Novela evropske smernice o zbranich 2019

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#1696 » úte 2. úno 2021, 08:58

JJ bohužel. Taky máme jednu fakt hodnou cajtku, ale motá se jí zkupiny zbraní a zbrojáku atd.

"Jak říkám hodné děvče to je jen trochu ........"



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#1697 » úte 2. úno 2021, 09:04

LukynZ píše:Chápu to tak, že zbraň, která je z výroby normálně dle definice dlouhá, neboli přesně jak píšou "původně určené ke střelbě z ramene", po sklopení atd. < 600, dle této novely nespadá do malé, ale do A-I
Chápeš to nesprávně: existují dvě neslučitelné definice dlouhá/krátká zbraň a eunijní egzperti je smotali do jednoho gordického klubka:
Směrnice a následně zákon praví, že co je kratší než 300 mm hlaveň nebo 600 mm celkem, je krátká zbraň. Všechno ostatní je dlouhá zbraň.
ČSN 39 5002-1 praví (logicky a historicky správně), že krátká zbraň je to, co je primárně určeno pro střelbu jednoruč, a dlouhá je to, co je primárně určeno pro střelbu obouruč z ramene.

Takže podtrženo a sečteno: zbraň "původně určené ke střelbě z ramene" je sice logicky a podle normy dlouhá, ale je-li "kratší než" pak podle směrnice a tedy i podle zákona je krátká a dlouhá není a být nemůže.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#1698 » úte 2. úno 2021, 10:19

EDIT: smazano.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#1699 » úte 2. úno 2021, 12:32

Polemika z minulosti žádost sběratel, život a zdraví dohromady se sportem se přesunula i do A1.Aktuálně OSZBM nezná odvověd a čekáme na vyjádření ...



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#1700 » úte 2. úno 2021, 12:35

DE: Taky cekam, odkazal jsem je na paragraf 11a a v pripade nakupka na B je odkazu na paragraf 12.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1701 » úte 2. úno 2021, 12:43

A je vůbec nutný vymýšlet blbosti typu na jakou výjimku si něco pořídit? Prostě na E a hotovo.K čemu nebo proč řešit výjimku na sběratele nebo sportovce, pokud chci zbraň nosit? Kolik je tu reálně uživatelů fóra, kteří opravdu jsou sběrateli a nemají E? Připomíná mi to debatu o skupinách ZP. Mám jen E a nevím o ničem, na co bych potřeboval skupinu jinou. Sbírat můžu s E i bez A, sport v klidu na E, nelovím a nebudu, D by možná stálo za úvahu. Tak co sledujete tím, že vymýšlíte, kolik důvodů označit kvůli výjimce?? Snad jde o to, ji dostat. Mě osobně o to, ji dostat co nejrychleji a co nejvíc v klidu. Navíc ostatní důvody jsou podmíněny zákonem. Sportovec potřebuje nějaký potvrzení, že opravdu sportuje atd...



getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#1702 » úte 2. úno 2021, 13:27

Proč ty poldy neodkážete na stanovisko MV? To je snad jejich nadřízený, ne?

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#1703 » úte 2. úno 2021, 13:29

Taky mám pouze E. Včera jsem posílal datovkou žádost o výjimku na zásobníky a střelivo A-I, dnes už mám výjimky vytisknuté a ověřené z pošty. Rychlé a bez problému.



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#1704 » úte 2. úno 2021, 13:47

Tak ono je to asi takhle www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-k-uvedeni ... i-pdf.aspx .
Jen s tím byl problém ten, že to snad nešlo systémově. Jak to je teď jsem taky zvědavej, u zásobníků i střeliva mám:
- sběratelská nebo muzejní činnost
- ochrana života zdraví nebo majetku v citlivých prostorách (§ 11a odst. 1 písm. b) bod 1 zákona o zbraních)
- výcvik nebo podílení se na zabezpečování nebo ochraně (§ 11a odst. 1 písm. b) bod 2 zákona o zbraních)
- vzdělávací, kulturní, výzkumné a historické účely
Posláno v pondělí 00:01 datovkou a zatím nic, ale v Praze to vždycky trvá trochu déle.

Jinak proč si tam těch důvodů nedávat víc když můžu? Co když za dva roky přijde novela zákona, která mi to umožní mít jenom na sběratelství?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#1705 » úte 2. úno 2021, 13:56

Jj taky k tomu tak přistupuju. Pokud více důvodů neznamená nic moc navíc, tak dám vše. :)



getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#1706 » úte 2. úno 2021, 14:28

Datovku nemám, tak to v rámci Nouzového stavu zkouším obyčejným emailem. Ale jak píše rarach89, v Praze se vše tradičně vleče, dávám tomu 2 týdny.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1707 » úte 2. úno 2021, 14:49

rarach89 píše:Jinak proč si tam těch důvodů nedávat víc když můžu? Co když za dva roky přijde novela zákona, která mi to umožní mít jenom na sběratelství?


Já nevím, protože třeba naši se fakt snaží, a dobře se snaží, aby se unijní vlk nažral a česká koza zůstala celá? Co když se pak třeba začnou důvody k udělení výjimky reálně zkoumat? Pokud je ta výjimka nároková, už z podstaty ochrany žzm - tedy na E - nemůže zaniknout. Ale jak by se komu líbilo, že by třeba musel dokládat, kolik a jakých závodů a sportovních akcí se zbraní absolvoval, kde a jak působil při výcviku nebo zabezpečování,kde se vzdělával, zkulturňoval a co zkoumal - když už tedy na tohle má výjimku? Nebudeš sportovat atd., výjimka ti padá. Právo na zbraň je, nebo bude součást ústavy a tudíž podle mě ochrana žzm zde hraje prim. Zpochybnit se dá asi cokoli, ale právo na ochranu žzm v našich podmínkách hodně těžko...osobně v uvádění více důvodů nějaké plus nevidím.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1708 » úte 2. úno 2021, 16:32

Souhlas, ale dá se na to dívat i obráceně (teď teda maluju čerty zdi, ne že bych to tak chtěl) - máš to na OZŽM, tak můžeš nosit, ale na střelnici nic - přeci to nemáš na sport, že ?



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#1709 » úte 2. úno 2021, 17:01

Dnes jsem obdrzel telefonat, ze pry sberatelstvi, sport a noseni nejde, pan policista se me celkem vytrvale pokousel presvedcit, ze to fakt nejde, protoze na to maji dva ruzne formulare. Dekuji rarach89 za odkaz na vyjadreni, ocitoval jsem ho a policista rekl, ze se do toho teda podiva a budou to resit, ale ze si pockam. Tak jsem rekl, ze ano, ze na tom trvam, a ze si pockam. Tak jsem zvedav.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1710 » úte 2. úno 2021, 17:02

tatra21: Střelnice = sport?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: expres a 13 hostů