Novela evropske smernice o zbranich 2019



MojeTikka
Příspěvky: 1577

Příspěvek#1441 » čtv 23. led 2020, 19:49

@pavelg: podle mne je problem, jako obvykle, v demokracii. Holt je vice tech, kteri zbrane nemaji a je jim celkem jedno, jak to s nimi i dopadne. Takze my muzeme brecet jak chceme, ale je nas mensina. A demokracie je, jak znamo, diktat vetsiny. A EU, jak vime, stoji prece na demokratickych principech. Takze veskera polemika vukol je veskrze zbytecna.

Je nutne se zaridit pro sebe, jak jen to jde a pokud mozno presvedcit co nejvice lidi ve svem okoli, aby onu EU videli v realnych barvach. Pak se, mozna, nejaky efekt muze dostavit u voleb. Nic vic bych necekal.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1442 » čtv 23. led 2020, 21:48

Dokud bude majorita společnosti na úrovni Modrého kódu nebo VIP zpráv na Prima TV, nečekejme více než přízemní a omezený pohled na realitu skrze vlastní panděro bez schopnosti vlatního názoru odpovídajícho skutečnosti a souvislostem. Volby díky tomuto vždy dopadnou špatně pro zdravý rozum.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#1443 » pát 24. led 2020, 07:24

Dost všeobecně politických rozborů, na to je "Hospoda". Nadále pouze věcně k novele, směrnici a legislativě.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#1444 » pát 24. led 2020, 12:53

Info:
Mininovela a zákon o nakládání se zbraněmi v některých případech byly zařazeny mezi neprojednatelné nebo vyřazené body 40. schůze PS.
https://www.psp.cz/sqw/ischuze.sqw?o=8&s=40

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1445 » pát 24. led 2020, 12:59

Zjistil jsem, že to, co píšu, píšu asi blbě.
Tak trochu jsem tu hájil mininovelu s tím, že je zkousnutelná. Ano je. Za tím si stojím.
Ale pořád jsem já osobně za sebe radši, když co nejdéle platí stávající zákon. Takže paráda, že mininovela zatím ke dnu (možná ne na dlouho), ale škoda, že s tím šel zatím ke dnu i nadstavbový zákon.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1446 » pát 24. led 2020, 13:16

Počkat, celou dobu se tu řeší, že musíme implementovat, jinak nám hrozí pokuta a teď najednou stopka? Tak co tedy bude dál? To nikdo neví? Zajímá mě důvod proč bylo zastaveno? (Předpokládám, že to není kvůli právnímu výkladu mladého Klause)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#1447 » pát 24. led 2020, 13:24

Můžu v tomto čase jako občan někde něčemu pomoct pro naši věc? Pokud ano, kde a čím? (omlouvám se, ve vláknu jsem se ztratil co je dobré a co lepší)



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#1448 » pát 24. led 2020, 13:37

Proto jsem tady psal, že bychom se neměli stoprocentně upínat k implementaci jako jediné možné a vůbec myslitelné strategii, ale mít rozpracované, nebo aspoň mentálně ve vlastních hlavách přijatelné i jiné. Moc času (3 roky) a energie jsme strávili přesvědčováním všech, že implementace je jediná myslitelná věc a cokoliv jiného se pokládalo málem za hřích. Cíl máme stejný, tak není potřeba kamenovat kolegy, co k němu chtějí dospět jinou cestou.

... snad to není OT.

audis: Já nemám tušení... lidi co pracují na implementaci jsou poměrně jasní a čitelní, ale ti, co volají po vzdoru, pracují z mého pohledu trochu izolovaně a vůbec se mi nepodařilo zjistit třeba Klausovu strategii, i když jsem se o to snažil.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1449 » pát 24. led 2020, 13:49

Letec 12 - říkejme tomu procesní důvody.
Pokud má být zákon opravdu kvalitní, neprojednává se v hlavním sále, ale probíhá spousta schůzek kolem, k tomu je potřeba synchronizovat dost lidí, stejně jako je potřeba synchronizovat lidi i na tu dobu projednávání na plénu (aby tam byl i zástupce rezortu, který to předkládal, idálně ministr).
Pozměňováky je třeba také řešit odborně předem a mít je připravené, aby dávaly smysl, prošly a byly právně i věcně OK. A k tomu jsou poslanci stále ve stavu, že ani oni vlastně moc nechtějí, i když něco by schválit měli, pač to plyne z mezinárodních smluv.
Ber to tak, že se to pro tentokrát nejspíš nesešlo.

Každopádně - vnitro bude (nebo by z logiky věci mělo) tlačit na to, aby implementace byla. Je to 300mega z jejich rozpočtu. Na druhou stranu máme rozumný vnitro a nenavrhujou zbytečný voloviny (např. implementace Německým způsobem apod...).

A ti co volají po vzdoru - kde byli, když se na tom makalo? Křičet: "NE a NE a NE, já prostě nechci", to uměj už děti ve 2 letech.
Udělat to proto, abych se zviditelnil v nějaké skupině lidí, to už se dělá až v dospělosti :-)
Zajímalo by mě, jestli VKml vůbec tuší, co je směrnice, co a jak je v mininovele, co v NZoZ, co v nadstavbovém zákoně, jakou návaznost ty zákony mají a tak...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1450 » pát 24. led 2020, 13:55

Díky za obšírnější vysvětlení.



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#1451 » pát 24. led 2020, 14:07

No právě, strašně mě zajímalo, jestli se Klaus orientuje a kdo mu případně poskytuje věcné podklady. NULA... tj. nepodařilo se mi nic zjistit, kromě toho, že s nikým z těch, se kterými jsem si myslel, že to řeší, to neřešil. Tak jen doufám, že ví, co dělá.

Jinak, je obrovský rozdíl mezi úředníkem MV a poslancem.
"NE a NE a NE, my prostě nechceme" je naprosto legitimní postoj suverenního státu, a tím pádem i jeho poslance.
Samozřejmě úředník nic takového nemůže, ten by měl plnit zadání ministra. Ale jestli parlament odhlasuje odmítnutí a ministra zaváže ho provést, pak i úředník bude povinen dělat všechno v intencích NENENE.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#1452 » pát 24. led 2020, 14:24

Ze se neco musi... Kvoty na uprchliky se taky jeden cas musely, jinak snakce, pokuty... Ono kdybysme meli koule a proste se sprajcli uplne stejne, tak dle me nam nikdo valku nevyhlasi. Jenom nebejt podelanej.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1453 » pát 24. led 2020, 14:53

pavelg - ja si myslim, ze vim, kdo mu radi. V tom bych problem nevidel. Spis v tom, jestli to stiha sledovat, proniknout do toho a udrzet tu logiku toho celeho v hlave.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1454 » pát 24. led 2020, 14:56

bitkar píše:Ze se neco musi... Kvoty na uprchliky se taky jeden cas musely, jinak snakce, pokuty... Ono kdybysme meli koule a proste se sprajcli uplne stejne, tak dle me nam nikdo valku nevyhlasi. Jenom nebejt podelanej.


To ne, ale az se bude projednavat dalsi smernice o zbranich a ministr vnitra se na to nevysere a pokusi se neco domluvit, tak se na nej ostatni podivaj a reknou: "jo ceskej ministr? Vy neco chcete? Vzdyt je vam to stejne u prdele, tak sed v koutku, dej si pivo a sleduj, jak zakazeme 10 dalsich veci a vydame to rovnou narizenim - pak totiz nebudete mit sanci to ignorovat"

Hrdinu jsou plny hrbitovy.

Priklad - nova smernice stanovi kategorie zbrani s tim, ze od ted muze nove kategorie stanovovat rovnou evropska komise narizenim. Co pak? EK se za rok usmysli, rekne, ze vsechno samonabijeci a vsechno nad 6 patron je A a basta...
Fakt se vyplati si hrat na trucovity dite? Nebo radsi mirne ustoupit, ale drzet val, a pripravovat si vedlejsi cestu, aby i prolomeni linie neznamenalo zadne skody ve chvili, kdy z valky proste nemuzeme odejit?
Naposledy upravil(a) cmk dne pát 24. led 2020, 14:59, celkem upraveno 1 x.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#1455 » pát 24. led 2020, 14:58

cmk píše:...
A ti co volají po vzdoru - kde byli, když se na tom makalo? Křičet: "NE a NE a NE, já prostě nechci", to uměj už děti ve 2 letech.
Udělat to proto, abych se zviditelnil v nějaké skupině lidí, to už se dělá až v dospělosti :-)
...


Já osobně jsem třeba byl několikrát na projednání navrhovaného nového ZoZ na MVČR, který jsme připomínkovali, dávali návrhy na jeho změnu, upozorňovali na možné problémy, rozpory, možná omezení atd. Něco se podařilo, něco ne. Kde jste byl v tuto dobu Vy???
Tuto část tedy (alespoň za sebe) v tuto chvíli považuji za uzavřenou a nevidím důvod, proč se tedy nezabývat seriozně neimplementací směrnice. Co to obnáší, jaké jsou možnosti atd.
A přestaňte tu strašit pokutou. Ještě před rokem to bylo 1,5mld, teď je to 300mio, možná se za chvíli dozvíme, že je to přesně 12.600,-Kč bez DPH.

Poprosím o reakci na:
viewtopic.php?f=57&t=10634&start=1425#p207336

cmk píše:
To ne, ale az se bude projednavat dalsi smernice o zbranich a ministr vnitra se na to nevysere a pokusi se neco domluvit, tak se na nej ostatni podivaj a reknou: "jo ceskej ministr? Vy neco chcete? Vzdyt je vam to stejne u prdele, tak sed v koutku, dej si pivo a sleduj, jak zakazeme 10 dalsich veci a vydame to rovnou narizenim - pak totiz nebudete mit sanci to ignorovat"

Hrdinu jsou plny hrbitovy.


No tak nám zastřelí v Bruselu ministra. Tak bude lepší aby tam radši už nejezdil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů