Šprtání teorie



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#61 » pát 22. úno 2019, 20:25

Je to jak píše audis. Nesmíš v tom mít bordel. V autě si taky nemůžeš pamatovat křižovatky jen pro účely zkoušky. A bez znalostí pokud to potom chceš nosit tak budeš nebezpečný svému okolí.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#62 » sob 23. úno 2019, 08:37

Dej si pozor jakou aplikaci používáš. Od roku 2016 jsou trochu jiné testové otázky. Ubylo v nich hodně kravín co se týká skladování zbraní a střeliva. Přibylo tam několik otázek s obrázkem. Za mě se testy dost zjednodušili.
Přečti si několikrát celý zákon abys byl v obraze a něco o té problematice věděl. To je to hlavní.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#63 » sob 23. úno 2019, 16:47

Za me jsem se ucil testove otazky. Pod otazkou mas odkaz na zakon. Kdyz ti neco neni jasne, muzes si precist (i navazujici kolem). Ucit se celej zakonik mi (ac jsem ho cetl) prijde na vic.
Subjektivne se tady na tom dle popisu dost lpi, ale pri testu vypadnou 2-3 lidi. Spis vypadnes na prakticke 6-10 lidi neni problem co to nedaj.. Nemyslim si ze zakonik z tebe udela bezpecnejsiho drzitele. A stary test mi prisel lepsi - prave viz skladovani zbrani. V novem zas preprava/prodejce, zbrojni licence. Delam si ZP, ne vyvoz zbrani po svete...

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#64 » pon 25. úno 2019, 09:02

Dobrý den / Ahoj,

chci se prosím zeptat jestli je skutečně poslední aktuální verze testovacích otázek ta z roku 2017, tedy verze platná od 1. srpna 2017. Vím, že byly nějaké změny za poslední 3..4 roky, ale už nevím kdy přesně a v jiném tématu jsem se nedopátral.

+ mě zajímá, jeslti má někdo při tréninku otázek zkušenost s nějakou konkrétní mobilní aplikací. Kamarád se zakousl, že si teda ten zbroják udělá a já se přiznám, že "scénu" od úspěšného provedení zkoušek téměř nesleduji.

Díky

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#65 » pon 25. úno 2019, 09:37

Ahoj. Porovnej a máš odpověď. https://www.mvcr.cz/clanek/zkousky-odborne-zpusobilosti.aspx vs http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky. Zdejší aplikace na studium testových otázek si zaslouží po úspěšném absolvování drobné donate nebo rovnou mobilní verze.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#66 » pon 25. úno 2019, 09:46

Díky za fofr odpověď. Vzhledem k tomu, že na stránkách mvcr je totéž, tak usuzuji, že je vše OK. Ani jsem nepředpokládal, že by zde na fóru bylo k dispozici něco, co je takto důležité a přitom neplatné, nicméně člověka mírně mate fakt, že například ikdyž se na testovacích otázkách dejme tomu autoškoly 2 roky nic nezměnilo, knížky se souborem otázek vycházejí jako 2019/2020/2021 atd...

Příspěvek není problém. Jen musím zapátrat po číslu účtu.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#67 » pon 25. úno 2019, 11:39

Já si koupil na GP aplikaci zbrojní průkaz od zbraně kvalitně. Asi 14 dní jsem dělal otázky furt dokola a občas dělal trénink otázek. Napoprvé jsem měl úspěšnost kolem 30 bodů...pak už jsem to dělal na plný počet. Dostal jsem se do fáze kdy jsem si nemusel číst otázku a rovnou jsem hledal správnou odpověď. Na zkoušce jsem to udělal na plný počet bodů v čase okolo 3 minut a 40 sekund.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#68 » pon 25. úno 2019, 12:02

SmrtihlavMAGOR píše: Dostal jsem se do fáze kdy jsem si nemusel číst otázku a rovnou jsem hledal správnou odpověď. Na zkoušce jsem to udělal na plný počet bodů v čase okolo 3 minut a 40 sekund.


Zajímavej nick čoveče...Jo já to měl podobně, ovšem nikomu nedoporučuju to takto u zkoušek dělat, protože stejně jako v autoškole i zde by se našlo pár otázek, kde je záměna akorát ve slovech "má / nemá" - "může / nesmí" apod...Přehlédnout je to snadné, pokud "jedu bomby", takže není kam spěchat. Není to závod.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#69 » pon 25. úno 2019, 12:04

Taky jsem to měl takhle, ale můj výsledný čas byl cca 6 min, protože jsme si to po sobě 3x četl :-)

Nejlepší čas na test v aplikaci byl těsně pod 2 min :D

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#70 » pon 25. úno 2019, 12:07

Po 14 dnech učení jsem si byl prostě jistý. Nejdůležitější byly lhuty, kdo patří po MV a co pod policii...jinak se to opakuje pořád dokola. Jojo...nick zajimavej, vše co jsem chtěl bylo obsazene. To já měl nejlepší v akce asi 2:15... pod 2 min to teda klobouk dolů.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#71 » pon 25. úno 2019, 12:39

@indian & audis: Bordel v tom nemám. Naopak dělám teď testy na 100%. Odpovědi chápu. Když jsem začal ale číst zákon o zbraních, tak jak je tam víc věcí než v testu, tak jsem nad tim začal moc přemejšlet a dávat si to až do moc velkejch souvslostí. Proto teď za sebe cejtim, že přečíst si všechny ty lejstra neni dobrej nápad. Samozřejmě, že je možný, že se k tomu potom nedostanu, ale budeme doufat... :D Chtěl bych, protože je to jednak zajímavý a taky důležitý.

Indian píše:Je to jak píše audis. Nesmíš v tom mít bordel. V autě si taky nemůžeš pamatovat křižovatky jen pro účely zkoušky. A bez znalostí pokud to potom chceš nosit tak budeš nebezpečný svému okolí.

Zajímavé tvrzení. S autoškolou jsem to měl stejně. Když se něco učim, tak tomu musim rozumět, jinak mi to neleze do hlavy. Takže i když jsem tu legislativu nečetl, tak vim (v rámci otázek) co a jak. Opravdu si myslíš, že bych byl nebezpečný svému okolí protože jsem si nepřečetl legislativu? Nejde spíš i bezpečnou manipulaci a praxi? Konkrétně neznalost čeho by měla způsobit nějaké nebezpečí? Jsem dost pečlivej člověk, takže jestli se zbraň rozhodnu nosit budu se hodně zajímat o to co a kde můžu a nemůžu. Hlavně se budu soustředit na důležité věci a ne na to kdo jmenuje zkušebního komisaře a jakou lhůtu má obchodník na vývoz zbraní.

@pskorec: Díky za upozornění. To je první co jsem zkoumal. Mám appku přímo od zbranekvalitne.

@expres: +1

@jirka87 & strasidlo: Díky za připomenutí, tohle jsem chtěl taky zkontrolovat. A díky tomu linku jsem konečně byl schopnej si vytisknout ty otázky. Odtud mi to prostě nejde. Docela jsem se zhrozil, když na mě vyjelo skoro 100 listů. Zklamání však bylo, když jsem zjistil, že je tam vyznačená správná odpověď. :( Chtěl jsem to použít na tady zmíněnou metodu výtahu nejasných otázek.

@SmrtihlavMAGOR: Zajímavej nick. :D V téhle fázi jsem taky. Už nemusim číst celou otázku a ani celé odpovědi. Ale nechci to dělat. Na rychlý test ok, ale když jedu všechny otázky, tak se snažim soustředit. Bohužel mě to tak v polovině přejde. :D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#72 » pon 25. úno 2019, 15:13

DZimmy: ale já nic nikomu nevnucuji. Jen říkám svůj názor. Z těch mnoha názorů na fóru si vyber co se ti líbí. Ale hlavně si nezačni nic nalhávat do kapsy ve smyslu "toto asi už stačí". A až uděláš ZoZ ( a ty je uděláš, protože se na ně připravuješ), tak si udělej alespoň pár základních kurzů dovedností se zbraní, nebo nějaké tréninky. Není to zbytečné. Sám jsem se přesvědčil, že je pořád co se učit. Zkouškou a získáním ZP jsi na začátku cesty...

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#73 » pon 25. úno 2019, 15:31

@Indian: To samozřejmě souhlasim a rád si poslechnu každý názor. Jen mě trochu zarazila spojitost znalosti legislativy s reálným nebezpečím. Myslel jsi opravdu něco konkrétního?
Rozhodně souhlasim, že je stále co se učit.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#74 » pon 25. úno 2019, 19:33

Tak hlavně jsem měl na mysli mít na paměti souvislostí s NO. Kdy ještě jde o NO a kdy jdeš směrem na krchov nebo na Mírov... hranice je někdy velmi těžko rozeznatelná. Atd.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#75 » pon 25. úno 2019, 19:47

@Indian: Uplně ti rozumim. Holt přes písmenka je dost těžký posoudit člověka. Já jediný kdy plánuju mít zbraň u sebe je, když půjdeme do lesa, kde sou divoká prasata. :D Zrovna u nás si myslim, že se člověku použití zbraně většinou jen vymstí. Ohledně zákona myslim.

Off topic: Znáte někoho kdo byl v krajní nouzi nucen použít zbraň? A jak to dopadlo?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Petr z Braníka a 16 hostů