Nový "šedivák"



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#31 » pon 19. zář 2022, 22:40

Žádný ověřený podpis netřeba. A ano, už několikrát vyzkoušeno, přece tam nebudu chodit zbytečně nebo ten druhý.
A co tam chceš jako psát? Pověřuji pana x.y., aby odevzdal průkaz zbraně a oznámení o převodu nebo jak se to jmenuje. Datum, podpis, hotovo.

Patke píše:Hmm, s tou plnou mocí by to taky asi šlo....pokud to policie skousne, máš s tím zkušenosti? Nebo nějaké rozumné znění plné moci? To budou beztak chtít s ověřeným podpisem což?



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#32 » úte 20. zář 2022, 06:22

Asi bych k tomu doplnil jenom to, že by to měl být někdo, koho znám.
Přenechat PZ cizímu se nemusí vyplatit. Z nějakého důvodu ho neodevzdá a přestupek pak jde za mnou.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#33 » úte 20. zář 2022, 07:14

Moment, je nějaký důvod dávat kupujícímu PZ? Prodávající přece odevzdá policii svůj původní PZ spolu se šedivákem. Kupující do svého oznámení + registrace nemá ke zbrani žádný PZ.
Máte to i na těchto stránkách : https://zbranekvalitne.cz/legislativa/nakup-a-prodej-zbrane
Po prodeji zbraně kategorie A, B nebo C máte povinnost tento převod vlastnictví do deseti pracovních dnů oznámit svému příslušnému útvaru policie a odevzdat průkaz zbraně, kupující naopak zbraň zaregistruje na svém příslušném útvaru policie a získá průkaz nový.

A ty datumy, na tom si trvám, jsou dva - datum prodeje (prodejní doklad, smlouva, datum uzavření ústní dohody) a datum oznámení na policii (na šediváku).
Bývá i zvyk na druhou stranu šediváku psát číslo prodejního dokladu, takže stejně tak tam lze vyznačit i datum jiné formy převodu. Vyřešeno. 10 dnů je právě mezi těmi dvěma datumy.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne úte 20. zář 2022, 07:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#34 » úte 20. zář 2022, 07:20

No prave, aby tam nemusel. Podobne jako u prevodu auta. Ale ma to sva rizika, jak je psano vyse., .)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#35 » úte 20. zář 2022, 07:21

Jo takhle. To by mě to nenapadlo dělat, ani u auta, ani tady. Známý, neznámý, vždycky raději komplet, jak to má být.
Formálně to jinak není v souladu se zákonem.



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#36 » úte 20. zář 2022, 08:17

Žádný přestupek za mnou nepůjde, jednám v dobré víře, úplně stejně, jako kdyby nabyvatel neměl třeba nákupko a ukázal falešné. Resp. on ho ani ukazovat nemusí.

Dle zákona je to i formálně, zastupování je v zákoně zmíněno, ty plné moci.

Nechápu tyhle logiky, někomu dáte do pracek zbraň, ale to, jestli tam donese papíry a průkaz, to už mu nevěříte? Jak psal marinakus, buď mu nevěřím, ale tím pádem mu ani tu zbraň neprodám, anebo prostě je vše ok, tak mu to dám všechno s tou plnou mocí.

Ještě to chce zjistit, jestli by už nešla ta odhláška udělat i na jiném pracovišti. No holt kdyžtak pošta.

A s autem už teprve, nad tím přemýšlet, ty brďo, to by mě hráblo, nevyužít toho, co mohu normálně dělat.

Na druhou stranu šediváku už nic psát netřeba, je na to rovnou kolonka, způsob nabytí.
A tam opět a zase praktikuje policie lidovou tvořivost, rozlišují kupní smlouvu a ústní dohodu. Když řeknu, ústní kupní smlouva (přesně dle obč.z.), tak jsou z toho paf ... Naštěstí tyto pitomosti neřeším, vše posílám datovkou a tam si jaksi ty debilní nápady už odpouští ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#37 » úte 20. zář 2022, 08:44

rumburak : Číslo prodejního dokladu? To nikoho vůbec nezajímá a v případě takového prodeje, je vše v CRZ. Ne nadarmo jsem psal výše svůj postup při prodeji.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#38 » úte 20. zář 2022, 14:19

Jiný kraj, jiný mrav, někde je to zajímá, i když si od dokladu dělají kopii, píšou si to ještě na šedivák.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#39 » úte 20. zář 2022, 14:56

Dnes sepíšeme s kolegou plnou moc, nebudu ji mít úředně ověřenou, jelikož jsem zjistil, že to zákon nepožaduje. Zítra jdu ohlásit přepis a registrovat zbraň, jsem na to sakra zvědavý. Máme totiž na policii jednoho hnidopicha, který najde problém i tam, kde není :D Kdyžtak dám echo jak to vše dopadlo.....



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#40 » úte 20. zář 2022, 18:12

No pokud to nedopadne, tak stížnost, a klidně i na prezidium ...



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#41 » stř 21. zář 2022, 16:20

Tak bohužel žádné divadlo neproběhlo, kolega našel čas, tak jsme byli nakonec spolu... nebyl tam ani hnidopich, tak nechtěli vidět dokonce ani kupní smlouvu...ale stejně to někdy prubnu s tou plnou mocí... :D



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#42 » stř 21. zář 2022, 18:04

ja sem takto prodaval malorazku kamaradce, Plna moc a ona to odhlasila za me.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#43 » stř 21. zář 2022, 18:24

Patke : Kupní smlouvu po mě nikdy nikdo vidět nechtěl a ani na to nemá nárok. Na licenci dělám někdy i registraci zbraně pro zákazníka na plnou moc a je to zcela v mezích zákona.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#44 » stř 21. zář 2022, 19:21

No kupní smlouvu jsme udělali i přes to, že to je známý, protože říkal, že to kdysi po něm při přepisu chtěli.... jinak s tou plnou mocí jsem to nenapsal přesně, myslel jsem jako že jsem zvědavý jak by dopadla "neověřená" plná moc. Ale když všichni říkáte že ok, tak by to mělo být ok. Mě šlo jen o to, že u nás na PCR sedí jeden opravdu chytrolín, kdy ti připadá, že záměrně hledá problémy a vyžívá se v tom...(asi má v práci dlouhodobý stereotyp nebo nevím) :) Ale byl jsem připraven neustoupit :D Mám našprtané i paragrafy :) (chvílema bych řekl, že jsem se na to i těšil) Jinak díky moc všem za užitečné rady a informace.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#45 » stř 21. zář 2022, 19:30

Jednou jsem se bavil s cajtama o převodu. Samozřejmě, ústní smlouva je platná stejně, jako ta písemná. Jenom ta písemná všem ušetří práci, čas a případné pozdější problémy. Není to nařízení, je to doporučení.
OSZBM je pro mě jeden z mála úřadů, kde je jejich přání pro mě rozkazem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů