Novela evropske smernice o zbranich 2019



MojeTikka
Příspěvky: 1594

Příspěvek#1291 » čtv 9. led 2020, 17:51

Steiner píše:ad "paramilitantní" - co o tomto termínu říká wiki...


"paramilitantni" bude asi neco jako "retroreflexni". Pul slova je navic, nikdo nevi, co to znamena, ale vypada to dulezite.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#1292 » čtv 9. led 2020, 17:55

Retroreflexní - půl slova není navíc, naopak přesně určuje způsob odrazu.
Retroreflexní odražeče máš dokonce až na Měsíci - a jiné by tam byly na dvě věci.
Kurwa, zase jsem OT! Ale "paramilitární" by si nějakou definici opravdu zasloužilo - aby to nebyl i pluk CO.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1293 » čtv 9. led 2020, 18:24

Tak nejsem jazykovědec. Ale předpona para se používá jako "odvozeno od..." a militární bude vojenské nebo armádní tudíž paramilitarní jednotka by mohla být prostě jednotka odvozená od vojenské nebo armádní jednotky. Zjednodušeně řečeno jednotka na úrovni vojenské jednotky.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1294 » čtv 9. led 2020, 18:43

V podstatě jednotky vojenského typu, které ovšem nejsou oficiálně součástí ozbrojených složek státu. No a když už budeme mít ten systém výcviku, proč prostě neudělat možnost se v rámci toho organizovat? To bude s posvěcením státu.



MojeTikka
Příspěvky: 1594

Příspěvek#1295 » čtv 9. led 2020, 20:08

Priznam se, ze jsem to nejakej cas nesledoval, ale na pocatku, kdyz okolo toho zacal ten humbuk, tak jsem cetl, ze snad mel kdosi (?) navrhnout, ze by strelci meli byt dobrovolne organizovani ve spolcich, spadajicich pod obranu. Prislo mi to byt celkem rozumne reseni pro pripad, ze by bylo zapotrebi prilozit ruku k dilu, tak by minimalne byli k dispozici lide, kteri maji smysl pro zopovednost a organizovanost. A ne, ze stat udela plosnou mobilizaci ze zakona a pulka lidi to tam ze vzteku pujde sabotovat.

Chapu, ze cim dal tim vice lidi bude bez vojenskeho vycviku, takze kdyby nedej Boze doslo k vojenskemu konfliktu, tak prohrajeme, jeste nez vubec vycvicime bojeschopne jednotky. A to, ze nekdo umi nabit svuj qer a nekam se s nim trefit jeste neznamena, ze je pouzitelnej jako vojak.

Presto ale je to vic, nez nic. Takze jsem ocekaval, ze treba nejaky takovy navrh prijde na SSK a treba ja osobne po zkusenostech ze ZVS bych se nebranil nejakemu obcasnemu udrzovani v kondici. Primo cvicit se zalozaky nechci, ale byt jako dalsi zaloha nekde v pozadi, proc ne.

Nevim, ale jak to cele dopadlo.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1296 » čtv 9. led 2020, 22:16

Piggy píše:Ale "paramilitární" by si nějakou definici opravdu zasloužilo - aby to nebyl i pluk CO.


To tedy nevím, jestli jsi si vybral ten nejlepší příklad, protože kdo dneska ví, co to byl pluk CO. Někteří dnešní pětačtyřicátníci si možná ještě vzpomenou, že sloužili u vojenských záchranných pluků CO na Kozlově, v Bučovicích, v Jindřichově Hradci, v Rakovníku či v Kutné Hoře. Definitivně pohřbila CO u AČR nějaká paní Parkanová v roce 2009. Naštěstí byl bývalý generální ředitel HZS ČR gen. Štěpán na tolik předvídavý, že vše co šlo průběžně převedl k HZS ČR. Jedinný fungující pozůstatek pluků CO v současnosti je u HZS ČR působící Záchranný útvar HZS ČR v Hlučíně se záchrannými rotami v Jihlavě a Zbiroze.



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#1297 » pát 10. led 2020, 12:52

Paramilitární a paramilitantní se používají v obdobném významu. A pod něj se schová kde co: https://cs.wikipedia.org/wiki/Paramilitantní_jednotka



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#1298 » pát 10. led 2020, 13:21

Do té definice by se vešli všichni partyzáni z doby SNP a doby okupace. Taktéž Mašínové, kterým snad dal i předseda vlády medaili... takže já jsem na ty politické obezličky dost háklivý.

Kdyby to spojili s aktivitou ve prospěch cizí mocnosti, placení ze zahraničí nebo snahou o zničení státnosti a suverenity, tak by to bylo celkem jasné, ale zase by se musely pozavírat skoro všechny vlády od roku 1990.

Takže ono to není jen tak, rozlišit třeba islámisty od eurokolaborantů podporujích imigraci atd.

Prostě ten zákon o ozbrojených spolcích nemá z principu jednoduché řešení a já se obávám, že asi každé dnes reálné s sebou nese velké riziko zneužití proti ČR.



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#1299 » pát 10. led 2020, 13:23

Já už vidím, jak partyzáni nebo bratři Mašínové podávají na MV žádost o registraci a povolení paramilitantní ozbrojené skupiny... :-) A hlavně že ty vlády do roku 1990 nebyly ale vůbec, ale ani trošičku placeny a podporovány cizí mocností ze zahraničí, SSSR. :-)

Omlouvám se moderátorům za OFF topic, ale na tuhle stupiditu už jsem musel vyskočit ze židle.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#1300 » pát 10. led 2020, 13:30

To snad není záležitost toho, že je MV nebo Gestapo odmítne registrovat, tady jde o tu definici, jaké organizace jsou zakázané a budou se potírat.
A tak než to nasadíme, není špatné si udělat vzorek toho, co tu bylo a zkusit to prohnat filterm definice.
Bez nějakého velkého politikaření.



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#1301 » pát 10. led 2020, 13:34

Zde se mluví jen o zákonem definovaných a povolených organizacích. Partyzán je sám o sobě samozřejmě mimo zákon, jinak by nebyl partyzán. Partyzáni možná budeme za chvíli všichni, až z nás partyzány udělají proti naši vůli... :-) Jinak, já s tou navrhovanou definicí zakázaných spolků problém nemám.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#1302 » pát 10. led 2020, 13:50

Třeba ve Švýcarsku v předvečer druhé světové ministr prohlásil, že vyzývá všechny do zbraně na obranu země. A že kdyby náhodou později vyžadoval složení zbraní a spolupráci s okupanty, a byl na to i zákon, že na to Švýcaři nemají brát ohled.
Asi bylo jasné, za co mají bojovat a nepotřebovali řešit partyzány, SOSáky nebo paramilitární organizace.

Tady není jasné, co vláda podporuje slovně, co činy a co jak bude potírat. Ale bič bude upletený na každého předem.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#1303 » pát 10. led 2020, 14:08

blacknocturno píše:předpona para se používá jako "odvozeno od..." a militární bude vojenské nebo armádní tudíž paramilitarní jednotka by mohla být prostě jednotka odvozená od vojenské nebo armádní jednotky. Zjednodušeně řečeno jednotka na úrovni vojenské jednotky.
Předpona "para" znamená vedle, souběžně, podél. Paramilitární jednotky by podle mě měly být nějak oficiálně organizovanéí (záložní, školní, dobrovolnické, historicky třeba městští ostrostřelci či landvér).
To co se má zakazovat (samovolně vznikající skupiny mimo oficiální struktury) bych já sám spíše nazbal "quasimilitární" - ale kdo jsem já, abych do toho kecal.
Pokud jsem moc OT, prosím o varování.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#1304 » pát 10. led 2020, 14:12

MojeTikka píše:Nevim, ale jak to cele dopadlo.
Zatím nijak, ještě to ani nevzlétlo.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1305 » pát 10. led 2020, 14:17

pavelg píše:Tady není jasné, co vláda podporuje slovně, co činy a co jak bude potírat. Ale bič bude upletený na každého předem.


Který konkrétní právník dal výklad, na jehož základě je psána tato věta? A směl bych ten výklad vidět?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů