Zbrojak

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#31 » úte 17. zář 2019, 04:41

Asi tak , zkoušky OZ může dělat za stejný peníze na jednu skupinu stejně jako na všechny. Požádat o vydání může kdykoliv dokud mu platí osvědčení o jednu nebo několik, nebo všechny skupiny. A ohledně D -nikdy nevíš čím se budeš v budoucnosti živit..



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#32 » úte 17. zář 2019, 07:07

Jak je uvedeno. Koníček je to drahý a 700 se připlatit vyplatí. Já ZP nedělám, ale jen včera jsem nechal na policii 1200, prostě s tím se musí počítat, že to něco stojí a bude stát...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#33 » úte 17. zář 2019, 07:52

Nojo, mám ABCE. Při zkouškách se mne ještě ptal komisař jestli opravdu nechci tam připsat to D, když jsem tak dobře nastřílel. Ale byl jsem líný dávat potvrzení od doktora po 5 letech. A teď se to zase změní na 5 let, tak jsem si tam to D měl tehdy dopsat... Člověk nikdy neví. Ale zas na druhou stranu kdoví, jaká se objeví konečná podoba nového zákona o zbraních...



expres
Příspěvky: 612

Příspěvek#34 » úte 17. zář 2019, 12:36

1.) B +E at neresis u nakupu a zvazil bych i A..sam ho nemam a lituji
2.) ciste teoreticky po novele kdyz udelas ted E tak budes mit vse...ale buh vi jak to vse nakonec projde
3.) bez urazky, jestli nemas 700kc na skupinu zvaz i porizeni ZP...to je tak nulova polozka v ramci strelectvi ze dannou castku ani neresim.
Ale chapu, treba student, atd.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#35 » úte 17. zář 2019, 13:05

Přidal bych se k tomu, co píše expres. 700 za jednu skupinu je jen malinká špičička ledovce výdajů, pokud chceš opravdu střílet. Opravdovému fandovi se lehce podaří utratit řádově desítky tisíc Kč ročně za střelivo. Potom si uvědomíš, jak malicherná starost je, jestli vydat na začátku 700, 1400 nebo 2800 za skupiny...

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#36 » stř 18. zář 2019, 23:08

stanleyVolf píše:Děkuji za rady snad ho stihnu do konce roku udělat (snad i s penezma to vyjde:-)

Nechci být rýpal.., ale já jsem v tomto .. koníčku, zálibě.. .... za desítky možná i stovky tisíc... myslím, že na peníze bys to přepočítávat neměl.... (snad jen nedostatek času).

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#37 » stř 18. zář 2019, 23:44

... stovky, ale nesmíš to počítat :) jinak si to nedělej. Peníze budeš dávat do krmení, na střelnice, příslušenství, trezor(y), ale hlavně ..... zbraně ... a to není zanedbatelná položka, a pak si vzpomeneš na sladkých cca 5000 kč ... na ...začátku. Každopádně držím palce.., ale je to velice drahý koníček, .... ale držím palce :)



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#38 » čtv 19. zář 2019, 04:16

Statisice do toho rve jen fanaticky nadsenec. Jsou lidi, co maji zbrojak a ani jednu zbran.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » čtv 19. zář 2019, 04:34

:roll: Tak se hlásím mezi fanatiky



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#40 » čtv 19. zář 2019, 06:28

Každé hobby, kterému se člověk věnuje, aby ho to uspokojovalo, a chce si pořídit věci na úrovni nebo se tomu věnovat pravidelně, vyjde během pár let na tak na 100 - 200 tis. Ať je to cokoli - počítače, ryby, zbraně, ...



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#41 » čtv 19. zář 2019, 07:07

Taky si teď dělám ZP. A vidím to stejně jako vy. Akorát nechci mít bednu plnou zbraní. Začnu zpolehoučka, s jednou, se kterou budu střílet a pak se uvidí.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#42 » čtv 19. zář 2019, 07:13

Ja teda vubec nejdu s davem a mam kombinaci A+B+D+E (coz jak jsem zatim vypozoroval je docela netradicni). Zpetne trochu lituju, ze jsem tam nezaskrtnul i to Ccko, nicmene C na lov u nas funguje stejne jenom az po mysliveckych zkouskach a ty 100% nemam v planu delat, strelba na zvirata je mne osobne proti srsti. Tzn. ta litost je spis takova ve stylu ze "kdyz uz jsem ty zkousky delal tak jsem rovnou mohl..." . Zbrane muzu mit vsechny, i ty lovecky takze z tohoto pohledu je to celkem jedno (a lovecky, stejne pro me osobne nejsou tak zajimavy).

Ta uspora 700 za nezaskrtnuti si A je podle me k smichu vzhledem k tomu kolik pak v praxi stoji 1 dopoledne na strelnici :D.
A+B+E je rekl bych naprosty minimum co by si meli zaskrtnout vsichni a urcite nebudou litovat. C a D podle vlastni chuti/planu do budoucna.

@jodo : Jo takhle asi zacina dost lidi. Kdyz jsem si byl registrovat prvni zbran, tak mne stejne na policii rekli, ze u jedne nikdo nezustava. Jakmile do toho spadnes, tak arzenal jenom poroste :D.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#43 » čtv 19. zář 2019, 08:37

jodo píše:Taky si teď dělám ZP. A vidím to stejně jako vy. Akorát nechci mít bednu plnou zbraní. Začnu zpolehoučka, s jednou, se kterou budu střílet a pak se uvidí.


Napiš za rok, dva, jak zpolehoučka jsi začal. :)

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#44 » čtv 19. zář 2019, 10:47

AndreasBaader píše:Statisice do toho rve jen fanaticky nadsenec. Jsou lidi, co maji zbrojak a ani jednu zbran.

Jsou lidi co mají řidičák a ani jedno auto. A někdo má aut třeba 5. Jedná se o fanatika??? Proč hned odsuzuješ někoho kdo si koupí třebas loveckou pušku a dá za ní půl milionu. Když na to má... je to jeho věc a nemusi to být fanatik.

Jodo polehoučku... až si přičichneš k balistolu změníš názor, ale třeba ne.. kdo ví. :)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#45 » čtv 19. zář 2019, 11:57

No, je to jako kazdy jiny konicek, pokud te to bavi, budes dotoho cpat prachy. Strelnice, strelivo, zbrane, pouzdra, sumky, opasky, kurzy, sejfy, vsechno mozne. Za 2 roky jsem do toho narval 200 000 a nejsem moc velky fanatik :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů