Co ještě je skryté nošení?



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#16 » pon 12. lis 2012, 13:37

Zdar střelci. Trošku odbočím od tématu. Nejsem myslivec a tak nevím,jestli mají nějakou výjimku na skryté nošení. Jediné co vím,že v honidbě si můžou dělat "co chtějí". Ale vím minimálně o dvou případech u nás ve vesnici (a určitě nejen u nás),že zelený mužík si hodí zlomenou dvojku přes rameno a štráduje si to přes vesnici na babetě na posed. (Někdy radši na kole,páč po panačku tvrdého mu to líp míří.) Ono i kdyby je měl zabalené,tak je každému jasné,že tam nemá pruty na ryby,ale podle zákona to asi správně není. Nepletu se ?



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#17 » pon 12. lis 2012, 13:47

Ad myslivec. Takto ji nosit muže. Obal musí použít pokud jede veřejnou dopravou.
Ad skryté nošení. Nemyslíte si, že to útočníka odradí? Je to otázka psychologie....



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#18 » pon 12. lis 2012, 17:14

ad myslivec: po vesnici nemusi mit obal, ale nesmi ji mit nabitou, takze brokovnici nosi zlomenou a tak

ad dlouhej futral: no.. me zatim kazdej (a popravde uplne kazdej) kdo se se mnou bavil (ve vchodu domu a tak) a vidi me s dlouhym futralem pres rameno a dalekohledem se sluchatkama v ruce, tak se zepta, jestli to jsou rybarsky pruty. Pusky lidi moc zvykly videt nejsou. Myslivec v zelenym by bylo asi neco jinyho. Ale civil ve meste v kratasech a tricku na ceste z/do auta...

ad psychologie: vzdycky kdyz nad tim premyslim, tak mi strasne prijde, ze ne. Kdyby si "vybiral" obet, mozna jo. Ale vetsina mi prijde "prostych" a spis se na to pripravi (jakoze te nejdriv prasti, nez "slusne pozadaji") nez ze by sli dal. Tim spis, kdyz maji tu jistotu, ze muzou dostat neco opravdu cennyho. Takze nevim proc, ale mit pistoli viditelnou (krome vsech normalnich lidi, kteri se budou neprijemne ohlizet) mi prijde spis pritahujici. A clovek co ji tak nosi, musi vypadat velmi obezretne, aby se nenechal prekvapit, pak to bude fungovat. Ale "bezny turista", ktery se rozhlizi, okoli se nevenuje a ma viditelnou pistoli je dle meho lakavej cil.

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#19 » úte 13. lis 2012, 09:21

Proč by to mělo odrazovat? Spíše naopak! Pořádně tě praští po palici a když náhodou budeš mít prázdnou peněženku a bezcennej mobil, zbraň bez papírů vždycky slušně prodá! Navíc přesně ví, kde zbraň oběť má a má jí během přepadení přímo na očích! Ohlídá si, aby si jí nemohl použít. Když jí máš skrytou, nikdy neví odkud, jestli vůbec a kterou rukou jí vytáhneš.



Fenring
Příspěvky: 17

Příspěvek#20 » úte 13. lis 2012, 13:59

A jak je to se zásobníky? Je také nutnost nosit je skrytě, nebo na ně se nevztahují tato pravidla?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#21 » úte 13. lis 2012, 17:34

Zasobnik neni ani hlavni casti zbrane, tudiz by to nemel byt problem, ale pokud by byl napaskovany, tak tam bych problem videl ve viditelnosti streliva.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#22 » ned 14. črc 2013, 10:55

ZÁKON 119/2002 Sb.ze dne 8. března 2002
§ 28,(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn:
c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.
Jak je to přesně myšleno a definováno? Existuje k tomu nějaký výklad?
Příklad: CZ61 Škorpion se dodává vč.úhledného koženého pouzdra, kam se skryje v podstatě celý a není vidět. Mohu toto pouzdro nosit vně za opaskem? A pokud ne, jaký je rozdíl v tom, kdybych toho Škorpíka dal do příslušně velké obdélníkové ledvinky kolem pasu?... Tušíte asi, co mám na mysli? Kde je definovaný ten rozdíl ve skrytém nošení, že jednou to nemůže být za opaskem v pouzdru (takovém, kdy zbraň je celá ukrytá, ale tvar pouzdra jednoznačně evokuje, že je v něm zbraň) a podruhé ta samá zbraň může být vně těla na opasku v obdélníkové nicneříkající ledvince...?



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#23 » ned 14. črc 2013, 11:31

Já to chápu tak, že nesmí bejt vidět zbraň a pouzdro zbraň není. Ale upřímně řečeno, nikdy by mě nenapadlo takto nosit zbraň mezi lidma.



dastin
Příspěvky: 50

Příspěvek#24 » ned 14. črc 2013, 14:16

Tak nosim ja, pouzdro udelano na miru u dobre firmy

http://www.kmsaddlery.eu/_c37_l3_p13961 ... fault.aspx

Prozatim soudruzi od policie nemeli zadny problem, ukazoval jsem to i na nasem oddeleni zbrani.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



nytrak
Příspěvky: 33

Příspěvek#25 » ned 13. črc 2014, 08:44

Mám dotaz ohledně definice skrytého nošení.
Pokud mám na opasku VNĚJŠÍ celokožené pouzdro evidentně zbraňové, je to skryté nošení?
Kupříkladu toto: http://b.wz.cz/photo800600/m/milice_blg ... I-ZS-1.jpg
Zbraň není viditelná, maximálně ve správném úhlu botka zásobníku.

Samosebou takhle neplánuju běhat po městě, patřím ke skupince westerňáků a když jdeme na vandr, někteří tahají revolvery v holsteru na stehně. Jsou to sice "jen" D - plynovky, ale průser je to tak jako tak, proto se snažím najít jinou možnost.



kratales
Příspěvky: 51

Příspěvek#26 » ned 13. črc 2014, 09:04

To by mě také zajímalo, na to asi nebude jednoduchá odpověď. Dle mého názoru pokud bude koukat pouzdro, které je jak píšeš znatelně na zbraň, tak to asi vadí. Něco jiného by bylo, pokud by byl vidět jem obrys, případně koukal jen kousíčrk pouzdra, který by šel zaměnit za něco jiného, např. za pouzdro na nůž.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#27 » ned 13. črc 2014, 10:55

nesmi byt videt zbran.... ;)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » ned 13. črc 2014, 12:10

Tohle už je snad nějaký folklór. Bude zase nové vlákno na téma "skryté nošení"?
Zákon nic o skrytém nošení neříká. Říká, že zbraň nesmí být nošena viditelně. Což tedy místo tisíckrát semletých úvah o tom, jestli to znamená "nesmí být vidět zbraň" nebo "nesmí být vidět, že nosím zbraň" použít zdravý rozum? Kde "na vandru" přesně takhle chcete nosit? Ve vlaku? V hospodě? V lese, na palouku, na polní cestě, u křišťálové studánky...? Co myslíte, že udělá někdo, kdo vidí krajinou pendlovat chlapa s holstrem u pasu (nebo n.b. na stehně, kde už nejde zamaskovat vůbec)?



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#29 » ned 13. črc 2014, 12:53

Pouzdro v odkazu nevyhovující, protože je možné pod nějakým úhlem vidět kus zbraně. Jsou pouzdra i s boční chlopní a to už by šlo, není vidět zbraň z žádného úhlu.

kratales píše:pokud bude koukat pouzdro, které je jak píšeš znatelně na zbraň, tak to asi vadí


Nevadí, lehce zdůvodnitelné obrácenou logikou. Budu mít pouzdro přímo na zbraň, pro jistotu ještě označené visačkou: Pouzdro na zbraň, ale zbraň nebude vidět. A jednoduchá otázka, dokážete říct, jestli mám v pouzdře zbraň nebo jen prázdné pouzdro?



nytrak
Příspěvky: 33

Příspěvek#30 » ned 13. črc 2014, 21:48

Nevím jestli je problém ve mně nebo v uživatelích tohoto fóra, ale pokaždé když jsem zde vznesl otázku dostalo se mi nejdéle v pátém příspěvku snůšky blábolů doplněných atakem na mou osobu.
Děkuji za reakce a prosím ADMINA o smazání "folklórního" vlákna. Sbohem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti