lesní stráž



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#31 » stř 26. led 2022, 19:16

Pak i víme, proč je právě tvrzení o oprávněném viditelném nošení zbraně kat. B (nejen) myslivcem špatně. (nemyslím to nijak ve zlém)



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#32 » stř 26. led 2022, 19:24

OK. Upravím otázku.

Smí člen lesní stráže nejenom v uzavřeném prostoru (obora), ale i jinde, kde lze vykonávat právo myslivecké nosit (ve smyslu zákona) krátkou kulovou zbraň kategorie B neskrytě?
To si myslím, že je princip původní otázky.

Pořád si myslím, že nikoliv.



skagerak
Příspěvky: 1017

Příspěvek#33 » stř 26. led 2022, 19:28

Z titulu sve funkce clena LS ne.



skagerak
Příspěvky: 1017

Příspěvek#34 » stř 26. led 2022, 19:34

@kamilak vubec nechapu o cem ted mluvis, ale pokud to narazi na mne, tak to byl priklad na tema otazka odpoved - bez hlubsiho vztahu k puvodnImu tematu "lesni straz"

Znova..

Otazka:muze ucitel (zakladni skola) nosit viditelne zbran?
Vyber jednu odpoved:
a)ano
b)ne

Otazka: muze pokladnik, SDH (dobrovolnych hasicu) nosit viditelne zbran?
Vyber jednu odpoved:
a)ano
b)ne



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#35 » stř 26. led 2022, 19:54

Pak se omlouvám za nepochopení, přišlo mi to jako odpověď.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#36 » stř 26. led 2022, 20:01

JirkaCV píše:OK. Upravím otázku.

Smí člen lesní stráže nejenom v uzavřeném prostoru (obora), ale i jinde, kde lze vykonávat právo myslivecké nosit (ve smyslu zákona) krátkou kulovou zbraň kategorie B neskrytě?
To si myslím, že je princip původní otázky.

Pořád si myslím, že nikoliv.

Přistoupím na hru. V rámci uzavřené nemovistosti, se souhlasem majitele nebo nájemce, smí uvedenou zbraň mít neskrytě každý držitel ZP příslušné skupiny, protože nejde o nošení, ale držení. Pokud to "i jinde" znamená mimo zřetelně ohraničené nemovitosti, pak tam držení nepřichází v úvahu a zbraň musí být skrytá.

Jak jsem říkal, přistoupil jsem na hru. I já si domýšlím princip. A domyslel jsem si, že tě nezajímá, jak je to s nošením ve smyslu zákona, ale jak to vidí policista, který tě načapal.

Poslední slova, líp už to říct nedokážu: lesní stráž není oprávněna z titulu funkce nosit zbraň neskrytě. Můžou ale nastat okolnosti, které dovolují mít zbraň neskrytě komukoli, vč. lesní stráže při výkonu funkce.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 805

Příspěvek#37 » stř 26. led 2022, 20:37

Tvl, už dost. Nechtělo by to už zamknout? :roll:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#38 » čtv 27. led 2022, 07:54

Chtělo, správná je pochopitelně hned první odpověď. Zbytek je zase spousta plků a nesmyslného slovíčkaření.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti