ZP a PZ v mobilu

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 847

Příspěvek#16 » pát 5. dub 2024, 13:25

Samozřejmě nemá cenu digitálním skenem nahrazovat ZP a PZ, tedy dle platné legislativy. Já ten sken mám pro jistotu, protož když zapomenu, tak se prokážu alespoň něčím, sice nenahrazuji tím doklad, ale snižuji riziko nepříjemností. Sken není fyzicky v telefonu, ale v cloudu, takže když mi ukradnou tel a zamknu ho, není to zase takový průšvih. Stejně tam mám i jiné doklady a dálniční známky atd.
Nenahrazuji, jen se sichruji.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 929

Příspěvek#17 » pát 5. dub 2024, 17:19

Takže to asi nikdo, kdo tu chtěl odpovědět, nezkusil. Každý to ovšem zkusit může. Stačí mít fotky dokladů v mobilu a při kontrole se jimi pokusit prokázat.

Pak v slušné diskusi uhrát námitku, že to nejsou doklady podle zákona, a v případě, že by bylo zřejmé, že policista začne dokumentovat přestupek s tím, že ho pošle do správního řízení, prokázat se těmi doklady. Povinnost splněna bude.

Vzhledem k tomu, že některému policistovi to v nějaké situaci stačit může a jinému v jiné nemusí, stejně nebude možné výsledek takovýchto pokusů nijak zobecnit. A zkoušet to můžeme všichni, i když teda pochybuji, že vůbec kdy bude příležitost.



skagerak
Příspěvky: 1021

Příspěvek#18 » pát 5. dub 2024, 17:24

Ono navic kdyz nosis skryte tak pokud nepouzijes tak to po tobe asi moc casto nechteji, kontrola na strelnici to taky se "nepostesti" pokazde atd....



MojeTikka
Příspěvky: 1653

Příspěvek#19 » pát 5. dub 2024, 17:33

Tak ono postaci, kdyz se te policista na ulici behem jakekoli 'kontroly' zepta, jestli mas zbran. Pak zalezi na situaci, jestli jsi povinen mu odpovedet a pokud ano, tak hned muze nastat sarada s matlafounem, nebo papirama.



skagerak
Příspěvky: 1021

Příspěvek#20 » pát 5. dub 2024, 17:40

Muze, ale jak casto se ti to stava?



milanvpg
Příspěvky: 109

Příspěvek#21 » pát 5. dub 2024, 18:16

CzechJoker píše:Platný zákon o zbraních snad hovoří jasně, při kontrole jsi povinen předložit průkaz zbraně a zbrojní průkaz. Platí to i proto, že PČR při kontrole sice vidí, že jsi držitel ZP, ale nemá přístup do CRZ a tudíž nemůže provést kontrolu.

Jak to myslíš? Policista přece vidi v Mobilní bezpečné platformě i jakou zbraň vlastníš, takže i když dojde na situaci, kdy může být zbraň fyzicky zkontrolována, tak to může policista zkontrolovat i bez té kartičky (jak plastové, tak digitální), jestli ji máš legálně, ne? Neuvazuju samozřejmě situaci, že v té chvíli není na signálu nebo má vybitej mobil nebo v čem to maj’.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#22 » pát 5. dub 2024, 19:29

Když tu čtu ty samo-domo odpovědi, je mi divně. Jestli Tě někdo pustí na střelnici jen podle skenu ZP tak je to IDIOT. Ty můžeš mít ve skutečnosti odebraný zbroják za nějaký delikt a oni je jen tak pustí??? (nebo tě orgán vyzve, abys nevratně smazal všechny fotky a skeny dokladu????)
Prostě je tu povinnost se prokázat podle legislativy definovaným způsobem a o tom není pochyb. Důvod, že to nikdo nezkoušel tkví v tom, že všichni vědí, co je správně a nezkoušejí na zákon s vyhláškou něco "naroubovat".

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 889

Příspěvek#23 » pát 5. dub 2024, 19:31

milanvpg píše:Jak to myslíš?

Mě říkal policista, že v aplikaci pouze vidí, že kontrolovaná osoba je držitelem ZP, ale do CRZ nevidí.



skagerak
Příspěvky: 1021

Příspěvek#24 » pát 5. dub 2024, 19:34

No kdyz takhle jednou jednou jeli po nahlasnem pouziti, tak meli prehled o kverech (a komentovali to)...


Milkyway píše:Ty můžeš mít ve skutečnosti odebraný zbroják za nějaký delikt a oni je jen tak pustí???.


Nebo muze byt hledany pro vrazdu osmi kotatek nebo neco horsiho, a jen ho policie zatim nezvladla pripravit o zp a o osobni svobodu bo je na uteku

A jsme vicemene tam kde predtim....(tedy pcr stejne musi do nejake databaze...
Naposledy upravil(a) skagerak dne pát 5. dub 2024, 19:38, celkem upraveno 2 x.



JirkaCV
Příspěvky: 1661

Příspěvek#25 » pát 5. dub 2024, 19:37

Ale no tak. Každý zvládá něco.
Datovku mám od začátku, platím s tím i daně a jsem z ní nadšený. V práci využívám software na 110% včetně toho průmyslového.
Přesto si nenakoupím, pokud má obchod jenom samoobslužné pokladny. To pořád nějak nedávám. Dcera se mě to snažila naučit, zatím bez úspěchu
Jsem tedy taky nesvéprávný? Nemám vrátit ZP?



JirkaCV
Příspěvky: 1661

Příspěvek#26 » pát 5. dub 2024, 20:25

Sakra vedle, to mělo být do vlákna o nákupku a bydlišti. Záložky můžou být zákeřný. Popel na hlavě už mám.



dan
Příspěvky: 335

Příspěvek#27 » pát 5. dub 2024, 21:01

Zkusenosti s ZP/PZ v mobilu slouzit nemohu, zatim to zakon neumoznuje a me se nechce je zbytecne pokouset. A podle poctu odpovedi "k tematu" soudim, ze se tu nenachazi ani nikdo jiny, kdo by to v tuto chvili chtel riskovat a osobni zkusenost uz mel..

CzechJoker píše:Mě říkal policista, že v aplikaci pouze vidí, že kontrolovaná osoba je držitelem ZP, ale do CRZ nevidí.
To bude starsi informace. Uz nekolik mesicu vidi pri lustraci, ze osoba je drzitelem zbrojniho prukazu, a pokun ma zajem, muze to rozkliknout az na uroven seznamu zbrani.

Tim ale nezanika (stale jeste) existujici zakonna povinnost mit ty doklady u sebe. Ale musim rict, ze pri zadne silnicni kontrole (a ja je vzdycky na fakt, ze mam zbran upozornuju) nikdy nebyl vznesen pozadavek, at predlozim ZP. A to ani v dobe, kdy jim jejich aplikace jeste neukazovala ohledne zbrani nic, ani to, ze jsem drzitel ZP.

kolombo píše:Zkus to takhle na střelnici a uvidíš, že to fakt nepůjde. Není pro to žádná zákonná opora.
Negenerailzoval bych. Povinost fyzicky kontrolovat ZP/PZ nema provozovatel a spravce strelnice dokonce ani podle stavajiciho zakona. Takze to opravdu nejde jen na takove strelnici, ktera si tu povinost sama ulozila ve svem provoznim radu. Nebo kde to spravce proste nechce.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#28 » pát 5. dub 2024, 21:38

@Dan, Kolombo
zákon hovoří v ... hlava XXI, § 55

Správce střelnice :
d) zajistit, aby střelbu na střelnici prováděla jen osoba, která je k tomu oprávněna,

Jak má asi jinak zajistit správce střelnice, když ne trvat na přeložení ZP, aby střelbu prováděla JEN osoba oprávněná???

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#29 » sob 6. dub 2024, 10:21

Milkyway : A jak to zajistí až žádné kartičky nebudou?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 889

Příspěvek#30 » sob 6. dub 2024, 10:27

Jednoduše, kartičky budou pořád, akorát na vyžádání. Zážitková střelnice, která je on-line, si tě ověří v CRZ a off-line klubovka bude požadovat průkaz. Jak prosté, milý Watsone.
Je potřeba si uvědomit, že digitalizace dokladů (obecně) či komunikace (datovka) nemá usnadňovat život občanům, ale státu. Naopak to občanům život může velmi zkomplikovat, i proto je snaha o legalizaci práva na offline.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů