Postup při přepravě zbraně



Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#1 » stř 24. říj 2018, 20:04

Ahoj
Můžete mě prosím v kostce říct jak přesně postupovat při:

- postup při přípravě zbraně a střeliva ke střelbě
- při přerušení střelby
- při zjištění závady na zbrani
- při střelbě a při ukončení střelby
- střelbě na pevný cíl

Děkuji a přeji pěkný den 8-)

Uživatelský avatar
Terry1
Příspěvky: 57

Příspěvek#2 » stř 24. říj 2018, 20:31

Môžeš upresniť, načo hľadáš odpoveď - pre reálny život, alebo na účely skúšky? Lebo nemá to síce logiku, ale odpoveď podľa toho bude zrejme vyzerať odlišne :)
Tá otázka/-ky vyzerajú trochu ako provokácia... a miestny moderátor si iste nenechá ujsť príležitosť povoziť sa po autorovi dotazu vzhľadom na nesúlad názvu témy s obsahom - no to tu už tak raz chodí :/

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#3 » stř 24. říj 2018, 21:06

- vybitou v uzavřeném obalu
- přestaneš střílet, prst ze spouště, míříš do bezpečného prostoru
- tady záleží jaký typ závady myslíš
slabá rána: vybiješ, nedáváš ránu jistoty, kontroluješ hlaveň
zádržka: vyndáš zásobník (když nejde, dáš závěr na záchyt), vyhazuješ vzpříčené náboje, provedeš kontrolu zbraně
selhač: čekáš 30s, pak vyhodíš náboj. zkontroluješ zbraň, pak náboj. pokud je otisk, odevzdáš správci střelnice, když není, je asi závada na zbrani.
- přerušíš střelbu, zbraň zajistíš a odložíš.
- nabiješ zbraň, natáhneš, zamíříš na cíl a střílíš (většinou na povely)

jinak tohle je spíš asi postup ke zkoušce (jestli jsem něco napsal nepřesně, on mě tu někdo rád opraví), v praxi to asi dělá jak kdo uzná za vhodné. :-)

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#4 » stř 24. říj 2018, 22:27

Zeptej se instruktora na střelnici, kam chodíš stílet, nebo kde se připravuješ ke zkouškám na získání ZP. Osobní rozhovor se zkušeným střelcem (nebo přímo správcem střelnice) Ti poskytne víc praktických informací, než internetové fórum, ve kterém Ti (i přes snahy moderátora o korekci pitomostí) může naplácat všemožné hámotiny kdejaký Pepek Vyskoč...
Din



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#5 » čtv 25. říj 2018, 09:53

Sedmej píše: slabá rána: vybiješ, nedáváš ránu jistoty, kontroluješ hlaveň


Prosím o doplňující instrukci jak u striker fired kontroluješ po vybití hlaveň bez rány jistoty.
Napadá mě:
- protáhneš klacík od ústí ke komoře
- vložíš zubařské zrcátko do výhozního okénka
- koukneš při závěru na záchytu do ústí (nedoporučuji, já na takovou činnost mám psychický blok)
- nekoukneš při závěru na záchytu do ústí, ale uděláš si fotku mobilem
- požiješ endoskop

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#6 » čtv 25. říj 2018, 10:18

Jenže u slabé rány nedáváš ránu jistoty proto, protože střela může být po slabé ráně v hlavni, tak abys tam náhodou neposlal další střelu do ucpaný hlavně. Toto je reakce jen na závadu "slabá rána". Jinak je rána jistoty normální součástí kontroly,



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#7 » čtv 25. říj 2018, 14:44

pro ren ale i pro některé ostatní

Provedení rány jistoty po kontrole zbraně, u které došlo ke slabé ráně, není porušení zásad bezpečné manipulace se zbraní, a to zejména pokud je takový způsob uvolnění spoušťového a bicího mechanismu nezbytný pro její rozebrání.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#8 » čtv 25. říj 2018, 15:42

No přesně tak si to vykládám a dělám i já, slabou ránu z G17 jsem jednou zažil na vlastní kůži a zcela bez výčitek svědomí jsem vyhodil zásobník, párkrát natáhl a pustil závěr, mrknul na komoru a cvak směrem k terčům. Pak rozborka, hlavně se střelou se ujal správce střelnice a střelu mosaznou tyčkou a kladívkem na dubovém špalíku vyklepnul. Proto jsem okomentoval postup od Sedmého, který má myslím též striker fired a nedovedu si představit, že by to udělal jinak. Třeba jo, tak jsem chtěl vědět jak.



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#9 » čtv 25. říj 2018, 15:49

Máš asi pravdu, bývalo by bylo vhodnější napsat pro ostatní, krom rena...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#10 » čtv 25. říj 2018, 16:53

ren píše:]

Prosím o doplňující instrukci jak u striker fired kontroluješ po vybití hlaveň bez rány jistoty.
Napadá mě:
-

Zapomněl jsi: požádáš nepřítele, aby se od Ústí podíval do hlavně.



Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#11 » čtv 25. říj 2018, 21:03

Sedmej píše:- vybitou v uzavřeném obalu
- přestaneš střílet, prst ze spouště, míříš do bezpečného prostoru
- tady záleží jaký typ závady myslíš
slabá rána: vybiješ, nedáváš ránu jistoty, kontroluješ hlaveň
zádržka: vyndáš zásobník (když nejde, dáš závěr na záchyt), vyhazuješ vzpříčené náboje, provedeš kontrolu zbraně
selhač: čekáš 30s, pak vyhodíš náboj. zkontroluješ zbraň, pak náboj. pokud je otisk, odevzdáš správci střelnice, když není, je asi závada na zbrani.
- přerušíš střelbu, zbraň zajistíš a odložíš.
- nabiješ zbraň, natáhneš, zamíříš na cíl a střílíš (většinou na povely)

jinak tohle je spíš asi postup ke zkoušce (jestli jsem něco napsal nepřesně, on mě tu někdo rád opraví), v praxi to asi dělá jak kdo uzná za vhodné. :-)


Děkuju !!! :)

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#12 » čtv 25. říj 2018, 21:09

- při přerušení střelby

- přestaneš střílet, prst ze spouště, míříš do bezpečného prostoru

+ lze použít pojistku pokud je zbraň pojistkou vybavena...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#13 » ned 28. říj 2018, 07:01

Kdyz jsou mistni admini vzdycky tak horlivi, nemohli by prejmenovat tohle vlakno,aby to melo smysl?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#14 » ned 28. říj 2018, 07:26

Pokoušel jsem se hned domluvit s autorem vlákna, ale nedostal jsem jasnou odpověď, o co mu jde :-(

Podle poděkování Sedmému soudím, že je odpovězeno a zamykám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů