Zkoužka odborné způsobilosti před dosažením 18-ti let



Adam123321
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » ned 13. říj 2019, 12:30

Ahoj. K žádosti o zbrojní průkaz musím mimo jiné přiložit také dokument potvrzující mou odbornou způsobilost. Zatím jsem nedosáhl plnoletosti, proto má otázka zní: lze dělat zkoušku odborné způsobilosti před dosažením 18-ti let ? A pak po dosažení 18-ti let zažádat o ZP ? K přihlášce na zkoušku musím také přidat potvrzení o zdravotní způsobilosti, stačí v tomto případě potvrzení od dětské lékařky ? Je to možná hloupý dotaz, ale nebyl jsem schopen najít odpověď.
Děkuji za pomoc ☺



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#2 » ned 13. říj 2019, 12:47

1) fakt je nutno aby si kazdy novy uzivatel zalozil sve vlakno?

2) skoro bych ti neveril ze jsi se vubec snazil nejake informace sam hledat

3)plnoletost a zp spolu tak moc nesouvisi, tedy zk pochopitelne mohou delat i mladsi 18 let...

4)hledej a cti



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#3 » ned 13. říj 2019, 18:12

Pokud by jsi mohl mít ZP před dosažením 18ti let, už bys to věděl (sportovní klub, "myslivecká" škola). Zbytek až po 21ti letech a do té doby si ty informace stihneš najít.



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#4 » ned 13. říj 2019, 18:55

@JakubDotPy

to zas taky ne.......



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#5 » ned 13. říj 2019, 19:14

Pravda, vynechal jsem puškařské obory.
Předpokládám, že se ptá na ZP E (případně ať to pro nás op doplní, budeme moci lépe poradit).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#6 » ned 13. říj 2019, 20:06

JakubDotPy : Jak jsi přišel na to, že se ptá na E? To by byl totální nesmysl. Navíc se neptá na získání ZP ale na ZOZ. Tudíž celkem logicky na zkoušky pro získání skupiny B nebo C bez věkových úlev ze zákona.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#7 » pon 14. říj 2019, 19:08

Adam123321 píše:Ahoj. K žádosti o zbrojní průkaz musím mimo jiné přiložit také dokument potvrzující mou odbornou způsobilost. Zatím jsem nedosáhl plnoletosti, proto má otázka zní: lze dělat zkoušku odborné způsobilosti před dosažením 18-ti let ? A pak po dosažení 18-ti let zažádat o ZP ? K přihlášce na zkoušku musím také přidat potvrzení o zdravotní způsobilosti, stačí v tomto případě potvrzení od dětské lékařky ? Je to možná hloupý dotaz, ale nebyl jsem schopen najít odpověď.
Děkuji za pomoc ☺


Kdyztak me oprav... Pocitam, ze ti jde o ZP skupiny B, tedy pro sportovni strelbu, je Ti 17 a chces mit zbrojak co nejdriv po dovrseni 18 let. Je tak?

Zakon nikde neomezuje vek, ve kterem se muzes prihlasit na zkousku. Takze uplne klidne se prihlas v tech 17 letech. Ale uplne idealne tak 85 dni pred tim, nez Ti bude 18. Budes totiz uz u prihlasky muset dolozit zdravotni zpusobilost od tveho osetrujiciho lekare, coz jetva detska/dorostova lekarka a pokud to udelas rychle, bude ti tato platit i ve chvili zadosti o zbrojak. Jakmile bude den po narozeninach, jdi tam, kde ses prihlasil ke zkousce a podej zadost o zbrojak. Nebudes muset dokladat zdravotni zpusobilost, zbrojak jsou dneska schopni vystavit i behem tydne, kdyz na to prijde.

Pokud bys byl clenem SSK, muzes mit zbrojak uz od 15ti.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#8 » úte 15. říj 2019, 08:25

Mám několik známých, co si dělali C nebo B před 18. narozeninami a dětské doktorky (nevím o doktorovi) byly celkem peklo. Jednoho poslali ke sportovnímu doktorovi šlapat na rotoped (B), jiného na psychotesty (C), apod., ony většinou vůbec neměly ponětí, co po nich chtít. Ale třeba už je to dnes jiné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mischanek, Sam Jr. a 41 hostů