Zákaz olova



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#451 » čtv 16. črc 2020, 12:23

Jak jsem pochopil, naše pozice se zrodila už během června a řešila se s MŽP ve spolupráci s MV plus mezinárodně. Nevím, jaký efekt má posílání dopisů poslancům, ale podle LEXu má smysl poděkovat ministrovi ŽP za dosavadní postoj a projev racionality a profesionálního přístupu.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#452 » čtv 16. črc 2020, 14:44

Ono v těch mejlech nešlo ani tak o postoj. Žádný poslanec ani ministr by si, v přímé konfrontaci se zněním návrhu, nedovolil veřejně říct že je kvalitní.
Cílem bylo zamezit situaci aby ten náš postoj "nezůstal jen doma". Jestli to nějaký vliv mělo nedokážu posoudit, ale příště by to zřejmě chtělo sladit postup. Vytipovat pár poslanců a de facto se snažit je větším počtem mejlů k dohledu nad situací delegovat.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#453 » čtv 16. črc 2020, 18:06

Zas aby to nepůsobilo jako cílené, plánované a v podstatě nežádoucí otravování...
Poslance, kteří sdílí náš názor na nesmyslnost snahy EK není potřeba "spamovat", stačí je upozornit, že se blíží nějaký důležitý termín... (vlastně jen co kdyby to pro jinou práci přehlédli) a ty co vítají odzbrojování slušných občanů pod jakoukoliv záminkou stejně nepřesvědčíme. Takže zbývají jen ti nerozhodní a populisté, co mohou vycítit v "enormním" zájmu občanů volební potenciál.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#454 » čtv 16. črc 2020, 21:14

A mate nekdo schopnosti a znalosti vydefinovat tyhle dve skupiny?



expres
Příspěvky: 624

Příspěvek#455 » pát 17. črc 2020, 11:23

co jsem odchytil...
ANO - ti bud nehlasuji, nebo nas prodaji za stribrnaky pro vudce z EU, tem vubc neverim
PIRATI - chteji zakazovat
ODS - snazi se o podporu, ale do kdy...
SPD - zatim podporuji
CSSD - chteji zakazovat
KSCM - chteji zakazovat
TOP09 - chteji zakazovat
Lidovci - chteji zakazovat
Trikolora - snazi se o podporu

a pak par vyjimek ve jmenech co jsem pochytil: Cernochova, Zdechovsky, (doplnte dalsi kdo vite)



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#456 » pát 17. črc 2020, 16:13

Tohle jeste musim overit, ale mam pocit, ze politici za KSCM pro nekoho prekvapive bojuji hodne proti zakazum EU vuci nam, strelcum... Mrknu na to. Kazdopadne Evropsti poslanci byli urcite proti navehu smernice, pak musi kouknout, jak se hlasovalo v PS a Senatu, kdyz byl ten prvni pokus o zmenu ustavniho zakona...



expres
Příspěvky: 624

Příspěvek#457 » pát 17. črc 2020, 22:39

Ano, KSCM co jsem pochytil a snad dobre, hlasovalo pro nas, ALE nezapominal bych od kud pochazeji.
Podobne ANO, jednou sou pro, pak nehlasuji a co priste? U nas reknou podporujeme a v Bruselu jak pujde Babovi o dotace otoci.... Ani ta ODS se slavnou Jourovou co kope za EU post. Vzdyt nas potopila i u stejne kvality potravin, zatim co ona s etrprise platem eu bolsevika konzumuje ted zapadni kvalitu... Jeste verim lidem co bojuji, viz ty dve jm. Ale strany...

Piste dalsi jm. mozna na ty se obracet.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#458 » pát 17. črc 2020, 22:42

Jourová není ODS, ale ANO.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 245

Příspěvek#459 » pát 17. črc 2020, 22:45

Jourová není ani jedno, Jourová je už Brusel



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#460 » pát 17. črc 2020, 22:50

OK, ale s ODS neměla nikdy nic společnýho.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#461 » sob 18. črc 2020, 06:44

Poslanci za ANO jsou určitě jední ze správných příjemců takových mailů. Právě u nich je pocit, že "problematika zajímá spoustu voličů s takovým názorem" velice žádoucí.



expres
Příspěvky: 624

Příspěvek#462 » sob 18. črc 2020, 17:53

S Jourovou se omlouvam, zil jsem v milnem domeni ze je ODS, ale hold si ji jen pamatuji jako nekoho kdo se nas nezastal u vice veci v EU.

ANO jsem parkrat psal. Jedina reakce byla nejaky vseobecny blabol od tiskove mluvci od nekoho z nich. Aneb kopirovat, vlozit, vubec ani slovem na co se ptam. Mistni bunce ANO ani nepisu, ti maji prilis prace u rozkradani mestskych pozemku pro sebe s kamarady developery. At jim nekrivdim, drive ODS, TOP to stejny...

Ja bych psal opravdu nekomu kdo ma ZP, idealne myslivec a nebo dlouhodobe drzi uhel.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#463 » sob 18. črc 2020, 19:30

Jako, že bys chtěl přesvědčovat přesvědčeného? Není to něco jako zabíjet mrtvého?
Já se domnívám, že největšího efektu lze dosáhnout u těch poslanců, kterým je to v zásadě ukradený, jedno, lhostejný... a pak najednou dostanou sto mailů od "potenciálních voličů", kteří chtějí všichni to samé (nezakazovat olovo třeba)...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#464 » sob 18. črc 2020, 20:04

Já myslím, že role ODS v náš prospěch se tady trochu zbytečně umenšuje, u hlasování o novele byla ODS jednotná, olovo jim leží v žaludku taky.

https://www.ods.cz/clanek/18074-chystany-zakaz-olova-ve-strelivu-je-absurdni-chceme-od-vlady-zaruky-ze-k-nemu-nedojde
https://www.ods.cz/region.stredocesky/clanek/18502-vyvoj-zakazu-olova-ve-strelach-a-pro-rybare-proc-a-zac

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#465 » sob 18. črc 2020, 20:05

jezekif píše:... a pak najednou dostanou sto mailů od "potenciálních voličů", kteří chtějí všichni to samé (nezakazovat olovo třeba)...

Přesně tak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Klicky a 5 hostů