnila pravidla, nikoliv podmínky. Stejně jako Béčko bez průkazky klubu nebo Céčko bez loveckého lístku.
Zákon zemřel, král je mrtev, ať žije král.
Mimochodem, sranda nastane, až vyjdou v platnost prováděcí předpisy.



Carloss
Příspěvky: 2981

Příspěvek#40 » stř 8. kvě 2024, 20:32

JirkaCV píše:ZoZ 119/2002
§ 20, odst. 1)
b) poskytovatel pracovnělékařských služeb, jde-li o žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny D

S tím by mě poslala do háje, protože to zkrátka můj zaměstnavatel nepožaduje, neeb nošení zbraně není součástí výkonu mojí práce. Ale dík... Zkrátk... Ddéčko mi dycky bude dělat praktik. Ono totiž Déčko není vázáno na aktuální výkon povolání a aktuální zaměstnavatel to platit závoďákovi, potažmo smluvnímu platit prostě nemusí.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3015

Příspěvek#41 » stř 8. kvě 2024, 20:46

cipis píše:U zadneho nebo nizkeho rizika to plati uz od lonskeho ledna.

Nicmene to ale nevylucuje prohlidku, kdyz to treba u te vstupky do kolejiste vyzaduje Sprava zeleznic.

Carloss píše:A to má vstoupit v platnost kdy? Já už mám napsanou prohlídku na zdvihací zařízení a na elektriku...

jestli se bavíte o tom, že u žádného rizika u zaměstnavatele jsou zrušeny vstupní prohlídky do zaměstnání, tak nejsou zrušeny! Mluvilo se o tom ale ... Před 14 dny jsem studoval legislativu. Stále (dnes je květen 2024) legislativa vyžaduje u uchazeče vstupní prohlídku pro zaměstavatele u závodního lékaře na všechny kategorie. Lze též za nějakých parametrů u i svého praktika místo závodáka. Tuhle situaci upravuje několik paragrafů (a desítky odstavců) a je to spletitě dlouhosáhle popsané a fest nepřehledné. Detaily jsem zapomněl.
edit: a dle legislativy vstupní prohlídku platí zaměstnavatel. Pokud není dohodnuto jinak. Konec citace.
Naposledy upravil(a) audis dne stř 8. kvě 2024, 20:55, celkem upraveno 1 x.



cipis
Příspěvky: 2140

Příspěvek#42 » stř 8. kvě 2024, 20:53

Já nemluvím ale o vstupní prohlídce, ale o té periodické, co byla co x let a s věkem se ten interval zkracoval. Předloni jsem byl naposled ...

O zrušení vstupní prohlídky se mluví také už nějakou dobu, ale furt to ještě platí.



Carloss
Příspěvky: 2981

Příspěvek#43 » stř 8. kvě 2024, 20:58

IA mluvím o periodické. některé předpisy to stále vyžadují. Elektrikářský, drážní, jeřábnický, řidičský, svářečský... Ono to totiž pak znamení změnu spoooousty dalších předpisů a to i těch, které byly změněny hodně nedávno.



JirkaCV
Příspěvky: 1608

Příspěvek#44 » stř 8. kvě 2024, 21:07

Je to celkově takový pravěký.
Na ty eletrikářský chodím co dva roky. Vždycky mě štve, že musím najít nějakou lékovku a do ní ráno načůrat. Když to samý dělám u obvoďáka na preventivce.
Některý věci nedávají smysl, ale jestli to obejdu jenom tím, že načůrám do lékovky, beru to jako vyřešeno.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 556
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » čtv 9. kvě 2024, 08:06

Od 1. ledna 2023 byly zrušeny u zaměstnanců v nerizikových profesích pravidelné prohlídky u lékaře. (třeba my, běžné kancelářské krysy). Oproti tomu kolegové, kteří mají jiné pracovní zaazení spadající do rizikových kategorií nebo majících rizikové faktory prohlídky stále podstupují. Jsou to lidi, kteří dělají třeba noční, nebo i ti, co potřebují k výkonu práce nějaký § z vyhlášky 50 (práce s elektřinou).

Do tématu lékařského excesu odepření zdravotní prohlídky to vlastně ale uplně nespadá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti