Novela evropske smernice o zbranich 2019



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#1576 » úte 26. led 2021, 10:42

Kód: Vybrat vše

10. Držitel zbrojního průkazu, který byl ke dni předcházejícímu dni nabytí účinnosti tohoto zákona oprávněným držitelem zbraně, která je ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona považována za zbraň kategorie A-I, se považuje za oprávněného držitele této zbraně podle zákona č. 119/2002 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona.
11. Bod 10 se přiměřeně použije na zbraň, která je ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona považována za zbraň kategorie A-I a na kterou má držitel zbrojní licence ke dni předcházejícímu dni nabytí účinnosti tohoto zákona vydaný průkaz zbraně.

Viz. předchozí příspěvek, zásobníky už mám, nepotřebuji žádné další nabývat, takže když od února do té B zbraně nacpu ten svůj starý zásobník, tak podle bodu 10 jsem oprávněný držitel aktuálně vzniklé zbraně A-1.

Až budu chtít novou pušku nebo nové zásobníky, tak budu už tu výjimku muset řešit.



getsome
Příspěvky: 615

Příspěvek#1577 » úte 26. led 2021, 11:57

cipis píše:getsome: musí, vem si situaci, že teď máš M4 a tunu zásobníků. V únoru si koupíš další M4. A abys mohl v ní použít ty staré, tak musíš mít na tu M4 výjimku, na ty zásobníky ne (grandfathering), na starou M4 také ne (grandfathering), pokud si nechceš kupovat nové. Pokud ano, tak stačí výjimka na zásobníky a už tu výjimku na pušku nepotřebuješ.

Tak jako tak by měla stačit výjimka na zásobníky, ne? Pokud platí, že generální výjimka na zásobníky mi umožní nabývat a používat je do každé (i nové) pušky, kdo mi dokáže, že jsem do nové pušky vložil grandfateringový zásobník (určený pro starou pušku), místo nového, koupeného někde hotově přes pult na základě generální výjimky na zásobníky?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1578 » úte 26. led 2021, 12:06

Moc do toho nerejte, a hlavne ne veřejně :) Prostě až příště pujdete na OZSBM tak vyplníte papír a hotovo.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#1579 » úte 26. led 2021, 12:08

Ale výjimka na zásobník ti nepomůže, když ta nově nabývaná zbraň bude A-1.
Ač jich je pravděpodobně dost málo, tak jsou. Tedy ty individuální předělávky, kdy se třeba UK59 dostal jako A do CRZ a někdo ho upravil na B, tak je to aktuálně A-1. Ten, kdo ho má, tak to má automaticky, ale když to od něj bude někdo kupovat, tak musí mít výjimku A-1 na zbraň.
A ano, já to dokazovat nemusím, že je ten zásobník starý. Blbé bude, když to bude nejnovější generace, která se loni třeba neprodávala :D Důkazní břemeno je na těch druhých ale ...

No však jo, navíc na co tam jít? Elektronicky je to zadarmo ... Takže 31.1. posílám datovkou žádost o výjimku na zásobníky a pohoda ...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1580 » úte 26. led 2021, 12:10

Nebo tak. :)



getsome
Příspěvky: 615

Příspěvek#1581 » úte 26. led 2021, 12:35

Teď v nouzovém stavu by ty žádosti měly jít podat i obyčejným mailem, nicht wahr?



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#1582 » úte 26. led 2021, 12:57

Jo.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#1583 » úte 26. led 2021, 13:52

Ve vedlejším fóru se objevil formulář na nadlimitní magacíny: https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=52&t=424&p=249702#p249684



getsome
Příspěvky: 615

Příspěvek#1584 » úte 26. led 2021, 14:06


Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#1585 » úte 26. led 2021, 14:52

Ani nemůže, ještě to musí projednat a schválit vláda.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#1586 » úte 26. led 2021, 17:01

Co by na formuláři schvalovala vláda? Vždyť je to v přímé gesci MV ČR.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1587 » úte 26. led 2021, 18:29

Jsem z toho všeho volajaký zmätený... :(
Jestli tomu všemu tedy dobře rozumím, tak - mám už nákupní povolení na pušku samonabíjecí, kategorie B. Na to povolení v únoru koupím normální samonabíjecí AR, který vyrazím zaregistrovat. Puška mi bude tedy zaregistrována jako B, což znamená jako doteď. A1 by z ní udělal zásun nadlimitního zásobníku. Na ty nadlimitní zásobníky si hned vyřídím výjimku, což znamená, že budu moct v tomhle novým AR používat dosavadní i nový nadlimitní zásobníky a v budoucnu je i nakupovat. Je tok mých myšlenek správný?
Ještě mě napadá...ke každý zbrani je přiložen nějaký zásobník. Nezmění se kvůli němu třeba kategorie zbraně?



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#1588 » úte 26. led 2021, 18:35

CzechJoker píše:Co by na formuláři schvalovala vláda? Vždyť je to v přímé gesci MV ČR.


Formulár je prílohou nariadenia vlády, jeho aktualizáciu samozrejme musí schváliť vláda.



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#1589 » úte 26. led 2021, 18:43

Tomak píše:Jsem z toho všeho volajaký zmätený... :(
Jestli tomu všemu tedy dobře rozumím, tak - mám už nákupní povolení na pušku samonabíjecí, kategorie B. Na to povolení v únoru koupím normální samonabíjecí AR, který vyrazím zaregistrovat. Puška mi bude tedy zaregistrována jako B, což znamená jako doteď. A1 by z ní udělal zásun nadlimitního zásobníku. Na ty nadlimitní zásobníky si hned vyřídím výjimku, což znamená, že budu moct v tomhle novým AR používat dosavadní i nový nadlimitní zásobníky a v budoucnu je i nakupovat. Je tok mých myšlenek správný?
Ještě mě napadá...ke každý zbrani je přiložen nějaký zásobník. Nezmění se kvůli němu třeba kategorie zbraně?


Tok Vašich myšlenek je naprosto správný. (Nebyl by správný pouze v případě, že ta AR-15 by byla původně full-auto a byla později předělána na samonabíječku. Což je v ČR případ velmi nepravděpodobný).



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#1590 » úte 26. led 2021, 18:59

Jestliže je v balení nadlimitní zásobník, tak to ovšem nemůže koupit na nákupko B/bez vyjímky na nadlimity, ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů