Novela evropske smernice o zbranich 2019

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#1561 » pon 25. led 2021, 21:35

Než naše moudrá vláda sníží PSA na třetí level a otevřou se střelnice, budeme mít každý spoustu času na vyřešení šuplat. Já mám za poslední tři týdny za sebou asi šest návštěv na OSZBM a i když je vždycky rád vidím, dám si chvilku pauzu. Mezitím si systém sedne. A kdyby to náhodou otevřeli dříve, mám do armalajtky dva desítkové, takže cajk.
Předpokládám, že nové formuláře nahodí na web od neděle nebo pondělí, protože by se určitě našlo dost nedočkavců, kteří by to zkoušeli podat ještě před platností zákona.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#1562 » pon 25. led 2021, 21:40

GETSOME: Podle poliše ano musíš. Ta flinta bude AI po 1 únoru. Ty máš ale staré nákupko na B. Nové nákupko uz bude rovnou na AI. Generální pardon na zásobniky je pak zvlášť. Vlastně se to týká jen přechodné doby nakupek B uplatněných po 1. unoru (resp. 31.lednu že? To je fuk). No a již vlastnene zbrane B, do kterých budes chtit nacpat zasobniky nad 10 vyresis tou vyjimkou na zasobniky. Teoreticky by asi slo i tve drive porizene zbrane nechat prepsat na AI. To ale asi nikdo delat nebude az do okamziku prodeje - prevodu na jinou osobu.


CJoker: JJ tak mi to dnes řekli. MV to uvolni az tesne pred, aby stim lidi nechodili uz ted. :)



getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#1563 » pon 25. led 2021, 21:46

@Blacky: Asi jsem se ztratil. Proč by ta puška měla být po 1. únoru A-I? Teoreticky, pokud není předělávka ze samočinné, ani nespadá do kategorie "dlouhá, co je vlastně krátká, takže neexistuje," udělá z ní A-I až vložený nadlimitní zásobník a to by měla řešit samostatná výjimka na zásobníky, ne? Tedy podle toho, co jsem citoval z fóra LEXu.

Nebo ta výjimka na zásobníky se teda aplikuje jen pro zbraně nabyté před 1. únorem a když zaregistruju po 1. únoru B, tak mám smůlu dokud ji nepřeregistruju na A-I? To mi nedává smysl, protože na ty zbraně se vztahuje grandfathering a je na ně a jejich majitele podle přechodných ustanovení nahlíženo jako na majite výjimky.

Asi mi nic nebrání v tom podat si najednou žádost o přeregistraci na A-I a zároveň žádost o výjimku na zásobníky, ale A-I se bude časem hůř prodávat, než B...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1564 » pon 25. led 2021, 22:38

Idahou píše:Jestli to máš formou - vyřízený nákupko, vybraná zbraň, připravený peníze a obchod v normálním dosahu a hned to půjdeš registrovat, tak bych to preventivně vyřídil.
Pokud by jsi musel něco nahonem shánět, kvaltovat a nervovat se, tak na to kašli. Ve finále je to nejhorší co se může stát to, že budou zmatky při registraci/budeš si muset vyřídit nové nákupko - alespoň dle mého výkladu.
Ale podle mě se to do dvou, tří týdnů od platnosti zajede a už si na to ani nikdo nevzdechne.

No uz jsem mel v podstate jasno o nove PCC v lugeru, je i skladem...ale pak se objevilo to info o novy V-ARce v lugeru s brzdenim...tak jsem sem rozhodl to pozdrzet a vyslo to takle blbe...
Doufam, ze pripadny novy nakupko vystavej cetnici bezplatne



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1565 » pon 25. led 2021, 22:44

Blacky píše:Nevim kolik strelcu je kde registrovanejch. U nas je jedno okynko, tak to asik na fronty par dni bude. Teoreticky más na registraci 10 dní od nakupu a nemusel bys to stihnout. Takže pokud není potřeba spechat, tak bych to odlozil na březen duben :) Já tam mažu ve středu a pak až klidně za pár měsíců. :)

Ad Anton"B nakupko a kver Už AI v CRZ" to je to co nevíme a dnes mi to nebyl schopen říct ani prodejce, ani poliš. Logika říká, že by mělo, ale jak to nastaví programátor CRZ se uvidí. :)

Ta registrace novyho kveru se da zfouknout po mejlu...posle se sedivak, fotky cele zbrane, cisla, zkusebnich znacek...tim se splni ta lhuta 10 dnu a pak kver donest ukazat fyzicky pri vyzvedavani prukazu zbrane, coz muze byt klidne za mesic ci dele.

Jinak teda dobry, takze se uvidi...jsem zvedav, jak to dopadne



cipis
Příspěvky: 2098

Příspěvek#1566 » pon 25. led 2021, 23:09

Ono to stačí poslat i poštou doporučeně, bez fotek, bez čehokoliv, i bez správního poplatku. Tím odesláním (datem odeslání) je lhůta splněna. Jak se rozjede řízení, tak pak budou požadavky na doplnění (zaplacení, foto, kontrola, ...), s přiměřeně stanovenou lhůtou.
Navíc furt nějaké mazání na policajty, stačí jednou mazat na poštu a je 3/4 věcí vyřešených ... Od té doby, co mám datovku, tak takové starosti neřeším ...



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#1567 » úte 26. led 2021, 07:43

getsome píše:@Blacky: Asi jsem se ztratil. Proč by ta puška měla být po 1. únoru A-I?

Pokud se nepletu, tak každá puška která je prodávána s nadlimitním a nebo určena pro nadlimitní zásobník, má být A-I. V zákoně je to snad tak, že zbraň schopna pojmout... je A-I, prakticky by se to mělo řešit takto. Už se to ovšem řeší dlouho a míchá se mi to.

Idahou píše:...tak jsem sem rozhodl to pozdrzet a vyslo to takle blbe...

Pokud nebudeš jeden z prvních, kdo to bude registrovat, tak bych se nějakýho "blbě" nebál. Za současného ministra vnitra to bude v cajku (podílel se na novele, je zastáncem střelecké přípravy) a volby maj bejt až v říjnu , takže podle mě je aktuální "nebezpečí" čistě jen ve zmatcích které můžou vytvořit úředníci v systému a to by mělo vymizet po pár dní praxe



cipis
Příspěvky: 2098

Příspěvek#1568 » úte 26. led 2021, 09:11

To pleteš. V zákoně není schopna pojmout. V zákoně je jasně napsáno, co je A-1 a to tak debilně, jak to vymyslela EU. Tedy B zbraň je B zbraň do té doby, než do ní nacpeš nadlimitní zásobník. Takže když bude puška bez zásobníků, tak je to B. Když tam bude zásobník v případě pušky 10 ranný, tak je to B. Když tam bude v balíku puška se zasunutým 30 zásobníkem, je to A-1, ale když ten zásobník bude mimo pušku, tak je tam puška B a nadlimitní zásobník, na který potřebuješ výjimku A-1. Takže když ti prodejce ten zásobník vyhodí (anebo do něj strčí omezovač), tak je vše ok.
Když si datovkou pošleš žádost o výjimku A-1 na zásobníky, tak pak nemusíš tenhle problém vůbec řešit.
Leda že by ses omylem dostal k nějaké předělávce (tedy defacto k těm pár kusům, které se předělávaly individuálně). Předělávka není třeba Tactical858, protože ten byl do CRZ dán až jako B, jako A tam nikdy nefiguroval. A podobná situace je u hromady podobných zbraní.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#1569 » úte 26. led 2021, 09:28

Přesně tak.

Samonabíjecí zbraň se stává A-I vložením příslušného nadlimitního zásobníku. S takovou zbraní pak může nakládat držitel výjimky pro A-I nebo výjimky pro nadlimitní zásobníky. Viz 13/2021 Sb.

Výjimka pro nadlimitní zásobníky je samostatná a je na to samostatný formulář.

Z jednoho zmatenýho prodejce nebo úřednice na oddělení bych nic nevyvozoval. Není důvod a není v ničím zájmu dělat ze samonabíjecích B od února A-I.
Naposledy upravil(a) morho dne úte 26. led 2021, 09:43, celkem upraveno 2 x.



getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#1570 » úte 26. led 2021, 09:30

Jop, proto mě překvapilo to "musí se požádat o výjimku na pušku." Protože podle všeho nemusí, stačí na zásobníky. Kdo mi tím pádem vysvětlí, k čemu je výjimka na jeden kus zbraně (pokud neuvažuju předělávky)? Děkuju.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#1571 » úte 26. led 2021, 09:32

My vod tý EU dostaneme na prdel, až zjistěj že jsme si ten zákaz zlejch zásobníků takhle obešli.



getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#1572 » úte 26. led 2021, 09:33

Není to první evropská buzerace, kterou jsme obešli nárokovým papírem. Proč myslíš, že musíme mít nákupko předem pro každou samonabíječku?



cipis
Příspěvky: 2098

Příspěvek#1573 » úte 26. led 2021, 09:52

getsome: musí, vem si situaci, že teď máš M4 a tunu zásobníků. V únoru si koupíš další M4. A abys mohl v ní použít ty staré, tak musíš mít na tu M4 výjimku, na ty zásobníky ne (grandfathering), na starou M4 také ne (grandfathering), pokud si nechceš kupovat nové. Pokud ano, tak stačí výjimka na zásobníky a už tu výjimku na pušku nepotřebuješ.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#1574 » úte 26. led 2021, 10:16

Jsi si tím grandfatheringem u zásobníků jistý? Já tedy ne.



cipis
Příspěvky: 2098

Příspěvek#1575 » úte 26. led 2021, 10:32

Zásobník není zbraň, zásobník není hlavní část zbraně, zásobník není nic.
Par. 11b mluví o nabývání zásobníků. Takže co jsem nabyl, když jich mám plnou špíž a od platnosti zákona jsem žádný další nekoupil, nedostal, nevyrobil, ... ? Nenabývám přece nic, už je dávno mám.
Stejně tak tu pušku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV, milonk a 15 hostů