Ideální kombinace skupin ZP.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#31 » stř 13. lis 2019, 20:33

prvni video cca 14:02 .. je tam asi strih, vytahl zasobnik stahl zaver dozadu, prohlidl ho a - a nic.. (rána jistoty třeba ee ? )
a pak kver odlozi snad v jedinem moznem stavu kdy se to nema ... tzn asi konec ZK (v tomto pripade to znamena, ze dal se na video nekoukam ;) )

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#32 » stř 13. lis 2019, 21:08

Presne tak, tých chýb tam pár je. Nie sú drastické. Ale sú tam. Tieto videá sú užitočné ale len ako ilustrácia, pretože nie sú perfektné - a na skúške byť perfektný musíš. Podľa mňa sú to šikovní chalani ktorí chceli pomôcť a aj pomohli - tie videá sú super na ten účel, na ktorý sú, a to je ilustrácia na získanie nejakej predstavy a možno pár rád a tipov. Nič nenahradí skutočný tréning.

Dôležité je uvedomiť si, že chyba na skúške neznamená (vždy) reálne že sa to tak robiť nesmie alebo nemá, len to znamená rozpor s vyhláškou a teda výsledok skúšky NEVYHOVEL. Ak človek nevie čo je chyba, bude to považovať za normálne a na skúške to spraví tiež tak.

Príklad z videa - https://youtu.be/dkwUqzbLY4A?t=507 komisár dá otázku, uchádzač chytí zbraň, tak letí. Otázka nie je pokyn k tomu aby zobral do ruky zbraň. A aj keby ho komisár nevyhodil za to že bez pokynu zbraň chytil, tak ju mal skontrolovať. Odložil ju opäť bez pokynu a neskontrolovanú. To nie je reálne žiadna chyba keďže to bolo skontrolované predtým, neurobil nič reálne nebezpečné, ale na vyhodenie od skúšky to určite stačí. Ten youtuber to vie, aj to na začiatku vyslovene hovorí, ale následne to nerobí, teda neučí to správne. (toto bolo relatívne dobré video... to druhé, tak tam bolo chýb mraky, hlavne to stále dávali z ruky s natiahnutým kladivom a nezaistené, napríklad tu k tomu odloženiu s natiahnutým bicím mechanizmom zobral do ruky zbraň a neskontroloval či je nabitá, aby toho nebolo málo https://youtu.be/nc1tfJPbKdI?t=1137 )

Ďalej je tam problém, že človek nevidí kde začína ktorý úkon, kde začína a končí pokyn skúšajúceho a čo je len zjednodušenie pre pohodlnosť toho, čo to video robí. Z týchto videí sa to človek naozaj perfektne nenaučí, na kvalitnom prípravnom kurze ale áno.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#33 » čtv 14. lis 2019, 09:48

Já teda nevím, ale zbraně nesbírám, ani neplánuju, na sport mi stačí E, po zvířatech nestřílím, ani nebudu, z hlediska zaměstnání taky nic a výbušninami se nezabývám. Za celou dobu, co ZP mám, jsem nenarazil na nic, na co by mi nestačilo E. Radit někomu ideální kombinaci ZP, je jako radit, jakou koupit první zbraň. Prostě to nejde. Na co B, když mám E. Proč C, když vím, že volně žijící zvířata vraždit nikdy nebudu. Pokud neví sám, nikdo jinej to za něj vědět nebude. A mít kvůli době nějaký skupiny preventivně do budoucna je nesmysl.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#34 » čtv 14. lis 2019, 10:02

1. Proto paušálně doporučuji ABCE, popř i D.
2. Všichni nemají osud a životní příležitosti jako Tomak. Děloha lidského osudu každého člověka je různá a nevyzpytatelná.

Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 39

Příspěvek#35 » čtv 14. lis 2019, 10:19

Skupiny ABE, souhlas C jedině v případě plánu dělat si lovecký lístek, jinak zbytečnost notabene, když to vypadá, že se budou skupiny slučovat. Skupinu D v případě budoucí potřeby v zaměstnání, ovšem opruz s častějším doktorem. Já si dělal kdysi také všechny, C mi sebrali, když byla nějaká novela, a kdo neměl lovecký lístek tak neměl nárok na C a D jsem při dalším prodlužování nechal zrušit.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#36 » čtv 14. lis 2019, 10:45

Hihhihi koukám stále to tu jede.

Ad: Tomak JJ s E na 99% vystačíš. To AB je pár set kč navíc, ale zkouška je stejná a můžeš pak třeba nakupovat naboje i do kvéru co nemáš ( pro kámoše, co nemá čas). Malá, ale prima výhoda.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#37 » čtv 14. lis 2019, 14:55

Taky nejsem sběratel zbraní, ale kdysi jsem tak přišel od kolegy ze sdružení zdarma (nepočítám přepis) k pěkné lovecké kulovnici na základě válečné mauserovky. Při kontrole zbraní se zjistilo, že nemá platnou zkušební značku, tak si mohl vybrat, buď si zajet na tormentaci nebo prodat. Vzhledem k tomu, že se mu nechtělo běhat kolem tormentace, tak ji u nás za přepis nabídl a náhodou se to A hodilo...
Při tormentaci potom měřili vývrt a chválili, že je hlaveň jako nová. Takže se vyplatilo.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#38 » čtv 14. lis 2019, 14:57

E je omezeno kupovanim pouze do zbrane co vlastnis po predlozeni PZ. Uz tady nekdo driv psal ze mel ZP a nemel PZ s cimz ho prodejce odmitl. (neni omezeno mnozstvi?)
A - sberatelska zalezitost a me teda ze nemam mrzi. Aneb pred ZP jsem tolik o zbranich nevedel jako ted.Stava se konickem a uz bych mit A neco koupil...takto mam smulu, leda dodelat A :/



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#39 » čtv 14. lis 2019, 17:30

Množství je omezené tím, jaké máš možnosti to uložit (viz ZoZ). Do 500 ks nábojů to záleží na tobě do té doby než se stane nějaký prů.er. Pak do toho bude kecat kupa chytrejch.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#40 » čtv 14. lis 2019, 17:33

Audis - možná, kdyby ses vyjadřoval jako normální očkovanej běloch, tak by tě pochopili i ti, co ti do hlavy nevidí. A můj osud a příležitosti si do huby neber. Dík pane internetovej radile. Ony rady jsou jako díra do prdele. Každej má nějakou. A kupodivu každej jinou. Já se řídit tvou radou, tak jsem utratil peníze za skupiny, který nikdy potřebovat nebudu. Peníze, který bych mohl využít smysluplněji.
Co se týče kupování střeliva do zbraní na E, už párkrát jsem si jen na ZP koupil krabičku do něčeho, co nemám. Ano, stačí na to známí v prodejně. Ale i kdyby to nešlo, není to věc, co by mě trápila.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#41 » čtv 14. lis 2019, 17:53

Hlavně klid :-)

Skupina B se hodí, protože řeší situaci, kdy Ti na závodech někdo půjčí SA-58, ale chce ať si doneseš vlastní střelivo. A jen s E nekoupíš náboje, pokud nemáš zbraň a průkaz zbraně. Nebo když synek chtěl, ať mu koupím náboje v akci, tak to šlo, mám i skupinu B ...

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#42 » čtv 14. lis 2019, 18:13

Hele ale za tu kombinace E+B bych se přimlouval taky. Chápu, že někdo nechce moc skupin, ať už z jakýchkoliv důvodů, ale tohle se fakt hodí...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#43 » čtv 14. lis 2019, 18:17

Navíc, u B+E střílíš stejně jen krátkou na 10 metrů. Jen u manipulace možná dostaneš i malorážku. Ale ta je jednoduchá :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#44 » čtv 14. lis 2019, 18:43

Tomak píše:Audis - možná (...) .

Myslím si, že jsem lepší střelec a radil, než ty.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#45 » čtv 14. lis 2019, 19:16

Audis - tak určitě :lol: já ti to neberu. Klidně si to mysli dál...
Pro ostatní normální - ať si každej udělá skupin, kolik chce, nebo kolik myslí, že bude potřebovat. Mě na všechno, co jsem dosud potřeboval, stačilo E. Což neznamená, že to tak musí být u každého. Koupil jsem si, co jsem potřeboval, na všechny závody mi to taky stačilo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Boci, LordSalix a 32 hostů